Mój koszyk

Odnoszący sukcesy

Hourra

Brawo!

brawo

Twoje zamówienie zostało złożone. Wysłaliśmy Ci wiadomość e-mail.

Blisko

Wysyłanie zakończone!

brawo

Twój paragon jest obecnie przetwarzany. Wkrótce otrzymasz wiadomość e-mail z potwierdzeniem statusu żądania.

Przejdź do zakupów

Zapisz kupony przed przystąpieniem do zakupów u autoryzowanego sprzedawcy . Pamiętaj, żeby zachować paragon!

Zeskanuj paragon

Seminarium

Użyj telefonu komórkowego, aby zrobić zdjęcie paragonu i wysłać je w ciągu 15 dni.

Poproś o zwrot

Jak tylko Twój paragon zostanie zatwierdzony, możesz ubiegać się o zwrot gotówki. Kliknij Rozumiem, aby rozpocząć.

Klikając ikonkę Rozumiem, akceptujesz Nasz regulamin.

Rozumiem

Możesz śledzić wszystkie swoje oszczędności, przechodząc do Moje konto

Wieczorne rytuały na dobranoc, dzięki którym Twoje dzieci polubią porę snu – 10 praktycznych wskazówek

rytuawy-na-dobranoc-dla-twoich-dzieci
0
Jak bez problemu i stresu położyć dzieci spać i dopilnować, by zostały w swoich łóżkach? Znamy odpowiedź!

Wszyscy wiemy, że błogi, niczym niezakłócony sen jest bardzo ważny dla prawidłowego rozwoju dzieci, ich ogólnego zdrowia, dobrego samopoczucia i pracy mózgu – ale prawda jest taka, że aktywne przedszkolaki albo wolą spędzać wieczory ze swoimi rodzicami, albo próbują zamanifestować swoją niezależność, kiedy nadchodzi pora snu (albo i jedno i drugie). A to oznacza, że kładzenie ich spać jest trudne i często kończy się awanturą. Dzięki kilku prostym technikom i sztuczkom, wieczorne rytuały przed snem będą przyjemne dla Was wszystkich i staną się ulubioną porą dnia całej rodziny.

1. Stałe pory snu

Konsekwencja i ustalone pory snu wspierają rozwój dzieci i kształtują ich zachowanie. Ustal, kiedy Twoje dzieci zaczynają robić się śpiące i o której godzinie powinny wstawać, a potem trzymaj się tego każdego dnia, przez okrągły rok, bez względu na wszystko.

2. Stwórz odpowiednie warunki zachęcające do pójścia spać

Wygodne piżamki, cieplutkie kocyki i posprzątany pokój z całą pewnością pomogą. Temperatura naszego ciała spada podczas snu, więc użyj wentylatora (dodatkowo zagłuszy hałas) lub otwórz okno, by zagwarantować komfort swoim dzieciom. Zanim sama położysz się spać, zajrzyj do nich, by sprawdzić, czy jest im wystarczająco ciepło lub czy nie są spocone.

3. Rutyna jest Twoim sprzymierzeńcem

Rytuały na dobranoc zapewniają poczucie bezpieczeństwa i pomagają zasygnalizować moment zakończenia kolejnego dnia. Kąpiel, piżamka, mycie zębów i czytanie książeczki na dobranoc – wszystko powinno być zaplanowane, jak w zegarku. Z czasem, wykonywanie tych czynności przestawi dzieci na właściwy tor i sprawi, że zaczną być śpiące już w trakcie ich trwania.

4. Pozwól dokonywać wyborów

Dzieli lubią być niezależne i mieć swoje zdanie, dlatego pozwól im podejmować decyzje. Zapytaj, którą piżamkę chcą włożyć; czy wolą bajkę o misiu, czy o cyrku. Dzieci mogą dokonywać wyborów, ale pamiętaj, że ostatecznie to Ty jesteś szefem.

5. Zadbaj o to, by codzienny rytuał nie był nudny

Dzięki temu prostemu zabiegowi, Twoje dzieci nie będą protestowały i nie będą stawiały oporu, kiedy będziesz próbowała położyć je spać. Na przykład szczotkowanie zębów można odczarować dzięki elektrycznej szczoteczce Oral-B Star Wars  lub Oral-B Frozen z wbudowanym timerem.

6. Ogranicz marudzenie

Dzieci potrafią przeciągać porę snu w nieskończoność prosząc o picie, dodatkowego buziaka lub jeszcze jedną bajkę na dobranoc. Spróbuj ubiec swoje dzieci. Na stoliczku nocnym postaw szklankę z wodą, przytul je mocno i ucałuj, a jeśli nie możesz oprzeć się proszącym twarzyczkom swoich maleństw, zgódź się na jedną (i tylko jedną) zachciankę.

7. Podsumuj miniony dzień  

Niech każde z Was wymieni trzy rzeczy, które przydarzyły mu się danego dnia – dzięki temu sprytnemu zabiegowi, dzieci podzielą się z Tobą swoimi doświadczeniami, zamkną dzień i będą mogły przygotować się do kolejnego, w stanie błogiego relaksu.

8. Pomóż dzieciom się uspokoić i wyciszyć

Kiedy skończysz czytać bajkę i dasz swoim dzieciom buziaka na dobranoc, powiedz im, że jeśli grzecznie zostaną w swoich łóżeczkach, zajrzysz do nich za pięć minut i sprawdzisz, jak się mają. Dzięki temu dasz im poczucie bezpieczeństwa i Twoje dzieci będą wiedziały, że jesteś w pobliżu.

9. Okiełznaj lęki

Jeśli Twoje dzieci boją się iść spać lub budzą się przestraszone w środku nocy, postaraj się oswoić ich lęki wymyślając śmieszne historie. W ten sposób pomożesz dzieciom opanować ich bujną wyobraźnię. Możesz na przykład poprosić je, by wyobraziły sobie tego upiornego potwora, który je dręczy, jak wywija pirueta na skórce od banana.

10. Zorganizuj „pocieszyciela”

Rozłąka z mamą może być dla dzieci trudna i bolesna, dlatego zadbaj o to, by dzieci miały w łóżeczkach ulubioną przytulankę lub koszulkę, która Tobą pachnie. Badania pokazały, że tacy „pocieszyciele” znacząco redukują stres i ułatwiają zasypianie.

A jakie są Twoje sposoby na położenie dzieci spać? Koniecznie się nimi podziel, zamieszczając komentarz poniżej.

0

Dodaj komentarz

Zgoda na pliki cookie