5 ważnych powodów, by wykonywać codzienne ćwiczenia

5 ważnych powodów, by wykonywać codzienne ćwiczenia

Zalety ćwiczeń wykonywanych regularnie można długo mnożyć. To doskonały sposób na spędzanie czasu z rodziną oraz na obniżenie poziomu stresu.


Wszyscy wiemy, że należy uprawiać aktywność fizyczną (przez około 30 minut, codziennie), ale kiedy to robić, jeśli cały czas wypełnia praca i rodzina? Czy ćwiczenia naprawdę są takie ważne? Tak, są ważne. Poniżej znajdziesz powody by ćwiczyć. Naprawdę warto. Jeśli zdołasz znaleźć czas na codzienne ćwiczenia, szybko odczujesz wiele korzyści.

  1. Poczujesz się lepiej. Jesteś zbyt zajęta i zbyt zestresowana, żeby ćwiczyć, więc tego nie robisz… w rezultacie czujesz się coraz gorzej (i tak koło się zamyka). Jednak nawet najbardziej zajęta osoba może coś zrobić – na przykład poćwiczyć w domu przez 15 minut lub pójść z dziećmi na spacer do parku. Eksperci są zgodni: nawet krótka aktywność fizyczna pozytywnie wpływa na obniżenie poziomu stresu, uczucia poddenerwowania, a nawet depresji.
  2. Wspólna aktywność zbliża rodzinę. Ćwiczenia to niekoniecznie samotny jogging w parku, czy sesja przed telewizorem. To także rodzinna wycieczka rowerowa czy gra w piłkę. Wielu ekspertów uważa, że rodzinne uprawianie sportów nie tylko pozytywnie wpływa na nasze zdrowie, ale również podnosi pewność siebie u dzieci. Zatem może na tenisa?
  3. Polubisz osiąganie wyznaczonych celów. Cel nie jest tu najważniejszy. To może być dłuższy dystans niż przebyty dzień wcześniej, albo bieganie za dziećmi bez zadyszki. Bardzo szybko zauważysz poprawę kondycji fizycznej i z radością będziesz stawiać sobie coraz ambitniejsze cele. Zaproś do zabawy całą rodzinę – zdrowa konkurencja nikomu jeszcze nie zaszkodziła…
  4. Nie takie słodycze straszne. Regularna aktywność fizyczna przez co najmniej 30 minut dziennie pozwala nawet o 50% obniżyć ryzyko poważnych chorób (zawału, udaru i nowotworów), wpływa na poprawę nastroju, jakość snu i poziom energii. Poza tym dobrze robi na sylwetkę, więc od czasu do czasu będziesz mogła pozwolić sobie na porządny deser!
  5. Niech żyje życie towarzyskie! Aktywność fizyczna to sposób na spędzanie czasu z rodziną, ale też na zawarcie nowych znajomości i podtrzymywanie przyjaźni. Jeśli będziesz chodzić na jogę z koleżanką ze szkoły albo dołączysz do klubu sportowego, Twoje życie towarzyskie rozkwitnie. Kiedy znajdziesz na to czas? Odpowiedź jest prosta – sporo czasu zaoszczędzisz stosując szampon z odżywką Pantene Pro-V Intensywna Regeneracja, który zadba o Twoje włosy i utrzyma je pod kontrolą, żebyś wyglądała i czuła się świetnie wychodząc na spotkanie ze znajomymi.
Registration

Weź udział w EverydayMe i otrzymuj wyjątkowe oferty!

Weź udział w naszym programie

Zainteresował Cię ten artykuł? Dodaj swój komentarz, podziel się wskazówkami!

Potwierdź dane osobowe

Uzupełnij poniższe informacje, by ukończyć ten etap

adnaw

Zgłoszone

Jazda rowerem to mój sposób na dobre samopoczucie

  • Zgłoś

adnaw

Zgłoszone

Jazda rowerem to mój sposób na dobre samopoczucie

  • Zgłoś

Codziennie ćwiczę

  • Zgłoś

Codzienny ruch to zdrowie i energia na cały dzień. To jak bomba energetyczną dla naszego ciała.

  • Zgłoś

Ćwiczę odziennie

  • Zgłoś

Dowiedz się jak...

Jak utrzymać kable w należytym porządku

Nowoczesne mieszkania są wyposażone w coraz większą liczbę urządzeń elektrycznych, co przekłada się na plątaninę kabli w salonie, które wiją się po podłodze niczym elektryczne robaki. Pomożemy Ci rozwiązać ten problem.

Czytaj dalej

Jak pomalować usta w zaledwie 5 prostych krokach

Wyraziste usta są wiecznie modne. To znakomity i prosty sposób na zmianę wizerunku, a ponadto jeden z ważniejszych kobiecych atrybutów. Spróbuj maksymalnie wykorzystać naszą tajną broń kobiecą.

Czytaj dalej

Jak przygotować trzy napoje, które doskonale rozgrzeją Cię w czasie zimy

Kiedy zima daje się nam we znaki, nie ma nic lepszego niż gorący, rozgrzewający napój. Eleganckie kawiarnie posiadają w swojej ofercie bogaty wybór oryginalnie podanych kaw, które możesz również samodzielnie przygotować w domu. Doskonale rozgrzeją Cię podczas mroźnych, zimowych dni.

Czytaj dalej

kupując - pomagasz

ufundować nowe ubrania dla dzieci z domów diecka.

Towarzystwo Nasz Dam

Jak mogę dołączyć do akcji?

Pomaganie innym nigdy nie było łatwiejsze! Kupując środek piorący,
trzeba tylko sięgnąć po specjalne opakowanie Vizir.
Dzięki temu, dzieci z polskich
domów dziecka zyskają nowe ubrania. Przekonaj się, jak w czterech prostych krokach
ubrania trafią do najbardziej potrzebujących dzieci.

Kup oznaczone
produkty Vizir
Kup oznaczone produkty Vizir
Kupując, sponsorujesz
bony do sklepów
odzieżowych dla dzieci
z domów dziecka.
Kupując a sponsorujesz
Dzieci z domów dziecka
otrzymają bony
na zakup ubrań...
Dzieci z domów dziecka otrzymają bony na zakup ubrań...
...i zyskają szansę
na wybór i zakup
nowych ubrań
...i zyskają szansę na wybór i zakup nowych ubrań

Informacje o bonach

Każdemu dziecku wybranemu przez Towarzystwo Nasz Dom,
przekażemy bon o wartości 200 zł na zakup ubrań (w jednej z największych
sieci sklepów w Polsce). Dzieci będą miały okazję wybrać się do sklepów
i samodzielnie kupić wymarzone ubrania.