Karnawał 2020 dla dzieci


Rodzina
30/01/2020

Niemal każde dziecko z niecierpliwością oczekuje na bal karnawałowy. Można wtedy puścić wodze fantazji i przebrać się za ulubioną postać z bajki.



W tym roku postawmy na oryginalność. Oczywiście najłatwiej jest pójść do sklepu i kupić coś gotowego, ale gwarantujemy, że więcej zabawy i śmiechu przyniesie wspólne projektowanie i przygotowanie przebrania. Nie ma też wtedy ryzyka, że nasze dziecko będzie piątym takim samym piratem albo trzecią taką samą księżniczką. To też doskonały sposób na zacieśnienie relacji z dzieckiem i spędzenie wspólnie czasu kreatywnie i nietuzinkowo.

Proponujemy kilka sprawdzonych pomysłów na karnawałowe przebranie, w którym dziecko będzie czuło się wyjątkowo, a może nawet zostanie wybrane królową/królem balu.

- Robot: wystarczy pomalować na srebrny kolor dwa pudełka i wyciąć w nich odpowiednie otwory. Duże pudło będzie stanowiło tułów robota, mniejsze – jego głowę. Pudła można ozdobić folią spożywczą, sprężynkami, kolorowym papierem.

- Włóczykij – potrzebujemy starego kapelusza z dużym rondem i płaszcza po mamie lub babci. Obowiązkowym dodatkiem powinna być fajka i żółty szalik. To doskonały pomysł dla wszystkich małych miłośników twórczości Tove Jansson.

- Wesoła ośmiornica – potrzebujemy czterech par kolorowych rajstop. Trzy pary wypychamy skarpetkami, watą lub miękkim materiałem, przyszywamy je do czwartej pary, którą dziecko będzie mieć na sobie. Przebranie to jest odpowiednie i dla chłopca, i dla dziewczynki, należy tylko dobrać kolorystykę rajstop.

- Motylek – kolorową chustę przyszywamy do rękawów bluzki, dobieramy do tego zwiewną spódniczkę, na głowę wkładamy własnoręcznie zrobioną opaskę z czółkami. Każda dziewczynka będzie się czuła doskonale w stroju motylka, pamiętajmy także o doborze odpowiedniego obuwia – najlepsze będą balerinki.

Podczas wspólnego przygotowywania przebrania na bal karnawałowy bardziej niż efekt liczy się sama droga do celu. Czas poświęcony dziecku, czas wspólnej beztroskiej zabawy to coś najcenniejszego – wpływa na budowanie relacji między rodzicem a dzieckiem, uczy kreatywności, pobudza wyobraźnię.