Jak sprawdzić biuro podróży

Jak sprawdzić biuro podróży?

Każdego roku w okresie letnim telewizyjne serwisy informacyjne obiegają wiadomości o bankructwach biur podróży i problemach urlopowiczów.


Jak sprawdzić biuro podróży i zabezpieczyć się przed przykrymi konsekwencjami zepsutych wakacji?

Znane biuro podróży nie daje gwarancji
Na początku musimy sobie zdać sprawę z tego, ze nawet wykupienie zagranicznej wycieczki w popularnym biurze podróży nie wyklucza możliwości pojawienia się problemów podczas urlopu. Ostatnie lata pokazały, że nawet w szeroko reklamowanych agencjach turystycznych mogą pojawić się problemy finansowe. Niejednokrotnie małe, wyspecjalizowane w danych lokalizacjach biura podróży są bezpieczniejszym wyborem.

Biura podróży w rejestrach państwowych
Zanim skuszeni atrakcyjną ceną zdecydujemy się na wykupienie zagranicznej podróży koniecznie skontaktujmy się z właściwym Urzędem Marszałkowskim w celu weryfikacji legalności działalności biura oraz sprawdźmy czy organizator znajduje się w Centralnej Ewidencji Organizatorów Turystyki i Pośredników Turystycznych. Znajdziemy tam informacje m.in. na temat rodzaju i sumy gwarancji ubezpieczeniowej, jaką posiada dane biuro. Warto sprawdzić także kondycję finansową danego podmiotu. Jeśli organizator podróży znajduje się w Krajowym Rejestrze Długów powinno nam się zapalić co najmniej żółte światło!

Opinie klientów źródłem informacji
Nieocenionym i łatwym do wykorzystania źródłem informacji o biurze podróży są fora internetowe. Relacje byłych klientów agencji turystycznych są bardziej wiarygodne niż nawet najpiękniej wydany folder reklamowy! Dostarczą nam one informacji o poziomie obsługi, rzetelności pracowników i zarówno pozytywnych, jak i negatywnych doświadczeniach poprzednich wycieczkowiczów, co z pewnością ułatwi nam wybór biura podróży.

Registration

Weź udział w EverydayMe i otrzymuj wyjątkowe oferty!

Weź udział w naszym programie

Zapłać kartą
Decydując się na zakup zagranicznych wojaży, warto dokonać płatności kartą. Jeśli za wakacje zapłacimy gotówką, w przypadku bankructwa biura będziemy mieli niewielkie szanse na odzyskanie naszych środków. Płatność kartą kredytową albo debetową Visa lub MasterCard umożliwi nam natomiast wystąpienie o dokonanie obciążenia zwrotnego z tytułu niedostarczonej usługi. Wówczas powinniśmy skontaktować się z bankiem, który wyemitował naszą kartę, w celu złożenia odpowiedniej reklamacji.

Pomocne kontakty
Pomimo sprawdzenia biura podróży poprzez dokonanie tych wszystkich czynności, nadal jednak nie możemy mieć 100% pewności, że organizator naszego wypoczynku nie zbankrutuje. Dlatego przed wyjazdem warto przygotować sobie najważniejsze kontakty – do ambasad lub konsulatów na terenie kraju, który jest celem naszej podróży. Znajdziemy je na stronie Ministerstwa Spraw Zagranicznych.

Potwierdź dane osobowe

Uzupełnij poniższe informacje, by ukończyć ten etap

Lubie takie informacje :-)

  • Zgłoś

bardzo pomocne wskazówki, na pewno skorzystam z nim w przyszłym roku, bo niestety w tym roku nigdzie nie lecę na wakacje :(

  • Zgłoś

bardzo pomocne wskazówki, na pewno skorzystam z nim w przyszłym roku, bo niestety w tym roku nigdzie nie lecę na wakacje :(

  • Zgłoś

Dowiedz się jak...

Jak utrzymać kable w należytym porządku

Nowoczesne mieszkania są wyposażone w coraz większą liczbę urządzeń elektrycznych, co przekłada się na plątaninę kabli w salonie, które wiją się po podłodze niczym elektryczne robaki. Pomożemy Ci rozwiązać ten problem.

Czytaj dalej

Jak pomalować usta w zaledwie 5 prostych krokach

Wyraziste usta są wiecznie modne. To znakomity i prosty sposób na zmianę wizerunku, a ponadto jeden z ważniejszych kobiecych atrybutów. Spróbuj maksymalnie wykorzystać naszą tajną broń kobiecą.

Czytaj dalej

Jak przygotować trzy napoje, które doskonale rozgrzeją Cię w czasie zimy

Kiedy zima daje się nam we znaki, nie ma nic lepszego niż gorący, rozgrzewający napój. Eleganckie kawiarnie posiadają w swojej ofercie bogaty wybór oryginalnie podanych kaw, które możesz również samodzielnie przygotować w domu. Doskonale rozgrzeją Cię podczas mroźnych, zimowych dni.

Czytaj dalej