Mój koszyk

Odnoszący sukcesy

Hourra

Brawo!

brawo

Twoje zamówienie zostało złożone. Wysłaliśmy Ci wiadomość e-mail.

Blisko

Wysyłanie zakończone!

brawo

Twój paragon jest obecnie przetwarzany. Wkrótce otrzymasz wiadomość e-mail z potwierdzeniem statusu żądania.

Przejdź do zakupów

Zapisz kupony przed przystąpieniem do zakupów u autoryzowanego sprzedawcy . Pamiętaj, żeby zachować paragon!

Zeskanuj paragon

Seminarium

Użyj telefonu komórkowego, aby zrobić zdjęcie paragonu i wysłać je w ciągu 15 dni.

Poproś o zwrot

Jak tylko Twój paragon zostanie zatwierdzony, możesz ubiegać się o zwrot gotówki. Kliknij Rozumiem, aby rozpocząć.

Klikając ikonkę Rozumiem, akceptujesz Nasz regulamin.

Rozumiem

Możesz śledzić wszystkie swoje oszczędności, przechodząc do Moje konto

5 gier w stylu retro – Twoje wnuki je pokochają!

5 gier w stylu retro – Twoje wnuki je pokochają!

0
Pokaż swoim wnukom kilka swoich ulubionych gier z czasów dzieciństwa i zapewnij im parę chwil dobrej zabawy w starym stylu, kiedy następnym razem przyjadą z wizytą.
Więź między wnukami a dziadkami jest magiczna. Niestety w dzisiejszych czasach dzieci miewają bardzo napięty plan zajęć, a dzieląca was odległość może utrudniać regularne kontakty. 
 
Na szczęście współczesna technologia dostarcza nam wiele możliwości kontaktu na odległość. Tablety, smartfony i laptopy są bardzo przydatne w komunikacji. Kiedy jednak wnuki przyjeżdżają z wizytą – wspólna zabawa jest najlepszym sposobem na wzmocnienie więzi. W dzieciństwie na pewno miałaś swoje ulubione gry. Możesz pokazać je swoim bliskim! Poza tym, istnieje całe mnóstwo zabaw z przeszłości, które warto byłoby odkryć na nowo. Namów swoje wnuki, aby odłożyły elektroniczne gadżety i zaproś je do świetnej zabawy!
 
1. Wymyślanie historii
To bardzo prosta gra, która dostarczy uczestnikom doskonałej rozrywki! Każdy gracz otrzymuje kartkę papieru i puszcza wodze wyobraźni, wymyślając początek jakiejś historii. Gdy gracz skończy, zgina kartkę papieru tak, aby zakryć tekst napisany przez siebie i podaje kartkę następnemu graczowi. Drugi gracz dopisuje dalszy ciąg historii, zgina kartkę i podaje dalej. Gracze dopisują dalszy ciąg historii tylko na podstawie tekstu napisanego przez poprzedniego gracza, nie czytając wcześniejszych fragmentów. W ostatniej kolejce gracze dopisują zakończenie historii. Na koniec należy przeczytać wszystkie historie na głos. Wybuchy śmiechu gwarantowane!
Dlaczego Twoim wnukom spodoba się ta gra: to wspaniała gimnastyka dla ich wyobraźni. Wymyślając historie, dzieciaki rozwijają swoją kreatywność, nie czując się, jakby odrabiały pracę domową.
 
