4 gry, w które możecie bawić się z dziećmi na dworze

4 gry, w które możecie bawić się z dziećmi na dworze

Jeżeli marzysz o tym , aby Twoje dzieci porzuciły gry video i w zamian bawiły się na świeżym powietrzu, naucz je, jak bawić się w 4 poniższe gry. Wspólna zabawa w pobliskim parku czy na placu zabaw pokaże im, że wcale nie muszą siedzieć podłączone do sieci, by miło spędzać czas.


1. Woreczek wypełniony fasolą i dobra zabawa. Potrzebna będzie kreda oraz woreczki wypełnione fasolą. (Jeżeli nie masz woreczków z fasolą pod ręką, możesz starą skarpetę napełnić ryżem lub fasolą i zawiązać ją na supeł.)

 • Zacznij od narysowania celu, składającego się z trzech kółek. Ponumeruj je od jednego do trzech – im mniejsze kółko, tym większa cyfra.
 • Na ziemi w odległości około trzech metrów od celu zaznacz linię. Dzieci będą na niej stawały i rzucały do celu.
 • Dzieci na przemian rzucają woreczkami. Punkty zdobywa się, kiedy woreczek trafi do środka koła oznaczonego daną cyfrą.
 • Przed rozpoczęciem ustalcie liczbę rund. Gracz, który zdobędzie największą liczbę punktów, wygrywa.

2. Mistrz gry w klasy. Do gry w klasy możesz wykorzystać woreczki z fasolą, kamień lub breloczek do kluczy.

 • Kredą narysuj planszę do gry, która składa się z ponumerowanych od 1 do 10 kwadratów.
 • Na zmianę rzucajcie woreczek do pola oznaczonego 1, oczywiście bez dotykania linii. Jeżeli uda Ci się trafić w pierwsze pole, kontynuujesz grę, jeżeli nie, tracisz kolejkę. Skacząc na jednej nodze omiń pole, na które rzucony został woreczek. Gdy pola do gry znajdują się obok siebie, możesz skakać po nich na dwóch nogach.
 • Kontynuujcie zabawę do ostatniego pola, pomijając to, na którym wylądował woreczek.
 • Na końcu pola odwróć się i nadal podskakując w drodze powrotnej, zabierz woreczek. Kiedy ponownie nadejdzie Twoja kolej, rzucasz woreczek na pole oznaczone kolejnym numerem i tak aż do pola oznaczonego najwyższą liczbą. Tracisz kolejkę, gdy skoczysz na pole z woreczkiem lub jakieś ominiesz.
 • Uczestnik gry, który jako pierwszy dotrze do pola oznaczonego liczbą 10, wygrywa!
 • Na końcu pola odwróć się i nadal podskakując, w drodze powrotnej zabierz woreczek. Kiedy ponownie nadejdzie Twoja kolej, rzucasz woreczek na pole oznaczone kolejnym numerem i tak aż do pola oznaczonego najwyższą liczbą. Tracisz kolejkę, gdy skoczysz na pole z woreczkiem lub jakieś ominiesz. Uczestnik gry, który jako pierwszy dotrze do pola oznaczonego liczbą 10, wygrywa!
 • Dopasuj warunki gry do młodszych uczestników, używając planszy, która zawiera tylko sześć pól.

3. Kapitan statku. To zabawa, która wywołuje duże zamieszanie oraz daje mnóstwo okazji do śmiechu. Jeden z uczestników gry zostaje wybrany na kapitana. Jego zadaniem jest wydawanie innym rozkazów. Uczestnicy, którzy niedokładnie wykonują rozkazy odpadają lub stają się rekinami i polują na tych, którzy jeszcze nie odpadli z gry. Poznaj nasze pomysły na rozkazy wydawane w czasie gry:

Registration

Weź udział w EverydayMe i otrzymuj wyjątkowe oferty!

Weź udział w naszym programie
 • Wszyscy na statek (możecie udawać, że drzewo to statek).
 • Wszyscy na pokład (dzieci kładą się na brzuchu).
 • Wzywamy statek miłości (dzieci łapią za ręce partnera i tańczą).
 • Biegnijcie do kajuty kapitana (wszyscy biegną do kapitana).
 • Atak rekinów (biegniesz do wyznaczonej wyspy, zanim dopadną Cię rekiny).

4. Łącz dowolnie i baw się do woli. Zawsze możesz bawić się w zmodyfikowane zabawy z okresu dzieciństwa. Jeżeli lubisz gry w chowanego, z pewnością spodoba Ci się zabawa „Ciepło-zimno”.

Jedna osoba chowa gdzieś w parku mały przedmiot np. guzik. Pozostałe dzieci, zgodnie z podpowiedziami osoby, która schowała guzik, starają się go odnaleźć. Jeżeli zbliżasz się do miejsca, gdzie jest on schowany, osoba podpowiadająca mówi „cieplej”, lub „zimno” w chwili oddalania się od skrytki. Do zabawy możesz wybrać dowolny przedmiot np. kamyk lub szyszkę.

Powyższe pomysły to tylko kilka przykładów, które możecie wykorzystać podczas zabawy z dziećmi na świeżym powietrzu. Wszystko zależy od Twojej wyobraźni, dzięki której będziecie mogli rozkoszować się słońcem i przyrodą.

  Zaloguj się, by dodać komentarz

my zamiast woreczków wykorzystujemy szyszki. Rysuje linie startową, z której rzucamy. za każdy rzut przyznajemy punkty.

 • Zgłoś
Aussie 3 Minute Miracle Moisture

Aussie 3 Minute Miracle Moisture

"

Naprawdę nie ma lepszego zestawu do włosów. Od samego zapachu można oszaleć, bo jest po prostu boski!!!! Nie mówiąc o działaniu, moje włosy nareszcie są piękne !

"

przez Ambasadora
Anulka_88

Dowiedz się jak...

Jak utrzymać kable w należytym porządku

Nowoczesne mieszkania są wyposażone w coraz większą liczbę urządzeń elektrycznych, co przekłada się na plątaninę kabli w salonie, które wiją się po podłodze niczym elektryczne robaki. Pomożemy Ci rozwiązać ten problem.

Czytaj dalej

Jak pomalować usta w zaledwie 5 prostych krokach

Wyraziste usta są wiecznie modne. To znakomity i prosty sposób na zmianę wizerunku, a ponadto jeden z ważniejszych kobiecych atrybutów. Spróbuj maksymalnie wykorzystać naszą tajną broń kobiecą.

Czytaj dalej

Jak przygotować trzy napoje, które doskonale rozgrzeją Cię w czasie zimy

Kiedy zima daje się nam we znaki, nie ma nic lepszego niż gorący, rozgrzewający napój. Eleganckie kawiarnie posiadają w swojej ofercie bogaty wybór oryginalnie podanych kaw, które możesz również samodzielnie przygotować w domu. Doskonale rozgrzeją Cię podczas mroźnych, zimowych dni.

Czytaj dalej