Co spakować dziecku na wyjazd: ferie zimowe

Co spakować dziecku na wyjazd: ferie zimowe

Już za kilkanaście dni koniec jesienno-zimowego semestru i ulubiony - zaraz po wakacjach - czas wszystkich dzieci: ferie zimowe!


Jeśli zimowy wypoczynek Twoja pociecha spędzać będzie poza domem, warto się do tego odpowiednio przygotować. Wyjazdy bez rodziców rozwijają samodzielność, uczą przystosowywania się do nowych warunków, są szansą, aby Twoje dziecko nawiązało nowe przyjaźnie, a także dostarczają mu umiejętności organizacyjnych. Aby nie martwić się o swojego malucha, skorzystaj z naszych rad, aby być pewną, że będzie miało wszystko, czego potrzebuje.

Przygotowania do wyjazdu na ferie zimowe powinno rozpocząć się już kilkanaście dni wcześniej. Usiądź z maluchem i wspólnie stwórzcie listę wszystkich niezbędnych rzeczy do zabrania. Nie rób wszystkiego za niego, lecz staraj się zaangażować go w cały proces. Musisz pamiętać, że bez względu na to, co spakujesz dziecku na wyjazd, i tak będzie nosiło co chce. Dlatego pozwól mu zdecydować jaką piżamę zabrać, które koszulki, bluzy czy spodnie. Jeśli Twoja pociecha podczas wyjazdu będzie miała rzeczy, w których najlepiej się czuje, będziesz miała większą pewność, że będzie je zakładać. Listę rzeczy zapakuj również do walizki, tak aby łatwo mogło sprawdzić czy wszystko zabrało przed wyjazdem z zimowego kurortu.

Poza głównym bagażem przygotujcie także mały plecak lub torebkę. Przydadzą się one zarówno w podróży, jak i podczas spacerów, wycieczek czy wyjść, gdy będzie już na miejscu. Dzięki temu dziecko zawsze będzie mogło mieć pod ręką butelkę wody, portfel czy aparat fotograficzny.

Registration

Weź udział w EverydayMe i otrzymuj wyjątkowe oferty!

Weź udział w naszym programie

Przed wyjazdem dziecka na ferie zimowe dowiedz się dokładnie jakie atrakcje przewidziane są podczas wyjazdu. Może się bowiem zdarzyć tak, że wypoczynkowy ośrodek dysponował będzie np. krytym basenem, a Ty nie spakujesz dziecku na wyjazd stroju kąpielowego! Niezależnie jednak od rodzaju wyjazdu i przewidzianych aktywności w dziecięcym bagażu powinny znaleźć się przybory toaletowe, ręcznik, dodatkowa para butów na wypadek przemoczenia, ubranie przeciwdeszczowe oraz klapki, które można wykorzystać zarówno pod prysznicem, na basenie, jak i do poruszania się po ośrodku. Aby zapewnić dziecku ochronę przed szkodliwymi promieniami UV, które także zimą mogą szkodzić naszej cerze, włóż dziecku do plecaka krem z filtrem UV oraz naucz go regularnego stosowania. Upewnij się także, że w podręcznym plecaku malucha znajduje się szkolna legitymacja, niezbędna do uzyskiwania wszelkich zniżek dla młodzieży szkolnej.


Problemy z dzieckiem w szkole
Późne macierzyństwo - pierwsze dziecko po 30
Jak zrobić karmnik dla ptaków?




Potwierdź dane osobowe

Uzupełnij poniższe informacje, by ukończyć ten etap

Dowiedz się jak...

Jak utrzymać kable w należytym porządku

Nowoczesne mieszkania są wyposażone w coraz większą liczbę urządzeń elektrycznych, co przekłada się na plątaninę kabli w salonie, które wiją się po podłodze niczym elektryczne robaki. Pomożemy Ci rozwiązać ten problem.

Czytaj dalej

Jak pomalować usta w zaledwie 5 prostych krokach

Wyraziste usta są wiecznie modne. To znakomity i prosty sposób na zmianę wizerunku, a ponadto jeden z ważniejszych kobiecych atrybutów. Spróbuj maksymalnie wykorzystać naszą tajną broń kobiecą.

Czytaj dalej

Jak przygotować trzy napoje, które doskonale rozgrzeją Cię w czasie zimy

Kiedy zima daje się nam we znaki, nie ma nic lepszego niż gorący, rozgrzewający napój. Eleganckie kawiarnie posiadają w swojej ofercie bogaty wybór oryginalnie podanych kaw, które możesz również samodzielnie przygotować w domu. Doskonale rozgrzeją Cię podczas mroźnych, zimowych dni.

Czytaj dalej

kupując - pomagasz

ufundować nowe ubrania dla dzieci z domów diecka.

Towarzystwo Nasz Dam

Jak mogę dołączyć do akcji?

Pomaganie innym nigdy nie było łatwiejsze! Kupując środek piorący,
trzeba tylko sięgnąć po specjalne opakowanie Vizir.
Dzięki temu, dzieci z polskich
domów dziecka zyskają nowe ubrania. Przekonaj się, jak w czterech prostych krokach
ubrania trafią do najbardziej potrzebujących dzieci.

Kup oznaczone
produkty Vizir
Kup oznaczone produkty Vizir
Kupując, sponsorujesz
bony do sklepów
odzieżowych dla dzieci
z domów dziecka.
Kupując a sponsorujesz
Dzieci z domów dziecka
otrzymają bony
na zakup ubrań...
Dzieci z domów dziecka otrzymają bony na zakup ubrań...
...i zyskają szansę
na wybór i zakup
nowych ubrań
...i zyskają szansę na wybór i zakup nowych ubrań

Informacje o bonach

Każdemu dziecku wybranemu przez Towarzystwo Nasz Dom,
przekażemy bon o wartości 200 zł na zakup ubrań (w jednej z największych
sieci sklepów w Polsce). Dzieci będą miały okazję wybrać się do sklepów
i samodzielnie kupić wymarzone ubrania.