2. Szukanie skarbu
Zabawcie się w poszukiwanie skarbu. Ukryj zagadki i wskazówki prowadzące do ukrytego skarbu w różnych miejscach w domu i ogrodzie. Podpowiedzią może być tajemnicze pytanie, sprytna rymowanka lub jakieś proste zadanie do wykonania (opcja dla młodszych dzieci). Gdy uczestnicy zbiorą już wszystkie wskazówki i znajdą swój skarb, zamieńcie się rolami. Wymyślanie wskazówek jest równie dobrą zabawą, jak samo szukanie skarbu. Poszukiwania nierzadko skończą się ubłoconymi ubraniami, dlatego warto mieć pod ręką kapsułki do prania Ariel 3 w 1 Pods (https://www.everydayme.pl/marki/ariel/ariel-3in1-pods). Wrzuć kapsułkę Ariel do bębna pralki, włóż brudne rzeczy i ustaw odpowiedni cykl prania – szybko pozbędziesz się plam i będziesz mogła wrócić do wspólnej zabawy.
Dlaczego Twoim wnukom spodoba się ta gra: rozwiązywanie zagadek oraz wykonywanie zadań obudzi w nich ducha rywalizacji. Z pewnością nie będą mogły pohamować radości, gdy uda im się odnaleźć skarb!
 
3. Ale ciacho!
Spróbujcie odtworzyć jeden ze sławnych programów telewizyjnych, które ściągają przed telewizory całe rodziny, jak Bake Off czy MasterChef. Wybierz jakiś prosty przepis, daj każdemu wnukowi miskę i postaw przed nimi składniki. Następnie podaj im przepis na jakąś potrawę; w przypadku małych dzieci, pomóż im w przygotowywaniu dania. Kiedy ich dzieła będą już gotowe, wciel się w rolę jury, próbując potraw i rozdając nagrody dla początkujących szefów kuchni!
Dlaczego Twoim wnukom spodoba się ta gra: podczas zabawy można się trochę pobrudzić (a dzieci zawsze to lubią!), gotowanie jest świetną rozrywką, a przy okazji Twoje skarby nauczą się przydatnej umiejętności. Na dodatek będą mogły zjeść to, co przygotowały. Pycha!
 
4. Gry karciane
Karty były kiedyś podstawą rodzinnej rozrywki... Dziś jednak odchodzą już powoli w zapomnienie. To jednak doskonała opcja na spędzanie czasu zarówno ze starszymi, jak i młodszymi wnukami. Istnieje mnóstwo gier, które warto odkryć na nowo. Możecie zagrać w Piotrusia, Oczko albo Wojnę. Wypróbujcie też świetne gry z nutką rywalizacji: Remika czy Wista. Grajcie o monety, słodycze albo innego rodzaju nagrody. Dla dzieciaków to będzie wielka frajda!
Dlaczego Twoim wnukom spodoba się ta zabawa: istnieje dużo różnych gier karcianych, a każda z nich pomaga rozwijać refleks, pamięć i umiejętność logicznego myślenia. Karty mają w sobie także element edukacyjny (ale może lepiej nie wspominaj o tym swoim wnukom).
 
5. Jak sardynki w puszce
To trochę inna zabawa w chowanego. Uwaga, grozi niekontrolowanymi napadami śmiechu! Jedna osoba chowa się, a cała reszta wyrusza na poszukiwania. Każdy, kto znajdzie schowanego wciska się w jego kryjówkę. Ostatnia osoba, która znajdzie kryjówkę odpada z zabawy!
Dlaczego Twoim wnukom spodoba się ta gra: kiedy dzieciaki znajdą się w bardzo ciasnej kryjówce z dziadkiem – nie ma wyjścia, zabawa musi skończyć się śmiechem.
 
Jakie są Twoje ulubione sposoby spędzania czasu z wnukami? Podziel się z nami swoimi pomysłami w komentarzach poniżej. Każdy lubi dobrą zabawę
Co warto sobie sprawić, gdy dzieci wyfruną już z rodzinnego gniazda
 
Czy podobał Ci się ten artykuł?
Więcej świetnych artykułów znajdziesz w zakładce Dom.
Ten artykuł również może Cię zainteresować: Co warto sobie sprawić, gdy dzieci wyfruną już z rodzinnego gniazda
Przyłącz się do społeczności Victoria i otrzymuj wybrane artykuły, które mogą Cię zainteresować. Zarejestruj się.
0

Dodaj komentarz

Zgoda na pliki cookie