Mój koszyk

Odnoszący sukcesy

Hourra

Brawo!

brawo

Twoje zamówienie zostało złożone. Wysłaliśmy Ci wiadomość e-mail.

Blisko

Wysyłanie zakończone!

brawo

Twój paragon jest obecnie przetwarzany. Wkrótce otrzymasz wiadomość e-mail z potwierdzeniem statusu żądania.

Przejdź do zakupów

Zapisz kupony przed przystąpieniem do zakupów u autoryzowanego sprzedawcy . Pamiętaj, żeby zachować paragon!

Zeskanuj paragon

Seminarium

Użyj telefonu komórkowego, aby zrobić zdjęcie paragonu i wysłać je w ciągu 15 dni.

Poproś o zwrot

Jak tylko Twój paragon zostanie zatwierdzony, możesz ubiegać się o zwrot gotówki. Kliknij Rozumiem, aby rozpocząć.

Klikając ikonkę Rozumiem, akceptujesz Nasz regulamin.

Rozumiem

Możesz śledzić wszystkie swoje oszczędności, przechodząc do Moje konto

Jak zaangażować dzieci w prace domowe?

jak-zaangazowac-dzieci-w-prace-domowe
0
Wskazówki prawdziwych mam, jak sprawić, by cała rodzina pomagała przy sprzątaniu!

Sprzątanie po posiłku może być nawet jeszcze większym wyzwaniem niż samo gotowanie – resztki jedzenia na podłodze, brudne naczynia w zlewie. Ale spokojnie, czysta kuchnia jest w zasięgu ręki. A jeśli Twoi mali pomocnicy protestują, zobacz jakie sposoby na zachęcenie dzieci do pomocy rodzicom mają inne mamy.

 

„Mamy trójkę dzieci w wieku 11, dziewięciu i dwóch lat, a więc jest między nimi całkiem duża różnica wieku”, mówi Anna Zając, czterdziestodwuletnia mama z Warszawy. „Dzięki temu, że Zosia naśladuje swoje starsze rodzeństwo, ciągle powtarzam im, jak ważne jest dawanie młodszej siostrze dobrego przykładu. Teraz praktycznie po każdym posiłku Krzyś i Beatka zmywają po sobie talerze, a później pomagają Zosi. Jeśli tak zrobią, to wieczorem kolejna gwiazdka trafia na specjalnie przygotowaną tablicę, a jeśli do soboty uzbierają pięć gwiazdek to w nagrodę każde z nich może wybrać sobie małą przekąskę. Odrobina zdrowej konkurencji jest bardzo motywująca, tym bardziej, że rolę „nauczyciela” przejmuje jedno z dwojga starszych dzieci – ta rola szczególnie przypadła do gustu naszemu drugiemu dziecku!”

 

Laura Kwiecińska, trzydziestoośmioletnia mama z Krakowa, która całkowicie popiera metodę Anny. „Uważam, że dobre rodzicielstwo polega na tym, by oczekiwać od dzieci pomocy w codziennych obowiązkach, ponieważ wyręczanie ich z pewnością im nie pomoże”, mówi Laura. „Moja córka ma siedem lat i umie nie tylko nakryć do stołu, ale także zawsze pomaga nam sprzątać po posiłku. Łączę jej obowiązki z zajęciami w weekend – jeśli nam pomaga to idziemy w nagrodę poskakać na trampolinach czy pojeździć konno, a jeśli nie, to takie przyjemności ją omijają. Metoda przyczynowo-skutkowa sprawdza się doskonale.”

Renata Masłowska, trzydziestodziewięcioletnia mama mieszająca we Wrocławiu, postanowiła wykorzystać zamiłowanie swojego syna do pieczenia, by nauczyć go jak gotować bez bałaganu. „Kocham gotować, a mój dziesięcioletni syn Łukasz, zawsze lubił spędzać ze mną czas w kuchni”, mówi Renata. „On uwielbia piec ciasta i inne smakołyki, lecz gdy przychodzi czas na sprzątanie, jego zapał maleje. A więc powiedziałam mu, że dopóki nie posprząta po sobie w kuchni to nie będzie więcej pieczenia. Teraz sprząta po sobie za każdym razem, a by dokładnie wyczyścić mikser i duże miski, które nie mieszczą się w zmywarce używa płynu do mycia naczyń Fairy Platinum, z kolei mniejsze naczynia wkłada do zmywarki. Nawet pamięta, by na koniec zamieść podłogę! Moi przyjaciele nie mogą w to uwierzyć.”

Sylwia Major, czterdziestoletnia mama z Łodzi, podobnie jak Renata wykorzystała zamiłowanie swojej córki do zwierząt, by nauczyć pomagania przy sprzątaniu kuchni po posiłkach. „Ela ma prawie pięć lat i bardzo chciałaby mieć królika. Powiedziałam jej, że nie kupię jej królika dopóki nie udowodni, że jest wystarczająco odpowiedzialna, by utrzymać klatkę królika w czystości”,mówi Sylwia. „Myślę, że bycie odpowiedzialnym za zwierzątko, ma bardzo dobry wpływ na rozwój dziecka. Dlatego powiedziałam mojej córce, że jeśli przez cały rok szkolny będzie mi codziennie pomagała przy wkładaniu brudnych naczyń do zmywarki po obiedzie udowodni mi tym samym, że potrafi być odpowiedzialna. Póki co minęło sześć tygodni, a metoda ta sprawdza się doskonale.”

Jak Ty przekonałaś swoje dzieci, by pomagały Ci przy sprzątaniu? Podziel się z nami swoimi wskazówki tutaj

Po więcej wskazówek i porad dotyczących zmywania naczyń odwiedź stronę Fairy  
https://www.everydayme.pl/dom-i-ogrod/pieniadze-i-oszczedzanie/produkt/fairy/fairy-platinum-1

0

Dodaj komentarz

Zgoda na pliki cookie