Mój koszyk

Odnoszący sukcesy

Hourra

Brawo!

brawo

Twoje zamówienie zostało złożone. Wysłaliśmy Ci wiadomość e-mail.

Blisko

Wysyłanie zakończone!

brawo

Twój paragon jest obecnie przetwarzany. Wkrótce otrzymasz wiadomość e-mail z potwierdzeniem statusu żądania.

Przejdź do zakupów

Zapisz kupony przed przystąpieniem do zakupów u autoryzowanego sprzedawcy . Pamiętaj, żeby zachować paragon!

Zeskanuj paragon

Seminarium

Użyj telefonu komórkowego, aby zrobić zdjęcie paragonu i wysłać je w ciągu 15 dni.

Poproś o zwrot

Jak tylko Twój paragon zostanie zatwierdzony, możesz ubiegać się o zwrot gotówki. Kliknij Rozumiem, aby rozpocząć.

Klikając ikonkę Rozumiem, akceptujesz Nasz regulamin.

Rozumiem

Możesz śledzić wszystkie swoje oszczędności, przechodząc do Moje konto

4 zabawy, w które mogą się bawić wnuczęta ze swoimi dziadkami

4-zabawy-w-ktore-moga-sie-bawic-wnuczeta-ze-swoimi-dziadkami
0
slide-1-1-size-detail

Przygotujcie domową szklarnię: Krok 1

Do zrobienia potrzebne będą:
Słoik, z lub bez pokrywki (przezroczyste, gładkie szkło umożliwia obserwowanie uprawy roślin), drobne kamienie, ziemia, małe rośliny (wybierając rośliny weź pod uwagę ich wymagania oraz zapotrzebowanie na światło) i odrobina mchu.
Dno słoika wyłóż małymi kamieniami. Zostaw odrobinę miejsca w górnej części słoika, tak aby rośliny mogły swobodnie rosnąć.

slide-2-1-size-detail

Przygotujcie domową szklarnię: Krok 2

Wsyp równą warstwę ziemi, tak żeby rośliny mogły się ukorzenić. Nie przepełniaj pojemnika, rośliny będą potrzebowały mnóstwo miejsca w fazie wzrostu.

Zacznij od największych roślin, oczyść korzenie z ziemi i wykop w podłożu dziurę, a następnie wsadź do niej roślinę. Korzenie zasyp pałeczkami i utwardź ziemię. Następnie podziel mech na małe kawałki i wyłóż nim wszystkie niezagospodarowane miejsca. Mocno dociśnij mech do podłoża, żeby usunąć zgromadzone pod nim powietrze.

slide-3-1-size-detail

Przygotuj domową szklarnię: Krok 3

Udekoruj domową szklarnię kolorowymi kamieniami oraz plastikowymi figurkami.

Pielęgnowanie roślin w szklarni jest proste. Wystarczy rozpylać wodę nad szklarnią z roślinami lubiącymi wodę, średnio co dwa do czterech tygodni. W przypadku szklarni z roślinami pustynnymi, postępuj zgodnie ze wskazówkami dotyczącymi ich pielęgnacji.

slide-4-1-size-detail

Zróbcie breloczek do kluczy z wykorzystaniem klocków Lego

Duży klocek Lego przymocuj do ściany za pomocą dwustronnej taśmy. Do kluczy przyczep dowolny klocek Lego, który ma dziurkę, tak abyś po powrocie do domu mogła powiesić klucze na wieszaku.

slide-5-1-size-detail

Zróbcie wieszak na ubrania

Sosnową listewkę przytnij do długości 80 cm. Ze zbędnych kawałków otwornicą wytnij sześć kółek. Wyszlifuj ich brzegi papierem ściernym. Równomiernie rozłóż kółka na listewce. Przyklej oraz przymocuj je śrubami do listewki. Miejsca mocowania śrub wyrównaj wypełniaczem do drewna, zaczekaj aż wyschnie, a następnie wyszlifuj papierem ściernym całą powierzchnię. Listewkę pokryj dwoma warstwami podkładu, a po wyschnięciu pomaluj ją na wybrany przez siebie kolor. Kolejną warstwę farby nałóż dopiero wtedy, gdy pierwsza będzie sucha. Gotowy wieszak przymocuj w dowolnie wybranym miejscu.

