Co można robić w ferie zimowe z dziećmi

Co można robić w ferie zimowe z dziećmi?

Czy Twój budżet domowy nie pozwala Ci na spędzenie wyszukanych ferii w Szwajcarii czy Alpach?


Nie martw się: mamy dla Ciebie mnóstwo interesujących i niskobudżetowych propozycji spędzenia wolnego czasu w miejscu Twojego zamieszkania.

Obcowanie z naturą jest nie tylko bezpłatne, ale przede wszystkim krzepiące i dobre dla zdrowia. Najwięcej frajdy sprawia zabawa białym puchem. Śnieg jest doskonały do zabawy dla osób w każdym wieku. Możesz z niego zbudować domek, latarnię, bałwana, w zasadzie co tylko chcesz. Kiedy byłam mała, mój tata ulepił naturalnych rozmiarów konia ze śniegu, my zakładaliśmy mu lejce i wraz z przyjaciółmi go dosiadaliśmy.

Rodzice i dziadkowie, którzy w czasie ferii mogą wziąć kilka wolnych dni w pracy, mogą poszusować na nartach, pojeździć na łyżwach lub przygotować smaczne hot-dogi z grilla. Dla dzieci i ich przyjaciół zorganizuj pięciobój lub zawody w rzucaniu śnieżkami do wiadra.

Ogólnie rzecz biorąc, w każdym miejscu na ziemi istnieje mnóstwo możliwości na niezbyt kosztowne zajęcia na świeżym powietrzu. Możesz wypożyczyć łyżwy bądź narty i szaleć ile sił.

Jeżeli pogoda nie dopisuje lub nie lubisz zabaw zimą na świeżym powietrzu, władze samorządowe miasta oferują mnóstwo atrakcji dla dzieci w każdym wieku.

Szczegółowe informacje dotyczące zorganizowanych zajęć dla dzieci zamieszczone są na stronie internetowej samorządu, dostępne w lokalnych bibliotekach lub dystrybuowanych ulotkach. Jeżeli macie ochotę spędzić czas w domu, to decyzja należy do Was, pamiętaj tylko, że chwile spędzone razem rodzą później niezapomniane wspomnienia.

Przygotowujcie wypieki, czytajcie książki, grajcie w gry, ale przede wszystkim pozwól dzieciom decydować, jak będzie wyglądał harmonogram zajęć danego dnia.

Zrób to sama
Śnieżna latarnia
Przygotujcie kilka kul śniegowych i ułóżcie je jedna na drugiej na planie okręgu, tak aby finalnie powstał kształt piramidy. Do środka wstawcie kilka świec lub podgrzewaczy. Kiedy zapadnie zmrok, zapalcie świece. Jeżeli masz grilla, przygotujcie kilka hot dogów i bawcie się na pikniku po zmroku.

Lodowe latarnie
Plastikowe wiadro do połowy napełnij wodą i wrzuć do niego szyszki, gałązki świerku, kwiaty lub inne dekoracyjne elementy. Do środka dużego wiadra włóż nieco mniejsze i napełnij je wodą lub obciąż kamieniami, tak aby nie wypłynęło. Jeśli dekoracje wypłyną, postaraj się wcisnąć je do wody, która otacza mniejsze wiadro. Tak przygotowane wiadra wystaw na zewnątrz. Kiedy całość zamarznie, ostrożnie wyjmij mniejsze wiadro ze środka; jeżeli sprawia Ci to trudność, możesz do środka wlać odrobinę gorącej wody. Do tak przygotowanej latarni wstaw zapaloną świeczkę.

Gry i zabawy na świeżym powietrzu
Wyścigi saneczkarskie
Mając na względzie wiek uczestników, wybierz odpowiednią górkę i zorganizuj na niej wyścigi saneczkarskie. W jednej rundzie startują dwie lub trzy osoby, zwycięzca przechodzi do następnej rundy. Najlepsi otrzymają nagrody i własnoręcznie wykonane dyplomy. Jeżeli pogoda na to pozwoli, przygotuj gorącą czekoladę, bułeczki, kanapki i kilka siedzeń, w których będzie można spożyć posiłek.

