Czytanie bajek dzieciom

Czytanie bajek dzieciom

Kołysanki i bajki to coś więcej niż tylko wieczorna rutyna.


Spełniają one kluczową rolę w psychologicznym rozwoju dzieci. Bajki ułatwiają dzieciom zrozumienie świata wokół nich, jak również pomagają im odnaleźć się w nim.

Czytanie bajek, opowiadanie wymyślonych historyjek wzmacnia relację rodzic-dziecko, szczególnie, gdy jest to jedyny moment po ciężkim dniu pracy, kiedy rodzic ma czas poświęcić całą swoją uwagę tylko dziecku. Spokojna atmosfera stanowi ujście dla napięcia nagromadzonego w naszych pociechach i w nas, dlatego nie rezygnujmy z tego, nawet jeśli rozpoczęcie przychodzi nam z trudnościami!

Czytanie bajek pełni nie tylko funkcję zabawy, ale często stanowi również rozwiązanie dla wielu problemów psychologicznych - pokonuje obawy, niepokoje i fobie, jak również pomaga walczyć z problemami z zachowaniem, czy problemami związanymi z zazdrością u rodzeństwa. Chcąc wyeliminować większość z nich można sięgnąć po dobrą książkę dla dzieci, przeplatając jej czytanie pouczającymi historyjkami.

Registration

Weź udział w EverydayMe i otrzymuj wyjątkowe oferty!

Weź udział w naszym programie

Czytanie otwiera drzwi do wyobraźni dzieci, wyzwala ich fantazję, daje im wiarę w podejmowanie wyzwań i osiąganie tego, czego tylko zapragną, za pośrednictwem identyfikacji z bohaterami. Bajki uczą i dają wzór. Napięcie nagromadzone w trakcie słuchania pozornie przerażających historyjek w końcu znika, a dziecko w ten sposób może zrozumieć, że dzięki odwadze, uczciwości i zdolności można naprawdę wiele osiągnąć.

W sklepach oprócz klasycznych pozycji, możemy znaleźć książki przeznaczone dla różnych grup wiekowych. Dobrym wyborem są np. książki z serii „Poczytaj mi, Mamo”. W ostatnich latach niezwykłą popularnością cieszyły się książki opowiadające o przygodach Mikołajka (fr. ""Le Petit Nicolas""), którego autorem jest René Goscinny. Warto także czasem wrócić do klasyki i sięgnąć po zabawne i pouczające zarazem wiersze dla dzieci autorstwa Jana Brzechwy lub Juliana Tuwima - wiele z nas wychowało się właśnie na nich.

Potwierdź dane osobowe

Uzupełnij poniższe informacje, by ukończyć ten etap

Moja córka miała duże problemy z mówieniem ale odkąd zaczęłam czytać jej książeczki bardzo dużo zaczęła powtarzać słów napić Arku trochę niewyraźnie ale z biegiem czasu coraz lepiej jej szło dziś jest w 1 klasie szkoły podstawowej i jest w swojej klasie najlepszym uczniem pisania, czytania decydowania jako jedyna nie uczęszcza na zajęcia logopeda tak że polecam wszystkim mamom czytanie swoim maluchom, :)

  • Zgłoś

Mój synek swoją kolekcję książek zaczął odkąd skończył roczek. Uwielbia książki. Początkowo tylko oglądał. Poprzez czytanie książek do jego słownictwa doszło masę słów których dzieci w jego wieku nie uzywaja

  • Zgłoś

Ja również jestem za tym aby książka była obecna w życiu dziecka. Swojej córci czytam od pierwszych dni:)

  • Zgłoś

Książka powinna być z dzieckiem od początku. Najpierw czyta ją rodzic potem dziecko na swój sposób, w ten sposób rozwija swoją mowę, pamięć, wyobraźnię i w czasie późniejszym chętnie po nią sięga. Więc rodzice- czytajmy dzieciom!

  • Zgłoś
ANNA30

ANNA30

Zgłoszone

Ja również czytam bajki na dobranoc swojemu synkowi albo wiersze :-) uwielbiam to robic i jemu tez to sie podoba bo sam sie upomina super sprawa

  • Zgłoś

Dowiedz się jak...

Jak utrzymać kable w należytym porządku

Nowoczesne mieszkania są wyposażone w coraz większą liczbę urządzeń elektrycznych, co przekłada się na plątaninę kabli w salonie, które wiją się po podłodze niczym elektryczne robaki. Pomożemy Ci rozwiązać ten problem.

Czytaj dalej

Jak pomalować usta w zaledwie 5 prostych krokach

Wyraziste usta są wiecznie modne. To znakomity i prosty sposób na zmianę wizerunku, a ponadto jeden z ważniejszych kobiecych atrybutów. Spróbuj maksymalnie wykorzystać naszą tajną broń kobiecą.

Czytaj dalej

Jak przygotować trzy napoje, które doskonale rozgrzeją Cię w czasie zimy

Kiedy zima daje się nam we znaki, nie ma nic lepszego niż gorący, rozgrzewający napój. Eleganckie kawiarnie posiadają w swojej ofercie bogaty wybór oryginalnie podanych kaw, które możesz również samodzielnie przygotować w domu. Doskonale rozgrzeją Cię podczas mroźnych, zimowych dni.

Czytaj dalej

Opinia o kapsułkach do prania Vizir GO Pods

Opinia o kapsułkach do prania Vizir GO Pods

"

Kapsułki Vizir są rewelacyjne, ich testowanie to fantastyczna przygoda , możliwość nawiązania nowych rozmów i dzielenie się spostrzeżeniami wśród przyjaciół i znajomych, efekty prania zaskakujące. Polecam wszystkim którzy jeszcze nie porównali prania w zwykłym proszku a prania z kapsułką, na bank proszek pójdzie w odstawkę.

"

przez Ambasadora
wiolka1225244616

Opinia o kapsułkach do prania Vizir GO Pods

Opinia o kapsułkach do prania Vizir GO Pods

"

Kapsułki Vizir GO Pods zrewolucjonizowały moje dotychczasowe wyobrażenia o praniu. Do tej pory preferowałam formułę tradycyjnego proszku do prania, który dozowałam przed praniem, a jego przechowywanie pod zlewem w kuchni nie zawsze jest najlepszym rozwiązaniem. Teraz kompaktowa kapsułka nie zajmuje dużo miejsca i łatwo dostosować do prania w ilości 5 kg.

"

przez Ambasadora
Marusha100867