Co spakować na zimowy wyjazd

Co spakować na zimowy wyjazd?

Pakowanie to pierwsza rzecz, którą robimy, wybierając się w podróż.


Jeśli celem naszej wycieczki jest kraj, w którym panują niskie temperatury – spakowanie grubszej odzieży i bielizny będzie konieczne. Ważne jest to, aby postarać się zachować kompaktowe gabaryty bagażu, szczególnie jeśli podróż będzie trwała kilka dni. Kluczowa jest jednak decyzja, które rzeczy będą naprawdę niezbędne. Poniżej zamieszczamy listę rzeczy, które z pewnością przydadzą Ci się podczas podróży do krajów, gdzie panuje chłodniejszy klimat.
Zabierz dodatkową bieliznę

Nawet jeśli podróżujesz do miejsca, gdzie nie jest zbyt ciepło, nie chcesz mieć na sobie tysiąca ubrań. Chcesz, aby było Ci ciepło, lecz nie chcesz nosić zbyt wielu warstw, które sprawiają, że wyglądamy pulchnie. Idealnym rozwiązaniem jest więc noszenie grubszej bielizny.

Weź ze sobą dwie pary więcej bielizny niż ilość dni, na ile wyjeżdżasz. Możesz oczywiście po prostu wyprać bieliznę w miejscu zakwaterowania, aby zmniejszyć ilość bagażu, ale nie będziesz wtedy mieć pewności, że ubrania będą suche, w momencie gdy będziesz ich potrzebować.
Zabierz kurtkę przeciwwiatrową zamiast płaszczu przeciwdeszczowego

Kurtka przeciwwiatrowa polecana jest jako dodatkowa warstwa ubioru. Możesz ją śmiało założyć, gdy pada lekki deszcz, a co najważniejsze, taka kurtka zajmuje bardzo mało miejsca, dzięki czemu idealnie sprawdza się podczas podróży. Choć jeśli wybierasz się w miejsce, gdzie często pada, nie rezygnuj z płaszcza przeciwdeszczowego. Obecnie istnieje bardzo szeroki wybór modnych płaszczy przeciwdeszczowych w różnych fasonach, m.in. trencze czy płaszcze w kolorowe wzory, które z pewnością sprawia, że deszczowe dni nie będą tak przygnębiające.
Modne akcesoria, które mogą Ci się przydać

Nie zapomnij również o szaliku, rękawiczkach, nausznikach i ciepłej czapce. Nie tylko zapewnią one ochronę przed zimnem, ale również zadbają o to, abyś wyglądała stylowo. Jedyne, co musisz rozważyć, to kolor i wzór, które będą pasowały do Twojego płaszcza i butów.
Cukierki i guma do żucia, aby zapobiec przeziębieniom

Podczas podróży do miejsc, gdzie panuje zimny klimat, jesteś narażona na przeziębienia ze względu na niskie temperatury i chłód. Dlatego zawsze miej pod ręką cukierki lub gumę do żucia. Suche środowisko sprzyja rozwojowi wirusów, a podczas ssania produkowana jest ślina, która chroni Twoje gardło przed wysuszeniem.
Szukanie lekarza poza miejscem zamieszkania może być nieco uciążliwe, a Ty z pewnością nie chcesz się tym martwić podczas urlopu. Spakowanie tych rzeczy z wyprzedzeniem z pewnością pozwoli Ci się zrelaksować i cieszyć wycieczką. Baw się dobrze!

Registration

Weź udział w EverydayMe i otrzymuj wyjątkowe oferty!

Weź udział w naszym programie


Przeczytaj również:

Co można robić w ferie zimowe z dziećmi?
Czy Twój budżet domowy nie pozwala Ci na spędzenie wyszukanych ferii w Szwajcarii czy Alpach?

Potwierdź dane osobowe

Uzupełnij poniższe informacje, by ukończyć ten etap

Bardzo przydatne rady. Na pewno się przydadzą. :)

  • Zgłoś

dobre pomysły zawsze są cenne

  • Zgłoś

Dowiedz się jak...

Jak utrzymać kable w należytym porządku

Nowoczesne mieszkania są wyposażone w coraz większą liczbę urządzeń elektrycznych, co przekłada się na plątaninę kabli w salonie, które wiją się po podłodze niczym elektryczne robaki. Pomożemy Ci rozwiązać ten problem.

Czytaj dalej

Jak pomalować usta w zaledwie 5 prostych krokach

Wyraziste usta są wiecznie modne. To znakomity i prosty sposób na zmianę wizerunku, a ponadto jeden z ważniejszych kobiecych atrybutów. Spróbuj maksymalnie wykorzystać naszą tajną broń kobiecą.

Czytaj dalej

Jak przygotować trzy napoje, które doskonale rozgrzeją Cię w czasie zimy

Kiedy zima daje się nam we znaki, nie ma nic lepszego niż gorący, rozgrzewający napój. Eleganckie kawiarnie posiadają w swojej ofercie bogaty wybór oryginalnie podanych kaw, które możesz również samodzielnie przygotować w domu. Doskonale rozgrzeją Cię podczas mroźnych, zimowych dni.

Czytaj dalej