Gdzie na narty w Polsce

Gdzie na narty w Polsce?

Choć tegoroczna jesień nie należy do najzimniejszych, wielbiciele białego szaleństwa liczą na duże opady śniegu!


Polecamy zimowe polskie kurorty, w których najlepiej odpoczniecie.

Narciarski urlop w Polsce ma grono swoich wiernych miłośników. Choć wiele osób nadal preferuje zimowy czy wczesnowiosenny wypad w Alpy, w ciągu ostatnich lat zaszły bardzo pozytywne zmiany na polskich stokach. Planując zimowy urlop pod uwagę wziąć trzeba infrastrukturę narciarską, oferowaną przez daną miejscowość, indywidualne preferencje, bazę noclegową, chęci i możliwość długiego podróżowania oraz możliwości finansowe. Stara zasady mówi jednak, że nieważne gdzie spędzimy swój urlop, ważne, abyśmy czuli się tam jak najlepiej. Mamy dla Was 3 propozycje.

Białka Tatrzańska

Tę podhalańską wieś położoną w województwie małopolskim w gminie Bukowina Tatrzańska zamieszkuje niewiele ponad 2 tysiące mieszkańców. Mimo to, pod względem infrastruktury turystycznej jest jedną z najatrakcyjniejszych miejscowości polskich gór! Zdarza się, że liczba turystów przewyższa liczbę mieszkańców nawet trzykrotnie. Nic dziwnego, ponieważ znajdziemy tam prawie 7 km tras narciarskich, z których najdłuższa liczy 1,9 km, o zróżnicowanych poziomach trudności, 5 kolejek liniowych, 2 wyciągi orczykowe i 1 talerzykowy. Ci, którzy będą chcieli odpocząć od szaleństw na stokach, mogą zawitać do basenów termalnych Terma Białka, w których woda pozyskiwana na głębokości 2500 m, ma temperaturę około 80 stopni Celsjusza. Jedna z ulubionych miejscowości polskich narciarzy należy także do Szlaku Architektury Drewnianej– znajduje się tam zabytkowy drewniany kościółek pw. św. Szymona i Judy Tadeusza wybudowany około 1700 roku.

Zieleniec

Registration

Weź udział w EverydayMe i otrzymuj wyjątkowe oferty!

Weź udział w naszym programie

Zieleniec, dawniej uważany za najwyżej położoną w Sudetach wieś, obecnie stanowi część miasta Dusznik-Zdroju. Tysiące turystów kochają go za specyficzny mikroklimat, który panuje w Górach Orlickich na wysokości 800-960 m n.p.m. Na terenie Zieleńca działa blisko 30 wyciągów narciarskich, a całkowita długość tras – trudnych, łatwych i bardzo łatwych – wynosi ponad 5 km. W cieplejsze dni warto wybrać się do pobliskiego Torfowiska pod Zieleńcem – ścisłego rezerwatu przyrody, w którym zobaczyć można m.in. rosiczki – rośliny owadożerne, a także zwiedzić zabytkowy kościół św. Anny.

Krynica-Zdrój

Leżąca na terenie Popradzkiego Parku Krajobrazowego Krynica-Zdrój to ośrodek turystyczny, do którego każdego roku ściągają tysiące narciarzy. Ze względu na swoje położenie, miasto stanowi fantastyczne miejsce wypadowe w okoliczne góry. Miłośnicy narciarstwa cenią stoki w Krynicy-Słotwinach i na położonej na wysokości ponad 1100 m. Jaworzynie.Funkcjonująca tam stacja narciarska (1114 m n.p.m.) przyciąga ponad 8 kilometrami tras (w tym także oświetlonych) oraz wyciągami – gondolowym, krzesełkowych i 8 orczykowymi. Z Krynicy-Zdrój niedaleko jest również do Muszyny-Wierchomli (ponad 10 km tras), gdzie na Dwóch Dolinach znajdziecie najdłuższy w Polsce wyciąg krzesełkowy. Krynica-Zdrój ma również długie korzenie w innych sportach zimowych – odbywają się tam międzynarodowe turnieje hokejowe, a pierwsza sekcja saneczkarska powstała tam już 105 lat temu!