slide-6-1-size-detail

Zróbcie zwierzęta z papieru: Krok 1

Znana od dawna plastyczna zabawa, która polega na przygotowywaniu zwierząt z papieru, to bardzo kreatywny sposób zabawy. Do zabawy potrzebne będą: gazety oraz strony ze starych książek podarte na małe kawałki, balony i pompka do balonów, klej twardniejący na zimno, miska, pędzle, cienki drut, obcążki, farby plakatowe, taśma klejąca.

slide-6-1-size-detail

slide-7-1-size-detail

Zróbcie zwierzęta z papieru: Krok 2

Zaplanujcie jak duże będzie wasze zwierzątko i jaki gatunek będzie reprezentować. Nasze będzie miało 15 cm wzrostu. Na głowę oraz tułów wykorzystamy mały, podłużny balon (podobny do balonów do modelowania, z których można robić zwierzątka), ale świetnie sprawdzi się również taki nieco dłuższy.
Nadmuchaj balon, tak żeby nabrał odpowiedni kształt. Górną część balonu zakręć kilka razy, tak aby powstał kształt głowy, po czym zawiąż go sznurkiem. Nadmiar sznurka odetnij.

slide-8-1-size-detail

Zróbcie zwierzęta z papieru: Krok 3

Zmieszaj trzy części kleju twardniejącego na zimno z jedną częścią wody. Otrzymaną w ten sposób mieszaniną pomaluj poszczególne części balonu, a następnie przyklej do niego kawałki gazety. Nałóż więcej kleju na górną część balonu. Klej nakładaj do momentu, aż cały balon będzie pokryty, po czym pozostaw go do wyschnięcia.
UWAGA: Nie tnij gazet nożyczkami, ponieważ nie będą tak dobrze i łatwo przylegały do przyklejanej powierzchni.

slide-9-1-size-detail

Zróbcie zwierzęta z papieru: Krok 4

Dokończ całe ciało, po czym wzmocnij ręce, nogi jak również uszy zwierzaka, zwłaszcza w miejscach przymocowania do ciała. Pokryj gazetą także taśmę klejącą i pozostaw na noc do wyschnięcia.
Uszy, ręce oraz stopy wypchaj kawałkami papieru i jeżeli uznasz to za konieczne nałóż drugą warstwę kleju na cały tułów. Pozostaw do wyschnięcia.

slide-10-1-size-detail

Zróbcie zwierzęta z papieru: Krok 5

Drut zabezpiecz taśmą klejącą. Wydrzyj długie kawałki papieru i owiń nimi nogi oraz ręce, a następnie przymocuj je klejem twardniejącym na zimno. Stopy wykonaj z uformowanych odpowiednio kulek papieru, a potem ozdób je paskami papieru.

slide-11-1-size-detail

Zróbcie zwierzęta z papieru: Krok 6

Pomaluj całe zwierzątko cienką warstwą farby plakatowej, tak aby litery z gazety były nadal widoczne. My pomalowaliśmy naszej śwince stopy na różowo. Kiedy farba wyschnie możesz udekorować świnkę różową wstążką.

0
Background2-1920X660
Background3-1920X660
Background1-1920X660

PORTAL DLA MAM EVERYDAYME

Jako pierwszy/pierwsza odkryj nowe produkty P&G i marek partnerskich.
Czytaj porady, inspiracje i sprawdzone pomysły dotyczące zdrowia, urody i życia rodzinnego !
Otrzymuj bezpłatne produkty i próbki oraz inne nagrody, którymi możesz dzielić się ze znajomymi.
Zostań Ambasadorem EverydayMe

Dodaj komentarz

Zgoda na pliki cookie