Jak kultywować rodzinne tradycje

Jak kultywować rodzinne tradycje?

Żyjąc coraz szybciej nie myślimy o przeszłości, o losach naszych przodków, zwyczajach, rocznicach.


Święta Bożego Narodzenia to świetny czas, aby ocalić je od zapomnienia!

Prawie 75% z nas uważa, że kultywowanie rodzinnych tradycji jest ważne lub bardzo ważne. Jednocześnie, żyjąc coraz szybciej i koncentrując się na przyszłości, sprawiamy, że często nasze rodzinne historie, zwyczaje lub pamięć o przodkach przestają być przekazywane z pokolenia na pokolenie. Święta Bożego Narodzenia to świetny czas, aby na chwilę się zatrzymać i przekazać dzieciom rodzinne tradycje. Jak to zrobić?

Rodzinny wieczór wspomnień

Rozmowy o przeszłości, wspomnienia czy opowiadanie historii sprzed wieków to niewątpliwie domena babć i dziadków. To w końcu oni przechowują najczęściej w swoich domach pamiątkowe fotografie, stare albumy, odznaczenia czy inne rodzinne pamiątki. Boże Narodzenie to doskonały czas, aby urządzić rodzinny wieczór wspomnień. Wspólne oglądanie albumów czy przedmiotów, które trwale zapisały się w historii Twojej rodziny, z pewnością przywoła fale wspomnień. Dzieci uwielbiają historie, bajki, opowiadania – dla nich będzie to ciekawa i inspirująca rozrywka!

Wykorzystuj okazje

Registration

Weź udział w EverydayMe i otrzymuj wyjątkowe oferty!

Weź udział w naszym programie

Jednak aby przekazać swoim dzieciom historie, zwyczaje czy tradycje rodzinne, wcale nie musisz rezerwować całego popołudnia czy wieczoru. Staraj się wykorzystywać okazje! Podczas wspólnego przygotowywania posiłków opowiedz swoim pociechom kto przygotowywał wigilijne potrawy gdy Ty byłaś dzieckiem, gdzie spędzaliście święta, jakie wówczas królowały zwyczaje przy Waszym stole. Świetną okazją do rodzinnych opowieści jest także wspólne robienie ozdób bożonarodzeniowych. Choć sklepowe półki uginają się od świątecznych gadżetów, będzie to dla Was czas relaksu, a w efekcie – Wasz dom nabierze magicznej atmosfery.

Utrzymuj kontakt

Pamiętaj, że dzieci szybko podłapują zachowania rodziców. Jeśli Ty nie utrzymujesz żadnych kontaktów z dalszymi krewnymi, możesz być pewna, że nie będą tego robiły Twoje dzieci. Dlatego w okresie świątecznym warto poświęcić jedno popołudnie czy wieczór na wspólne tworzenie kartek bożonarodzeniowych i wspólnie je wypisać. Będzie to świetna okazja, aby przedstawić maluchom historie i drzewo genealogiczne Twojej rodziny, szczególnie gdy części z jej członków z różnych przyczyn maluchy jeszcze nie znają lub nie pamiętają.

Potwierdź dane osobowe

Uzupełnij poniższe informacje, by ukończyć ten etap

dla mnie zawsze świeta to spotkanie wszystkich członów rodziny.Mimo odległości staraliśmy się zawsze na święta przyjeżdzać do domu dziadków.To były zawsze najpiękniejsze chwile.Teraz trudno jest choć tyle wyegzekwować od młodego pokolenia.Ciągle zalatani,zaganiani,gubią się w tym pędzie czasu

  • Zgłoś

Staram się dzieciom opowiadać o losach dziadków i pradziadków, doskonale wiedzą skąd pochodzą i znają ich losy. Najczęściej wspominamy o tym na spotkaniach rodzinnych. Uczulam dzieci na to aby pamiętali również o imieninach, urodzinach i rocznicach. Uważam, że każdy powód jest dobry aby się spotkać i świętować z bliskimi.

  • Zgłoś

Niestety gubimy nasze piękne tradycje przez pośpiech w życiu Jak zachować tradycje świąt jak trzeba iść do pracy ....

  • Zgłoś

WIDZĘ,ŻE NIKT NIE NAPISAŁ.JA MIMO IŻ RODZICE NIE ZYJA STARAM SIE ROBIC TAK JAK ONI WIDZIELIBY ŚWIĘTA I STARAM SIĘ O KONTAKTY Z BLISKIMI,KTÓRZY NA CO DZIEŃ SĄ DALEKO

  • Zgłoś

Dowiedz się jak...

Jak utrzymać kable w należytym porządku

Nowoczesne mieszkania są wyposażone w coraz większą liczbę urządzeń elektrycznych, co przekłada się na plątaninę kabli w salonie, które wiją się po podłodze niczym elektryczne robaki. Pomożemy Ci rozwiązać ten problem.

Czytaj dalej

Jak pomalować usta w zaledwie 5 prostych krokach

Wyraziste usta są wiecznie modne. To znakomity i prosty sposób na zmianę wizerunku, a ponadto jeden z ważniejszych kobiecych atrybutów. Spróbuj maksymalnie wykorzystać naszą tajną broń kobiecą.

Czytaj dalej

Jak przygotować trzy napoje, które doskonale rozgrzeją Cię w czasie zimy

Kiedy zima daje się nam we znaki, nie ma nic lepszego niż gorący, rozgrzewający napój. Eleganckie kawiarnie posiadają w swojej ofercie bogaty wybór oryginalnie podanych kaw, które możesz również samodzielnie przygotować w domu. Doskonale rozgrzeją Cię podczas mroźnych, zimowych dni.

Czytaj dalej

Head & Shoulders Menthol

Head & Shoulders Menthol

"

Skuteczność w walce z łupieżem to jedno i najważniejsze ale w połączeniu z uczuciem świeżości, który daje i z tym cudownym zapachem czyni ten szampon bezkonkurencyjnym.

"

przez Ambasadora
TesterG142713

Szampon Head & Shoulders Menthol

Szampon Head & Shoulders Menthol

"

Jak dla mnie największe zalety szamponu Head & Shoulders to jego wydajność i konsystencja. To wyraźnie odróżnia go od innych szamponów, których dotychczas używałem. A jeśli chodzi o działanie przeciwłupieżowe sprawdził się idealnie u mnie i u znajomych, którzy podzielili się ze mną opinią.

"

przez Ambasadora