Historia Dnia Kobiet

Historia Dnia Kobiet

Choć w dzisiejszych czasach Dzień Kobiet kojarzy nam się z minioną epoką PRL-u oraz masowo wręczanymi wówczas goździkami, przyjemnie jest znaleźć powód, aby raz w roku celebrować swoją kobiecość i odrobinę porozpieszczać swoją duszę i ciało.


Dowiedz się jak Dzień Kobiet trafił do naszych kalendarzy i zaplanuj coś ekstra z tej okazji!

Registration

Weź udział w EverydayMe i otrzymuj wyjątkowe oferty!

Weź udział w naszym programie

Skąd się wziął Dzień Kobiet?
Nie wszyscy wiedzą, że popularny Międzynarodowy Dzień Kobiet obchodzony jest jako wyraz szacunku dla ofiar walki o równouprawnienie kobiet. Został ustanowiony przez Międzynarodówkę Socjalistyczną w 1910 roku w celu krzewienia idei praw kobiet oraz budowania społecznego poparcia dla powszechnych praw wyborczych dla kobiet. Jednak jego pierwowzoru upatruje się tysiące lat wcześniej, kiedy w starożytnym Rzymie świętowane były Matronalia. Święto to przypadało na pierwszy tydzień marca i było ukłonem dla nowego roku, macierzyństwa i płodności. Z okazji Matronaliów mężowie obdarowywali swoje żony prezentami i spełniali ich życzenia.

Lata świetności 8 marca przypadają w Polsce na czasy PRL-u. Wówczas w zakładach pracy i instytucjach publicznych Dzień Kobiet obchodzony był obowiązkowo, kobietom wręczano goździki, a także drobne upominki mające na celu uzupełnienie braków w zaopatrzeniu. Tego dnia panie otrzymywały takie podarki jak rajstopy, ręczniki, mydło czy kawę. Dziś tego dnia mężczyźni obdarowują nas kwiatami i czekoladkami, a liczne organizacje kobiece i feministyczne organizują debaty, wykłady, dyskusje czy manify, które przechodzą ulicami miast.

Jak spędzić Dzień Kobiet?
Po pierwsze powinnaś zdać sobie sprawę, że to TWOJE święto, a zatem warto tego dnia zrobić coś dla siebie. Salony fryzjerskie, kosmetyczne i wellness&spa każdego roku proponują przeróżne promocyjne pakiety bogate w zabiegi upiększające, zdrowotne i relaksacyjne. Dostępne są zarówno opcje wizyt lub wyjazdów z partnerem, jak i przyjaciółkami! Babski wieczór poza domem w gronie koleżanek z pewnością napełni Cię pozytywną energią na najbliższy czas i pozwoli oderwać się od codziennych trosk. Pamiętaj, że w tym roku Dzień Kobiet wypada w weekend, a zatem możecie sobie pofolgować i postawić na szalony weekend poza miastem.

Potwierdź dane osobowe

Uzupełnij poniższe informacje, by ukończyć ten etap

Dowiedz się jak...

Jak utrzymać kable w należytym porządku

Nowoczesne mieszkania są wyposażone w coraz większą liczbę urządzeń elektrycznych, co przekłada się na plątaninę kabli w salonie, które wiją się po podłodze niczym elektryczne robaki. Pomożemy Ci rozwiązać ten problem.

Czytaj dalej

Jak pomalować usta w zaledwie 5 prostych krokach

Wyraziste usta są wiecznie modne. To znakomity i prosty sposób na zmianę wizerunku, a ponadto jeden z ważniejszych kobiecych atrybutów. Spróbuj maksymalnie wykorzystać naszą tajną broń kobiecą.

Czytaj dalej

Jak przygotować trzy napoje, które doskonale rozgrzeją Cię w czasie zimy

Kiedy zima daje się nam we znaki, nie ma nic lepszego niż gorący, rozgrzewający napój. Eleganckie kawiarnie posiadają w swojej ofercie bogaty wybór oryginalnie podanych kaw, które możesz również samodzielnie przygotować w domu. Doskonale rozgrzeją Cię podczas mroźnych, zimowych dni.

Czytaj dalej

kupując - pomagasz

ufundować nowe ubrania dla dzieci z domów diecka.

Towarzystwo Nasz Dam

Jak mogę dołączyć do akcji?

Pomaganie innym nigdy nie było łatwiejsze! Kupując środek piorący,
trzeba tylko sięgnąć po specjalne opakowanie Vizir.
Dzięki temu, dzieci z polskich
domów dziecka zyskają nowe ubrania. Przekonaj się, jak w czterech prostych krokach
ubrania trafią do najbardziej potrzebujących dzieci.

Kup oznaczone
produkty Vizir
Kup oznaczone produkty Vizir
Kupując, sponsorujesz
bony do sklepów
odzieżowych dla dzieci
z domów dziecka.
Kupując a sponsorujesz
Dzieci z domów dziecka
otrzymają bony
na zakup ubrań...
Dzieci z domów dziecka otrzymają bony na zakup ubrań...
...i zyskają szansę
na wybór i zakup
nowych ubrań
...i zyskają szansę na wybór i zakup nowych ubrań

Informacje o bonach

Każdemu dziecku wybranemu przez Towarzystwo Nasz Dom,
przekażemy bon o wartości 200 zł na zakup ubrań (w jednej z największych
sieci sklepów w Polsce). Dzieci będą miały okazję wybrać się do sklepów
i samodzielnie kupić wymarzone ubrania.