Gra edukacyjna na temat praw dziecka

Gra edukacyjna na temat praw dziecka

10 grudnia cały świat obchodzi Międzynarodowy Dzień Praw Człowieka, w ramach którego świętujemy również Dzień Ochrony Praw Dziecka.


Konwencja o Prawach Dziecka

20 listopada 1989 roku międzynarodowa Konwencja Praw Dziecka została przyjęta przez Zgromadzenie Ogólne ONZ. Dokument ten obecnie obowiązuje w niemal wszystkich państwach świata, a liczba jego ratyfikacji wynosi 193. Warto podkreślić, że to właśnie Polska była krajem, który jako pierwszy wystąpił z inicjatywą zawarcia międzynarodowej umowy, która regulowała będzie wszystkie prawa najmłodszych. Ale czy Twoje dziecko wie, jakie ma prawa? Jak je mu uświadomić?

Gdzie znaleźć?

Konwencja o prawach dziecka jest dokumentem, a co za tym idzie – napisana jest bardzo poważnym, formalnym językiem. Na potrzeby rozmowy z dziećmi możesz jednak znaleźć w Internecie specjalną, przyjazną maluchom wersję, która zawiera spis wszystkich artykułów zawartych w Konwencji, jest łatwiejsza do czytania oraz pogrupowana tematycznie. Znajdziesz ją na stronach Unicefu– organizacji humanitarnej i rozwojowej działającej na rzecz dzieci. Na końcu tej publikacji uzyskasz także informacje, gdzie dzieci mogą szukać pomocy, gdy ich prawa są łamane.

Registration

Weź udział w EverydayMe i otrzymuj wyjątkowe oferty!

Weź udział w naszym programie

Gra edukacyjna

Z prośbą o specjalne zajęcia poświęcone tematyce praw dziecka możesz zwrócić się również do przedszkolanki lub nauczyciela wychowania początkowego. Istnieje wiele gier edukacyjnych, których celem jest zaznajomienie dzieciaków ze swoim prawami. Nie wymagają one ani nakładów finansowych, ani sił i środków. Dobrym pomysłem jest przygotowanie gry planszowej, której zasady zmuszały będą graczy do zapoznania się z przepisami Konwencji. Jej zasady mogą być niezwykle proste – gdy dziecko stanie na polu z wypisanym hasłem z Konwencji o Prawach Człowieka, musi je odczytać z tablicy, a następnie z pomocą koleżanek i kolegów wyjaśnić jak je rozumie. W nagrodę pionek gracza przesuwa się o 5 pól do przodu. W przypadku wylosowania pola „Nie przestrzegasz Konwencji Praw Dziecka” gracz cofa się o 3 pola. Grę wygrywa osoba, która jako pierwsza dotrze do mety. Upominkami za udział w grze mogą być specjalnie przygotowane plany lekcji z hasłami Konwencji, plakaty czy słodki poczęstunek. I choć Twoje dzieci mogą sobie z tego nie zdawać sprawy –największą nagrodą dla nich będzie wiedza i wzrost poczucia własnej wartości.

Przeczytaj również:

Kreatywne zabawy dla dzieci w domu
Pokonaj ponury nastrój podczas deszczowych dni dzięki naszym pomysłom na ciekawe zabawy.

Potwierdź dane osobowe

Uzupełnij poniższe informacje, by ukończyć ten etap

Dowiedz się jak...

Jak utrzymać kable w należytym porządku

Nowoczesne mieszkania są wyposażone w coraz większą liczbę urządzeń elektrycznych, co przekłada się na plątaninę kabli w salonie, które wiją się po podłodze niczym elektryczne robaki. Pomożemy Ci rozwiązać ten problem.

Czytaj dalej

Jak pomalować usta w zaledwie 5 prostych krokach

Wyraziste usta są wiecznie modne. To znakomity i prosty sposób na zmianę wizerunku, a ponadto jeden z ważniejszych kobiecych atrybutów. Spróbuj maksymalnie wykorzystać naszą tajną broń kobiecą.

Czytaj dalej

Jak przygotować trzy napoje, które doskonale rozgrzeją Cię w czasie zimy

Kiedy zima daje się nam we znaki, nie ma nic lepszego niż gorący, rozgrzewający napój. Eleganckie kawiarnie posiadają w swojej ofercie bogaty wybór oryginalnie podanych kaw, które możesz również samodzielnie przygotować w domu. Doskonale rozgrzeją Cię podczas mroźnych, zimowych dni.

Czytaj dalej

kupując - pomagasz

ufundować nowe ubrania dla dzieci z domów diecka.

Towarzystwo Nasz Dam

Jak mogę dołączyć do akcji?

Pomaganie innym nigdy nie było łatwiejsze! Kupując środek piorący,
trzeba tylko sięgnąć po specjalne opakowanie Vizir.
Dzięki temu, dzieci z polskich
domów dziecka zyskają nowe ubrania. Przekonaj się, jak w czterech prostych krokach
ubrania trafią do najbardziej potrzebujących dzieci.

Kup oznaczone
produkty Vizir
Kup oznaczone produkty Vizir
Kupując, sponsorujesz
bony do sklepów
odzieżowych dla dzieci
z domów dziecka.
Kupując a sponsorujesz
Dzieci z domów dziecka
otrzymają bony
na zakup ubrań...
Dzieci z domów dziecka otrzymają bony na zakup ubrań...
...i zyskają szansę
na wybór i zakup
nowych ubrań
...i zyskają szansę na wybór i zakup nowych ubrań

Informacje o bonach

Każdemu dziecku wybranemu przez Towarzystwo Nasz Dom,
przekażemy bon o wartości 200 zł na zakup ubrań (w jednej z największych
sieci sklepów w Polsce). Dzieci będą miały okazję wybrać się do sklepów
i samodzielnie kupić wymarzone ubrania.