7 zasad efektywnego domowego biura

Jak pracować w domu - 7 zasad efektywnego domowego biura

Kiedyś sobie tego zupełnie nie wyobrażałam. Dom kojarzył mi się z czasem rodzinnym, z odpoczynkiem i słodkim lenistwem. Odkąd jednak zaczęłam prowadzić bloga musiałam się z tym zmierzyć. Stanąć z problemem twarzą w twarz. Bo praca w domu wcale nie jest taka prosta. A już na pewno trudniej o jej efektywność. Po trzech latach prób i błędów spisałam sobie 7 przykazań pracy w domu, które mam wklejone do kalendarza, i od których przeczytania zaczynam każdy dzień.


 1. Zakaz pracy w pidżamie. Na początku to był mój główny grzech, którego zupełnie nie dostrzegałam. Wstawałam rano i od razu, jeszcze w pidżamie siadałam do komputera. Czasami tylko jakoś tak głupio mi się robiło kiedy rozmawiałam z jakąś szychą z marketingu przez telefon. Próbowałam robić profesjonalne wrażenie siedząc w szlafroku i bamboszach. Strój bardzo rzutuje na nasz sposób pracy. To on w dużej mierze wprowadza nas w rolę, którą w danym momencie mamy spełniać. Przykład? Ostatnio spotkałam na spacerze kolegę, z którym chodzę na treningi. Zupełnie go nie poznałam, bo był inaczej ubrany. Bardziej elegancko. Okazało się, że na co dzień wykonuje bardzo poważną pracę w banku, a ja do tej pory postrzegałam go tylko przez pryzmat zapalonego Crossfittowca.
 2. Bez śniadania nie ma pracy. Ten punkt wynika z tego poprzedniego. Kiedyś, kiedy zasiadałam do pracy w pidżamie śniadanie jadłam około 12 w południe. Efekt był taki, że około 10 zaczynał pobolewać mnie żołądek, o 12 czułam już takie ssanie, że jak tylko zjadłam to cukier tak mi skakał do góry, że musiałam położyć się na popołudniową drzemkę. Dziś śniadanie to podstawa.
 3. Stwórz swoje biuro. Nawet nie wiecie jakie to trudne kiedy mieszka się w dwóch pokojach z mężem, który też pracuje z domu. Stół w kuchni odpada. Moje biuro musi być miejscem unikatowym. Stworzonym tylko do pracy. Dlatego też za biurko posłużyła mi toaletka. Taka przy której do tej pory się malowałam. Ma blat na wygodnej wysokości. Mieści się na niej komputer, kalendarz i filiżanka kawy. Idealne biuro dla blogerki ;).
 4. Porządek w biurze. Wspomniana toaletka ma jeszcze jeden plus. Jest na tyle mała, że ciężko na niej zrobić bałagan. Mimo to, czasem mi się to udaje. Dlatego po każdym zakończonym dniu pracy, zamykam komputer i zbieram wszystkie rzeczy. Tak żeby następnego dnia przyjemnie mi się zaczynało pracę.
 5. Przerwa na lunch o ustalonej porze. Tu warto ustalić sobie stały czas na obiad i skrupulatnie się tego trzymać. Łatwo bowiem, prowadząc własny biznes, stracić rachubę czasu na lunchu z przyjaciółką. A praca czeka… Dziś mam już zegarek w głowie, ale musiałam się tej rachuby czasu nauczyć.
 6. Klimat to podstawa. W profesjonalnych biurach są klimatyzacje, wentylacje i skomplikowane systemy zapachowe. A wszystko to po to, by ludziom pracowało się przyjemnie i efektywnie. Bo nie od dziś wiadomo, że przyjemne kojarzące się zapachy wpływają na koncentrację i efektywność pracy. Poza tym pracując w domu, w miejscu w którym przygotowuje się lub spożywa zamówione posiłki warto zadbać o przyjazną atmosferę w pracy. Ja w tej kwestii zaufałam zapachom Ambi Pur. Bo przede wszystkim usuwają nieprzyjemne zapachy. A praca wśród aromatów wcześniej przygotowywanego obiadu średnio wpływa na koncentrację. Wtykam Ambi Pur w gniazdko, tuż pod moim biurkiem i cieszę się pięknym zapachem przez cały dzień pracy. A, że kobieta zmienną bywa moim ulubieńcem jest Ambi Pur 3volution. System umieszczany w gniazdku z trzema wymiennymi flakonikami z zapachami. Zapach w pomieszczeniu zmienia się co 45 minut ,a ja oprócz przyjemnego klimatu do pracy mam też poczucie upływającego czasu.
 7. Stałe godziny pracy. To najtrudniejszy punkt. Najdłużej się go uczyłam. Na początku byłam w pracy przez 24 godziny na dobę. Potrafiłam odpisywać klientom na maile o 23 wieczorem, tym samym przyzwyczajając kontrahentów do tego, że można do mnie pisać i dzwonić o każdej porze. Dziś ustaliłam sobie sztywne zasady pracy. Owszem, jeśli jest jakiś bardzo ważny projekt albo sprawa niecierpiąca zwłoki to siadam do komputera i pracuję. Ale staram się, by działo się to sporadycznie. Praca w domu to ogromny luksus jeśli tylko potrafimy ją efektywnie wykonywać. 7 powyższych przykazań to dobry start do sukcesu we własnym biznesie.
Ambi Pur 3volution
Ambi Pur 3volution
(289)