Rzucanie śnieżkami do celu
W odpowiedniej odległości ustaw w śniegu wiadra i miski. Na każdym wiadrze zaznacz punktację według następującego klucza: te, do których trudno jest trafić, pozwalają zdobyć więcej punktów, natomiast te, do których trafić jest prościej, pozwalają zdobyć mniej punktów. Wspólnie zadecydujcie, ile rzutów ma każdy uczestnik. Ustawcie wiadra w różnej odległości, uwzględniając wiek uczestników, a następnie narysujcie linię, z której będą odbywały się rzuty. Nagradzaj nie tylko zwycięzców, ale również wszystkie dzieci, które biorą udział w zabawie. Świetnymi nagrodami będą paczki rodzynek, pomarańcze lub własnoręcznie zrobione dyplomy.

Registration

Weź udział w EverydayMe i otrzymuj wyjątkowe oferty!

Weź udział w naszym programie


Przeczytaj również:

Gdzie na narty w Polsce?
Choć tegoroczna jesień nie należy do najzimniejszych, wielbiciele białego szaleństwa liczą na duże opady śniegu!

Potwierdź dane osobowe

Uzupełnij poniższe informacje, by ukończyć ten etap

Fajnie tylko sniegu brak :-)

  • Zgłoś

:) No to czekamy na śnieg :)

  • Zgłoś

Fajne pomysły! Ja najbardziej preferuję sanki i nadrabianie czytelniczych zaległości :)

  • Zgłoś

U nas już po feriach.. Co dobre szybko się kończy..

  • Zgłoś

ciekawe pomysły, nie jestem zwolenniczką ciągania dzieci za granicę bo nic z tego pobytu nie zapamiętają, młodzież tak, ale dzieciom można zorganizować ferie i wakacje w domu, na podwórku: kulig, ognisko, wycieczka do lasu z dokarmianiem zwierząt, budowa karmnika z dokarmianiem i obserwacją ptaków itp.

  • Zgłoś

Dowiedz się jak...

Jak utrzymać kable w należytym porządku

Nowoczesne mieszkania są wyposażone w coraz większą liczbę urządzeń elektrycznych, co przekłada się na plątaninę kabli w salonie, które wiją się po podłodze niczym elektryczne robaki. Pomożemy Ci rozwiązać ten problem.

Czytaj dalej

Jak pomalować usta w zaledwie 5 prostych krokach

Wyraziste usta są wiecznie modne. To znakomity i prosty sposób na zmianę wizerunku, a ponadto jeden z ważniejszych kobiecych atrybutów. Spróbuj maksymalnie wykorzystać naszą tajną broń kobiecą.

Czytaj dalej

Jak przygotować trzy napoje, które doskonale rozgrzeją Cię w czasie zimy

Kiedy zima daje się nam we znaki, nie ma nic lepszego niż gorący, rozgrzewający napój. Eleganckie kawiarnie posiadają w swojej ofercie bogaty wybór oryginalnie podanych kaw, które możesz również samodzielnie przygotować w domu. Doskonale rozgrzeją Cię podczas mroźnych, zimowych dni.

Czytaj dalej

kupując - pomagasz

ufundować nowe ubrania dla dzieci z domów diecka.

Towarzystwo Nasz Dam

Jak mogę dołączyć do akcji?

Pomaganie innym nigdy nie było łatwiejsze! Kupując środek piorący,
trzeba tylko sięgnąć po specjalne opakowanie Vizir.
Dzięki temu, dzieci z polskich
domów dziecka zyskają nowe ubrania. Przekonaj się, jak w czterech prostych krokach
ubrania trafią do najbardziej potrzebujących dzieci.

Kup oznaczone
produkty Vizir
Kup oznaczone produkty Vizir
Kupując, sponsorujesz
bony do sklepów
odzieżowych dla dzieci
z domów dziecka.
Kupując a sponsorujesz
Dzieci z domów dziecka
otrzymają bony
na zakup ubrań...
Dzieci z domów dziecka otrzymają bony na zakup ubrań...
...i zyskają szansę
na wybór i zakup
nowych ubrań
...i zyskają szansę na wybór i zakup nowych ubrań

Informacje o bonach

Każdemu dziecku wybranemu przez Towarzystwo Nasz Dom,
przekażemy bon o wartości 200 zł na zakup ubrań (w jednej z największych
sieci sklepów w Polsce). Dzieci będą miały okazję wybrać się do sklepów
i samodzielnie kupić wymarzone ubrania.