Jak sprawić, aby nastrój Walentynek został z nami na co dzień

Jak sprawić, aby nastrój Walentynek został z nami na co dzień

W Walentynki bycie miłym i romantycznym przychodzi nam z łatwością, jednak o wiele ważniejsze jest podtrzymanie tego wyjątkowego nastroju przez cały rok. Okazywanie czułości dzieciom oraz partnerowi w nietuzinkowy sposób będzie wymagało odrobiny kreatywności, ale zdecydowanie warto budować solidne więzi oparte na wzajemnym zrozumieniu się.


Maria Lewandowska, z Uniwersytetu we Wrocławiu, uważa że czas spędzony wspólnie z rodziną jest tak samo ważny jak podarowanie komuś prezentu z okazji Walentynek.

Radość, którą daje nam wspólny posiłek
Maria Lewandowska stawia ponad wszystko wspólny, rodzinny posiłek. „Współcześnie czas spędzany w pracy znacznie się wydłużył, dlatego tak ważne jest wygospodarowanie czasu na zjedzenie posiłku z rodziną. Zgromadzenie wszystkich przy stole o jednej porze może być trudne, ale to zasada numer jeden w moim domu. Przy stole dużo rozmawiamy i dzielimy się doświadczeniami dnia, który minął.”

Codzienne słowa i gesty
Często nie okazujemy miłości naszym najbliższym w wystarczający sposób. Dlatego dobrym pomysłem będzie regularne przypominanie dzieciom oraz partnerowi, że codziennie otaczasz ich troską. Maria przyznaje, że „mówi to swoim bliskim codziennie. To może być dość staromodne przyzwyczajenie, ale codzienne przypominanie dzieciom i mężowi zanim pójdą spać, że wciąż bardzo ich kocham - to dla mnie obowiązkowy punkt dnia”. Całus na dobranoc, przytulenie się do siebie przez pójściem do pracy lub trzymanie się za ręce na spacerze to przepiękne i proste sposoby na okazywanie czułości

Registration

Weź udział w EverydayMe i otrzymuj wyjątkowe oferty!

Weź udział w naszym programie

Drobne gesty, które mają ogromną moc
Warto docenić wyznanie miłosne skrzętnie zamaskowane w kanapkach do pracy, które Twój partner przygotował dla Ciebie. Maria Lewandowska przyznaje, że pomimo błyskotliwej kariery zawsze znajduje czas na przygotowanie kanapek do pracy dla swojego męża. Przyjaciele męża z zaskoczeniem przyjmują informację, że to ja przygotowałam drugie śniadanie. Ku zdziwieniu wszystkich po prostu sprawia mi to ogromną przyjemność i jest jedną z niewielu rzeczy, jaką mogę codziennie przygotować dla swoich bliskich”. Maria poprosiła jedną z zaprzyjaźnionych artystek, aby na torebce papierowej, do której pakuje kanapki do szkoły dla syna narysowała postać jego ulubionego bohatera z komiksu, co jest kolejnym sposobem na powiedzenie „kocham Cię”.

Sztuka obdarowywania
Okazjonalnie zwracamy uwagę na to co jest ważne dla dzieci lub partnera. Jako mama nastolatka, który jest fanem pewnego zespołu powinnaś doskonale wiedzieć, kiedy zacznie się wyprzedaż biletów na zbliżający się koncert, nawet jeżeli masz milion rzeczy na głowie. Ponadto powinnaś znać datę wznowionego wydania płyty Beatles-ów, ponieważ Twój mąż jest ich zagorzałym fanem. W swój wolny dzień zadbaj o najbliższych w jeszcze bardziej wyjątkowy sposób podając im śniadanie do łóżka lub wykonując masaż po ciężkim dniu w pracy.

Maria podsumowuje: „ Życie to cenny dar, dlatego też każdego dnia powinniśmy sobie zdawać sprawę z tego, że otacza nas miłość. Proste gesty, codziennie wypowiadane słowa dadzą do zrozumienia Twoim bliskim, że ich kochasz i troszczysz się o nich codziennie, gdyż tylko dzisiejszego dnia możemy być pewni”.

Przepisy na zdrowe śniadanie
W porannym pośpiechu może Ci się zdarzyć zapomnieć o śniadaniu, a to z kolei może prowadzić do tego, że sięgniesz po niezdrowe przekąski w ciągu dnia.

Potwierdź dane osobowe

Uzupełnij poniższe informacje, by ukończyć ten etap

Miłość jest jak ognisko - aby ogień cały czas płonął i dawał przyjemne ciepło, trzeba trochę wysiłku, wciąż do niego dokładać drewna. Tak samo miłość. 1 dzień miłości pośród 364/365 zwykłych szarych nic nie wnosi. Miłość trzeba pielęgnować cały rok i nie musi być to codzienna kolacja przy świecach, kwiaty, kino itd. Wystarczą drobne gesty - kartka z napisem "Kocham i tęsknię" dołączona do ciasteczek wrzucona potajemnie do torby ukochanej osoby, masaż karku po przyjściu z pracy, wspólny spacer.

  • Zgłoś

:)lubię walentynki:)

  • Zgłoś

A ja w tym roku z dziecmi spedze walentynki bo to one mnie uszczesliwiaja:)

  • Zgłoś

Walentynki to nie dzień, to stan umysłu!

  • Zgłoś
ZuziaT

ZuziaT

Zgłoszone

Oczywiście powinniśmy czcić miłość cały rok,jednak walentynki to piękny dzięń,wktórym możemy sobie pozwolić na więcej :)

  • Zgłoś

Dowiedz się jak...

Jak utrzymać kable w należytym porządku

Nowoczesne mieszkania są wyposażone w coraz większą liczbę urządzeń elektrycznych, co przekłada się na plątaninę kabli w salonie, które wiją się po podłodze niczym elektryczne robaki. Pomożemy Ci rozwiązać ten problem.

Czytaj dalej

Jak pomalować usta w zaledwie 5 prostych krokach

Wyraziste usta są wiecznie modne. To znakomity i prosty sposób na zmianę wizerunku, a ponadto jeden z ważniejszych kobiecych atrybutów. Spróbuj maksymalnie wykorzystać naszą tajną broń kobiecą.

Czytaj dalej

Jak przygotować trzy napoje, które doskonale rozgrzeją Cię w czasie zimy

Kiedy zima daje się nam we znaki, nie ma nic lepszego niż gorący, rozgrzewający napój. Eleganckie kawiarnie posiadają w swojej ofercie bogaty wybór oryginalnie podanych kaw, które możesz również samodzielnie przygotować w domu. Doskonale rozgrzeją Cię podczas mroźnych, zimowych dni.

Czytaj dalej

Head & Shoulders Menthol

Head & Shoulders Menthol

"

Skuteczność w walce z łupieżem to jedno i najważniejsze ale w połączeniu z uczuciem świeżości, który daje i z tym cudownym zapachem czyni ten szampon bezkonkurencyjnym.

"

przez Ambasadora
TesterG142713

Szampon Head & Shoulders Menthol

Szampon Head & Shoulders Menthol

"

Jak dla mnie największe zalety szamponu Head & Shoulders to jego wydajność i konsystencja. To wyraźnie odróżnia go od innych szamponów, których dotychczas używałem. A jeśli chodzi o działanie przeciwłupieżowe sprawdził się idealnie u mnie i u znajomych, którzy podzielili się ze mną opinią.

"

przez Ambasadora