Eliminuje uporczywe, nieprzyjemne zapachy – sprawia, że znikają na dobre!

Odkryj teraz!

Przedstawione produkty

Potwierdź dane osobowe

Uzupełnij poniższe informacje, by ukończyć ten etap

akaem

Zgłoszone

praca w domu nawet z dziećmi jest możliwa ale wymaga ogromnego samozaparcia i pewnych zasad , które uszanuje cała rodzina. Są też plusy takiej pracy ....Wolę pracować poza domem...

 • Zgłoś
XXYZZ

XXYZZ

Zgłoszone

Praca w domu nie jest lekka, zawsze sie cos innego znajdzie co rozprasza i nie daje normalnie, spokojnie pracowac, tym bardziej jezeli ktos ma 2 czy 3 dzieci to chyba juz calkowicie odpada, chyba ze na wieczor jak wszyscy spia

 • Zgłoś

Tak, najgorzej jest ustalic i trzymać się tych zasad. Chcialam popracować w domu, bo lobię szydełkować, ale zawsze coś jest innego do zrobienia zawsze. Może byłoby lepiej gdybym była sama bez dzieci, przez kilka godzin.

 • Zgłoś
Ezraaa

Ezraaa

Zgłoszone

Własnie najgorsze jest to, ze w domu jest zawsze cos do zrobienia i człowiek rozprasza się. A to obiad a to pranie a to kwiatka przestawić. Potrzeba naprawdę dużego samozaparcia, żeby się skupić. najlepiej jak jestem sama w domu i nikt mi nie przeszkadza.

 • Zgłoś

Łatwo nie jest ale zawsze można się tego nauczyć. Nawat po to by mieć czas tylko dla siebie. Odpoczynek nawet po pracy w domu tez jest ważny.

 • Zgłoś

Dowiedz się jak...

Jak utrzymać kable w należytym porządku

Nowoczesne mieszkania są wyposażone w coraz większą liczbę urządzeń elektrycznych, co przekłada się na plątaninę kabli w salonie, które wiją się po podłodze niczym elektryczne robaki. Pomożemy Ci rozwiązać ten problem.

Czytaj dalej

Jak pomalować usta w zaledwie 5 prostych krokach

Wyraziste usta są wiecznie modne. To znakomity i prosty sposób na zmianę wizerunku, a ponadto jeden z ważniejszych kobiecych atrybutów. Spróbuj maksymalnie wykorzystać naszą tajną broń kobiecą.

Czytaj dalej

Jak przygotować trzy napoje, które doskonale rozgrzeją Cię w czasie zimy

Kiedy zima daje się nam we znaki, nie ma nic lepszego niż gorący, rozgrzewający napój. Eleganckie kawiarnie posiadają w swojej ofercie bogaty wybór oryginalnie podanych kaw, które możesz również samodzielnie przygotować w domu. Doskonale rozgrzeją Cię podczas mroźnych, zimowych dni.

Czytaj dalej

Head & Shoulders Menthol

Head & Shoulders Menthol

"

Skuteczność w walce z łupieżem to jedno i najważniejsze ale w połączeniu z uczuciem świeżości, który daje i z tym cudownym zapachem czyni ten szampon bezkonkurencyjnym.

"

przez Ambasadora
TesterG142713

Szampon Head & Shoulders Menthol

Szampon Head & Shoulders Menthol

"

Jak dla mnie największe zalety szamponu Head & Shoulders to jego wydajność i konsystencja. To wyraźnie odróżnia go od innych szamponów, których dotychczas używałem. A jeśli chodzi o działanie przeciwłupieżowe sprawdził się idealnie u mnie i u znajomych, którzy podzielili się ze mną opinią.

"

przez Ambasadora