Jak przygotować świąteczne pisanki?

Jak przygotować świąteczne pisanki?

Pisanki są dla Wielkanocy tym, czym choinka dla Bożego Narodzenia. Bez kolorowych jajek święta nie będą prawdziwymi świętami! Warto kultywować tę piękną tradycję, bo przygotowywanie pisanek to również doskonała zabawa, w której może uczestniczyć cała rodzina!


Tradycyjne sposoby
Najprostszym sposobem na wykonanie pisanki jest malowanie jajka specjalnymi farbkami. W okresie przedświątecznym można je kupić w każdym hipermarkecie. Wybór kolorów jest duży, więc łatwo można zrealizować nawet najbardziej zwariowane pomysły. Wzory geometryczne wydają się nudne? Czemu nie namalować zajączka? Tradycjonaliści mogą zrobić barwniki sami, choćby z buraków lub kawy. Dla bardziej wprawionych manualnie osób, ciekawym pomysłem może być „wyskrobanie” pisanki. Po pomalowaniu jajka na wybrany kolor należy delikatnie wycinać na nim wzory rysikiem lub w ostateczności innym bardzo ostro zakończonym przedmiotem.

Alternatyw jest mnóstwo
Jeśli chcemy żeby nasze pisanki były nowocześniejsze w swoim wyglądzie, możemy je ozdobić sposobami nieznanymi naszym przodkom. Po posmarowaniu jajka dobrym klejem można przykleić do niego niemal wszystko - od brokatu przez kolorowe nitki, kawałki materiału, aż po małe koraliki. Efekt może być naprawdę imponujący! Podobnie jak dzięki papierowym wycinankom. Ich zrobienie kosztuje dużo czasu i wysiłku – wzory muszą być idealnie dopasowane. Jak cudownie wyglądają po naklejeniu, wiedzą tylko cierpliwi. Innym sposobem ozdobienia pisanek jest ich przecieranie. Wystarczy do tego druciany czyścik, za pomocą którego możemy nadać pokolorowanemu jajku naprawdę oryginalny wygląd.

Registration

Weź udział w EverydayMe i otrzymuj wyjątkowe oferty!

Weź udział w naszym programie

Bądź kreatywna
Tak naprawdę sposobów na przygotowanie pisanek jest bez liku. Wystarczy odrobina czasu i inwencji. Warto wykorzystać cudze doświadczenia, ale to przecież realizacja własnych pomysłów sprawia największą satysfakcję. Koszyk z własnoręcznie ozdobionymi jajkami może być powodem do niemałej dumy dla każdego członka rodziny!

Potwierdź dane osobowe

Uzupełnij poniższe informacje, by ukończyć ten etap

nigdy nie idę na łatwizne zawsze farbuję jajka potem robię wydrapywanki moje dzieci wolą pisaki ;)

  • Zgłoś

Pisanki juz pofoliowane mozna tez pomalowac farbka czy zrobic wydmuszki I zrobic drzewko z wydmuszkami

  • Zgłoś

Dowiedz się jak...

Jak utrzymać kable w należytym porządku

Nowoczesne mieszkania są wyposażone w coraz większą liczbę urządzeń elektrycznych, co przekłada się na plątaninę kabli w salonie, które wiją się po podłodze niczym elektryczne robaki. Pomożemy Ci rozwiązać ten problem.

Czytaj dalej

Jak pomalować usta w zaledwie 5 prostych krokach

Wyraziste usta są wiecznie modne. To znakomity i prosty sposób na zmianę wizerunku, a ponadto jeden z ważniejszych kobiecych atrybutów. Spróbuj maksymalnie wykorzystać naszą tajną broń kobiecą.

Czytaj dalej

Jak przygotować trzy napoje, które doskonale rozgrzeją Cię w czasie zimy

Kiedy zima daje się nam we znaki, nie ma nic lepszego niż gorący, rozgrzewający napój. Eleganckie kawiarnie posiadają w swojej ofercie bogaty wybór oryginalnie podanych kaw, które możesz również samodzielnie przygotować w domu. Doskonale rozgrzeją Cię podczas mroźnych, zimowych dni.

Czytaj dalej