Gotowanie z dziećmi

Gotowanie z dziećmi

Spędzajmy czas w kuchni kreatywnie, efektywnie i co najistotniejsze, razem z dziećmi!


Gotowanie i pieczenie z dziećmi może być zabawą. Co ważniejsze, możemy cieszyć się czasem spędzonym razem. Dzieci będą niezwykle dumne ze swojej kulinarnej kreatywności. Zasada numer 1: CIERPLIWOŚĆ!

Ryzyko wypadku w kuchni rośnie, gdy dziecko „plącze się nam” między nogami, kiedy akurat czekamy na gości lub niedługo musimy dokądś wyjść. Spróbujmy podejść do sprawy na luzie. Jeśli faktycznie czekamy na kogoś, rozpocznijmy przygotowania odpowiednio wcześnie i w zależności od wieku dziecka włączmy je do pracy. Ta radosna aktywność pomaga w zapoznaniu się dziecka z kuchnią, wspiera rozwój jego kreatywności i sprawia wspólną radość. Oprócz kuchni możemy świadomie wprowadzać nasze kruszynki do innych prac domowych

W trakcie gotowania często zdarza się, że poruszane w rozmowie tematy zbliżają do siebie rodziców i dzieci. W czasie takich nieformalnych pogaduszek dzieci instynktownie czują, że jeśli chcą poruszyć jakieś drażliwe tematy, to kuchnia może być na to doskonałym miejscem.

Pozostawiając maluchom zagniatanie ciasta i dekorowanie możemy przyczynić się do rozwoju ich kreatywności i zręczności. Pierwszym i największym wyczynem kuchennym może być rozbicie jajka. Spróbujmy zachować spokój i róbmy dobrą miną nawet, jeśli przy pierwszych próbach wszystko wyląduje na blacie!

Fairy Sensitive Chamomile & Vit E
Fairy Sensitive
(2673)

Fairy Sensitive Płyn do mycia naczyń

Odkryj teraz!

Czego dzieci mogą się nauczyć w kuchni? Samodyscypliny. Na przykład wtedy, kiedy muszą powstrzymać się od wylizywania miski, zanim ciasto trafi do piekarnika. Mogą poza tym doświadczyć radości z tworzenia czegoś, nauczyć się współpracy z innymi, wzbogacić słownictwo, zdobyć nową wiedzę (jednostki miar, czytanie książki kucharskiej itp.), a także rozwinąć umiejętność rozwiązywania problemów.

Drogie panie, nie przegapmy tego przeżycia, kiedy widzimy, że wraz z dzieckiem możemy odnieść pierwszy sukces i spędzić z nim wartościowy czas w kuchni!

Porady:

  1. Powierzajmy dzieciom zadania odpowiednie do ich wieku, nie ograniczajmy ich kreatywności!
  2. Uczmy je w trakcie pieczenia lub gotowania! Starszym dzieciom można mówić o miejscu pochodzenia składników itp. W ten sposób nauczą się nowych rzeczy.
  3. Nie zapomnijmy o chwaleniu dzieciaków w kuchni. Najważniejsza jest pewność siebie: jeśli usłyszą dobre słowo, przy następnej okazji chętnie przyjdą znowu. Pierwsze próby na pewno nie naprawią ewentualnych drobnych (lub większych) błędów.

Przedstawione produkty

Potwierdź dane osobowe

Uzupełnij poniższe informacje, by ukończyć ten etap

moja corka bardzo lubi pomagac mi w kuchni w gotowaniu i pieczenie gorzej jej wychodzi sprzatanie :) ale pozwalam jej na proby i porazki zawsze bedzie umiec wybrnac z kłopotow :) polecam aby dzieci goscily i nam pomagaly nie tylko w kuchniii

  • Zgłoś

Ojj tak- duży bałagan, ale jaka zabawa i uśmiech :)

  • Zgłoś

Tak pieczenie z dziećmi to super zabawa. Co tam że kuchnia potem do mycia, uśmiech dzieci - bezcenny :)

  • Zgłoś
wiki11

wiki11

Zgłoszone

Ja również zapraszam swoje córeczki do wspólnego gotowania gdyż to połączenie nauki z świetną wspólną zabawą... polecam

  • Zgłoś

ja angazuje swoją córke juz od 3 roku,, dziś ma pięc i mamy przepis na mufiiny który przygotowuję zupełnie sama ja tylko wkładm blaszkę do piekarnika i wyciągam ,,,

  • Zgłoś

Dowiedz się jak...

Jak utrzymać kable w należytym porządku

Nowoczesne mieszkania są wyposażone w coraz większą liczbę urządzeń elektrycznych, co przekłada się na plątaninę kabli w salonie, które wiją się po podłodze niczym elektryczne robaki. Pomożemy Ci rozwiązać ten problem.

Czytaj dalej

Jak pomalować usta w zaledwie 5 prostych krokach

Wyraziste usta są wiecznie modne. To znakomity i prosty sposób na zmianę wizerunku, a ponadto jeden z ważniejszych kobiecych atrybutów. Spróbuj maksymalnie wykorzystać naszą tajną broń kobiecą.

Czytaj dalej

Jak przygotować trzy napoje, które doskonale rozgrzeją Cię w czasie zimy

Kiedy zima daje się nam we znaki, nie ma nic lepszego niż gorący, rozgrzewający napój. Eleganckie kawiarnie posiadają w swojej ofercie bogaty wybór oryginalnie podanych kaw, które możesz również samodzielnie przygotować w domu. Doskonale rozgrzeją Cię podczas mroźnych, zimowych dni.

Czytaj dalej