Przeczytaj również:

Co spakować na zimowy wyjazd?
Pakowanie to pierwsza rzecz, którą robimy, wybierając się w podróż...

Potwierdź dane osobowe

Uzupełnij poniższe informacje, by ukończyć ten etap

ja polecam Pec pod Śnieżką, w Czechach, ale tylko dla osób już wcześniej jeżdżących. Byliśmy w tym roku z grupką znajomych którzy dopiero uczyli się jeździć na nartach i aby dotrzeć ja niebieski szlak dla początkujących, już na wstępie trzeba opanować jazdę orczykiem i przejechać przez las. Sam szlak również w pobliżu drzew, osobiście nie lubię bo czasami można wpaść w choinki ;)

  • Zgłoś
AGA85

AGA85

Zgłoszone

Zieleniec jest super i nie tylko dla zaawansowanych narciarzy, polecam też Czarną Górę tam trasy są trudniejsze. W tym roku planujemy z mężem pojechać do Karpacza i tym samym zwiedzimy najlepsze ośrodki w Kotlinie Kłodzkiej. A propos polecam wybrać się tam latem jest co zwiedzać

  • Zgłoś

Rzyki - Czarny Groń :D W tym sezonie został uruchomiony wyciąg krzesełkowy :)

  • Zgłoś

A ja dla początkujących polecam Szyndzielnię w Bielsku- Białej :) Nie tylko ze względu na lokalny patriotyzm! A po nartach na kawę na nasz piękny ryneczek :)

  • Zgłoś

Byłam dwa lata temu w Zieleńcu. Stok fajny ale trochę trudny. Osobiście polecam Kotelnicę a jak ktoś się już tam wybierze to naprawdę warto pojechać też na Tatrzańską Łomnicę.

  • Zgłoś

Dowiedz się jak...

Jak utrzymać kable w należytym porządku

Nowoczesne mieszkania są wyposażone w coraz większą liczbę urządzeń elektrycznych, co przekłada się na plątaninę kabli w salonie, które wiją się po podłodze niczym elektryczne robaki. Pomożemy Ci rozwiązać ten problem.

Czytaj dalej

Jak pomalować usta w zaledwie 5 prostych krokach

Wyraziste usta są wiecznie modne. To znakomity i prosty sposób na zmianę wizerunku, a ponadto jeden z ważniejszych kobiecych atrybutów. Spróbuj maksymalnie wykorzystać naszą tajną broń kobiecą.

Czytaj dalej

Jak przygotować trzy napoje, które doskonale rozgrzeją Cię w czasie zimy

Kiedy zima daje się nam we znaki, nie ma nic lepszego niż gorący, rozgrzewający napój. Eleganckie kawiarnie posiadają w swojej ofercie bogaty wybór oryginalnie podanych kaw, które możesz również samodzielnie przygotować w domu. Doskonale rozgrzeją Cię podczas mroźnych, zimowych dni.

Czytaj dalej

kupując - pomagasz

ufundować nowe ubrania dla dzieci z domów diecka.

Towarzystwo Nasz Dam

Jak mogę dołączyć do akcji?

Pomaganie innym nigdy nie było łatwiejsze! Kupując środek piorący,
trzeba tylko sięgnąć po specjalne opakowanie Vizir.
Dzięki temu, dzieci z polskich
domów dziecka zyskają nowe ubrania. Przekonaj się, jak w czterech prostych krokach
ubrania trafią do najbardziej potrzebujących dzieci.

Kup oznaczone
produkty Vizir
Kup oznaczone produkty Vizir
Kupując, sponsorujesz
bony do sklepów
odzieżowych dla dzieci
z domów dziecka.
Kupując a sponsorujesz
Dzieci z domów dziecka
otrzymają bony
na zakup ubrań...
Dzieci z domów dziecka otrzymają bony na zakup ubrań...
...i zyskają szansę
na wybór i zakup
nowych ubrań
...i zyskają szansę na wybór i zakup nowych ubrań

Informacje o bonach

Każdemu dziecku wybranemu przez Towarzystwo Nasz Dom,
przekażemy bon o wartości 200 zł na zakup ubrań (w jednej z największych
sieci sklepów w Polsce). Dzieci będą miały okazję wybrać się do sklepów
i samodzielnie kupić wymarzone ubrania.