Gotuj z dziećmi

Gotuj z dziećmi

Rodzice chętnie gotują z dziećmi, gdyż jest to prosty i skuteczny sposób na to, aby zdobyły one podstawowe umiejętności, jadły zdrowiej oraz wdrożyły się w domowe obowiązki. Jednak taka nauka wymaga dużej cierpliwości i elastyczności. Poznaj nasze porady, dzięki którym czas spędzony w kuchni będzie znakomitą zabawą dla całej rodziny.


Planowanie
Przygotuj plan działania oraz listę zakupów. Skutecznie odwrócisz uwagę dzieci od gier komputerowych oraz sprawisz, że wstaną z kanapy – a poza tym to przecież niezła frajda. Sałatki owocowe, koktajle czy quesadillas są proste do przygotowania. Zaangażuj dzieci w przygotowania. Mogą zapisywać (lub wysłać sms-em) listę potrzebnych składników lub poszukać przepisów w Internecie. Na koniec upewnij się, że czas przygotowania wybranego dania jest rozsądny. Mali szefowie kuchni mogą stracić zainteresowanie, gdy proces gotowania będzie trwał zbyt długo!

Przygotowanie
Jako szef kuchni przydziel pomocnikom zadania zgodnie z umiejętnościami oraz wiekiem. Młodsze dzieci nie dadzą rady upiec chleba czy kurczaka. Dlatego też przygotuj dla nich prostsze zajęcia takie jak np. przygotowanie składników. Jeżeli są jeszcze za małe, by posługiwać się prawdziwym nożem, przygotuj im plastikowy nóż i poproś o pokrojenie sałaty, winogron, pomidorków koktajlowych, gruszek czy brzoskwiń. Prawie wszystkie dzieci (a także dorośli) uwielbiają ciasteczka. Dlatego sięgnijcie po Wasz ulubiony przepis i przygotujcie się do pieczenia. Starsze dzieci mogą wałkować i wycinać ciasto. Młodsze dzieci możesz zaangażować do ozdabiania lukrem oraz posypką wcześniej upieczonych ciasteczek.

Młodsze dzieci mogą:

Registration

Weź udział w EverydayMe i otrzymuj wyjątkowe oferty!

Weź udział w naszym programie
 • ucierać masło
 • roztrzepać jajka widelcem
 • odmierzać składniki
 • natłuszczać blachy i foremki do ciastek

Starsze rodzeństwo może (pod nadzorem):

 • obierać i kroić warzywa
 • natłuszczać i wykładać formy pergaminem
 • mieszać składniki
 • sprawdzać termometrem do mięsa lub wykałaczką, czy danie jest już gotowe
 • dzielić danie na porcje

Gotuj z dziećmi - część 2.
Rodzice chętnie gotują z dziećmi, gdyż jest to prosty i skuteczny sposób na to, aby zdobyły one podstawowe umiejętności, jadły zdrowiej oraz wdrożyły się w domowe obowiązki.

Potwierdź dane osobowe

Uzupełnij poniższe informacje, by ukończyć ten etap

Lubię przygotowywać z dzieckiem coś do jedzenia, ale czasm sięgam po gotowe produkty typu: jogurt, płatki kukurydziane. OStatnio zagościły u nas przekąski serowe z firmy Zott-Chesee snack. Bardzo pyszne, polecam zaproponować dzieciakom. Sa dobrą zabawą, poprzez odrywanie serowych nitek, a zarazem dostarczaja wiele cennych skladników pokramowych

 • Zgłoś

Wspólne gotowanie z dziećmi to świetna zabawa. Dzieci uczą się nowych rzeczy, a my więcej się o nich dowiadujemy.

 • Zgłoś

Moj syn ma 4,5 oku, uwielbia pomagać mi w kuchni, zresztą od malucha pozwalałam mu "pichcić" razem ze mną, super zabawa i dużo sprzątania, ale jaka frajda!!! Oczywiście mój kucharz nie przystąpi do prac bez swojego fartucha i czapki:) posiada także własną stolnicę, wałek tłuczek do mięs i wiele innych pomocnych rzeczy :)

 • Zgłoś

Moje Dzieci, 6 i 3 latka uwielbiają pomagać w kuchni. Nasypywanie mąki, cukru czy wyrzucanie skorupek po jajkach to ich ulubione czynności. Zachęcam wszystkie Mamy i Tatusiów również, do "gotowania" ze swoimi pociechami.

 • Zgłoś

My bardzo często gotujemy wspólnie - prowadzimy razem bloga ... aniasmama.blog.pl gdzie razem z moimi chłopcami gotujemy i szalejemy w kuchni

 • Zgłoś

Dowiedz się jak...

Jak utrzymać kable w należytym porządku

Nowoczesne mieszkania są wyposażone w coraz większą liczbę urządzeń elektrycznych, co przekłada się na plątaninę kabli w salonie, które wiją się po podłodze niczym elektryczne robaki. Pomożemy Ci rozwiązać ten problem.

Czytaj dalej

Jak pomalować usta w zaledwie 5 prostych krokach

Wyraziste usta są wiecznie modne. To znakomity i prosty sposób na zmianę wizerunku, a ponadto jeden z ważniejszych kobiecych atrybutów. Spróbuj maksymalnie wykorzystać naszą tajną broń kobiecą.

Czytaj dalej

Jak przygotować trzy napoje, które doskonale rozgrzeją Cię w czasie zimy

Kiedy zima daje się nam we znaki, nie ma nic lepszego niż gorący, rozgrzewający napój. Eleganckie kawiarnie posiadają w swojej ofercie bogaty wybór oryginalnie podanych kaw, które możesz również samodzielnie przygotować w domu. Doskonale rozgrzeją Cię podczas mroźnych, zimowych dni.

Czytaj dalej

kupując - pomagasz

ufundować nowe ubrania dla dzieci z domów diecka.

Towarzystwo Nasz Dam

Jak mogę dołączyć do akcji?

Pomaganie innym nigdy nie było łatwiejsze! Kupując środek piorący,
trzeba tylko sięgnąć po specjalne opakowanie Vizir.
Dzięki temu, dzieci z polskich
domów dziecka zyskają nowe ubrania. Przekonaj się, jak w czterech prostych krokach
ubrania trafią do najbardziej potrzebujących dzieci.

Kup oznaczone
produkty Vizir
Kup oznaczone produkty Vizir
Kupując, sponsorujesz
bony do sklepów
odzieżowych dla dzieci
z domów dziecka.
Kupując a sponsorujesz
Dzieci z domów dziecka
otrzymają bony
na zakup ubrań...
Dzieci z domów dziecka otrzymają bony na zakup ubrań...
...i zyskają szansę
na wybór i zakup
nowych ubrań
...i zyskają szansę na wybór i zakup nowych ubrań

Informacje o bonach

Każdemu dziecku wybranemu przez Towarzystwo Nasz Dom,
przekażemy bon o wartości 200 zł na zakup ubrań (w jednej z największych
sieci sklepów w Polsce). Dzieci będą miały okazję wybrać się do sklepów
i samodzielnie kupić wymarzone ubrania.