Czas na piknik

Czas na piknik

Wiosną, zanim jeszcze nadejdą upalne, letnie dni wybierz się wraz rodziną i przyjaciółmi na piknik.


Miejsce
Najlepszym miejscem na piknik są miejskie parki, lasy czy plaże. Parki i lasy mają przewagę nad plażą, ponieważ umożliwiają schronienie się z cieniu drzew w upalne dni.
Porada: Planując piknik koniecznie sprawdź, jaka będzie pogoda (najlepszy będzie słoneczny dzień z umiarkowaną temperaturą), wybierz przystępną lokalizację (łatwo dostępne miejsce z odpowiednią infrastrukturą).

Jedzenie
Przygotuj listę ulubionych przekąsek i napojów wszystkich uczestników pikniku. Każda osoba powinna przynieść inną pozycję z przygotowanej listy. W ten sposób unikniesz ryzyka związanego z brakiem różnorodności piknikowego menu (każdy przecież lubi coś innego!). Na piknik warto przygotować owoce, kanapki, ciastka, jogurty, soki oraz duży zapas wody mineralnej (zwłaszcza dla dzieci, które ze względu na bycie w ciągłym ruchu, powinny pić dużo płynów).
Porada: Możesz także wszystkie produkty kupić w lokalnym supermarkecie, a podczas pikniku poczęstować nimi gości.

Piknikowy niezbędnik
Piknik nie może odbyć się bez podstawowego wyposażenia, jakim jest koc. Dlatego nie zapomnij o kocu lub kilku kocach (lepiej zabrać za dużo niż za mało, tak abyś mogła swobodnie rozłożyć całe jedzenie), serwetkach, plastikowych kubeczkach, talerzach oraz turystycznej lodówce (dzięki, której utrzymasz właściwą temperaturę owoców i napojów).
Porada: Na piknik zabierz ze sobą duże worki na śmieci, tak aby nie zanieczyszczać środowiska. Nieodpowiedzialne jest zostawianie po pikniku puszek, papierków lub resztek jedzenia w lesie czy parku.

Fairy Platinum Lemon Tabletki do zmywarki 10 sztuk
Fairy All in One Platinum
(4270)

Fairy All in One Platinum Tabletki do zmywarki

Odkryj teraz!

Gry i zabawy
Podczas pikniku zaplanuj gry i zabawy dla dzieci (i niektórych dorosłych!). Świetnie sprawdzą się berek, zabawa w chowanego, żabie skoki, „Podaj dalej” czy rzucanie frisbee. Dorośli chętnie zagrają w karty, kalambury, czy też na gitarze (niezbędne są do tego paznokcie!)
Porada: Jeżeli na piknik zabierzesz ze sobą radio, zwróć uwagę aby nie było włączone zbyt głośno i nie przeszkadzało innym uczestnikom pikniku. Koniecznie zabierz też aparat fotograficzny!

Ubranie
Na pikniku nie denerwuj się, gdy dzieci pobrudzą siebie i swoje ubrania. Podczas zabaw na świeżym powietrzu jest to nieuniknione, dlatego nawet nie warto prosić, by bardziej uważały. Na szczęście Fairy pomoże Ci pozbyć się uporczywych plam, które na ubraniach może zostawić jedzenie. Wystarczy nalać odrobinę płynu na plamę. Wypróbuj go i spraw, by Twoje ubrania były nieskazitelnie czyste.
Porada: Ze względu na możliwą nagłą zmianę pogody zabierz ze sobą kurtkę.

Zabawy na świeżym powietrzu dla dzieci

Co zabrać na piknik?

Wiszący ogród, czyli jak najlepiej wyeksponować meble ogrodowe

Przedstawione produkty

Potwierdź dane osobowe

Uzupełnij poniższe informacje, by ukończyć ten etap

Dowiedz się jak...

Jak utrzymać kable w należytym porządku

Nowoczesne mieszkania są wyposażone w coraz większą liczbę urządzeń elektrycznych, co przekłada się na plątaninę kabli w salonie, które wiją się po podłodze niczym elektryczne robaki. Pomożemy Ci rozwiązać ten problem.

Czytaj dalej

Jak pomalować usta w zaledwie 5 prostych krokach

Wyraziste usta są wiecznie modne. To znakomity i prosty sposób na zmianę wizerunku, a ponadto jeden z ważniejszych kobiecych atrybutów. Spróbuj maksymalnie wykorzystać naszą tajną broń kobiecą.

Czytaj dalej

Jak przygotować trzy napoje, które doskonale rozgrzeją Cię w czasie zimy

Kiedy zima daje się nam we znaki, nie ma nic lepszego niż gorący, rozgrzewający napój. Eleganckie kawiarnie posiadają w swojej ofercie bogaty wybór oryginalnie podanych kaw, które możesz również samodzielnie przygotować w domu. Doskonale rozgrzeją Cię podczas mroźnych, zimowych dni.

Czytaj dalej

Zobacz jak wygląda pierwszy pokój “Z dumą wspieramy mamy” stworzony w Instytucie Centrum Zdrowia Matki Polki w Łodzi.
  • Pokój dla mam i dzieci

  • Korytarz z wejściami do pokojów

  • Pomieszczenie kuchenno-jadalne