Mój koszyk

Odnoszący sukcesy

Hourra

Brawo!

brawo

Twoje zamówienie zostało złożone. Wysłaliśmy Ci wiadomość e-mail.

Blisko

Wysyłanie zakończone!

brawo

Twój paragon jest obecnie przetwarzany. Wkrótce otrzymasz wiadomość e-mail z potwierdzeniem statusu żądania.

Przejdź do zakupów

Zapisz kupony przed przystąpieniem do zakupów u autoryzowanego sprzedawcy . Pamiętaj, żeby zachować paragon!

Zeskanuj paragon

Seminarium

Użyj telefonu komórkowego, aby zrobić zdjęcie paragonu i wysłać je w ciągu 15 dni.

Poproś o zwrot

Jak tylko Twój paragon zostanie zatwierdzony, możesz ubiegać się o zwrot gotówki. Kliknij Rozumiem, aby rozpocząć.

Klikając ikonkę Rozumiem, akceptujesz Nasz regulamin.

Rozumiem

Możesz śledzić wszystkie swoje oszczędności, przechodząc do Moje konto

Jak pomóc synowi zyskać pewność siebie

jak-pomoc-synowi-zyskac-pewnosc-siebie
0
Okres dojrzewania może być trudny zwłaszcza dla chłopców. Poznaj nasze praktyczne porady, które pomogą Ci podnieść poczucie pewności siebie Twojego syna, tak aby śmiało stawiał czoła wyzwaniom, które postawi przed nim życie …

1.Przypomnij mu o jego umiejętnościach
Nagradzaj syna za dobre, powtarzające się zachowania – może na przykład był uprzejmy dla innego kolegi ze szkoły? Czy szkolny projekt został zwieńczony sukcesem? Bądź sprawiedliwa – nie przesadzaj z nagrodami oraz komplementami. Jeżeli powiesz mu, że jest świetny we wszystkim, zacznie wątpić w Twoje słowa. Bardzo ważne, aby nie stał się beztroski i nauczył się również ufać swojemu instynktowi. 

2.Zachęcaj go do wytrwałej pracy
Najsprytniejszym rozwiązaniem może być zasugerowanie synowi, aby równolegle ze studiami podjął pracę na pół etatu, co oczywiście może spotkać się z posępnym spojrzeniem (lub nawet czymś gorszym…). Odpowiedzialność oznacza, że zacznie doceniać siebie w bardziej dojrzały i pewny sposób, a także zdobędzie umiejętności, które mogą mu się przydać w przyszłości. Szacunek oraz zaufanie w miejscu pracy mogą mieć korzystny wpływ na poczucie własnej wartości, a to w praktyce oznacza, że zacznie dokładać się  do czynszu lub zakupów, a Ciebie będzie rozpierać duma (nawet, gdy temu zaprzecza…).

3.Zaproś jego przyjaciół do domu
Kluczem do budowania wysokiej samooceny oraz pewności siebie, jest zachęcanie syna do nawiązywania przyjaźni, dlatego też zapraszanie szkolnych kolegów do domu może okazać się dobrym posunięciem. Daj mu do zrozumienia, że jego przyjaciele są mile widziani w domu - być może raz w tygodniu mogą wspólnie zjeść kolację lub pooglądać filmy? Poznając przyjaciół syna dowiadujesz się kim są i jednocześnie nawiązujesz z nimi relacje, przez co nie będziesz czuła się skrępowana, kiedy będziesz potrzebowała ich wsparcia w sprawach dotyczących swojego syna. 

4.Rozmawiaj z nim otwracie
…a on postąpi dokładnie tak samo w stosunku do Ciebie. Okres dojrzewania to bardzo emocjonalny czas, z licznymi wyzwaniami – a chłopcy przeważnie nie są tak bardzo  komunikatywni, jak dziewczynki, jeżeli chodzi o  szukanie wsparcia. Rozmawiaj z nim otwarcie (lub poproś jego ojca albo krewnego, jeżeli uważasz, że to rozwiązanie lepiej się sprawdzi) o tym czego oczekuje i upewnij się, że  ma pod ręką odpowiednie kosmetyki. Produkty Head & Shoulders zapewniają zdrowe włosy do 100% bez łupieżu. Szampon Men Ultra Total Care Anti-dandruff 2in1 został opracowany specjalnie z myślą o włosach I skórze głowy mężczyzn, co jeszcze skuteczniej pomaga zwiększyć poczucie pewności siebie. 

5.Zachęcaj syna do aktywności fizycznej
Wiele badań wskazuje na to, że młodzież regularnie uprawiająca sport, cechuje się wyższą samooceną, dlatego tak ważne jest zachęcanie nastoletnich chłopców do aktywności fizycznej. Sporty grupowe – niezależnie czy w czasie zajęć szkolnych czy też w ramach zajęć dodatkowych – pomogą zaufać innym członkom zespołu, a także zbudować zdrowe relacje. Twój syn natomiast będzie miał poczucie, że coś udało mu się osiągnąć. Regularne uprawianie sportu przez nastolatki uczy je sposobu dbania o swoje ciało oraz zdrowie, co zaprocentuje z pewnością w przyszłości – przyczyniasz się do zwiększenia pewności siebie swojego syna, sprawiasz, że będzie zdrowy i szczęśliwy (z pewnością później Ci za to podziękuje).

Uważasz, że  zapomnieliśmy o przydatnej poradzie dotyczącej wychowywania chłopców w sposób, który zwiększa ich poczucie pewności siebie? Podziel się z nami swoimi pomysłami. Odwiedź stronę Head & Shoulders aby  poznać więcej  porad oraz wskazówek dotyczących pielęgnacji włosów. 

0

Dodaj komentarz

Zgoda na pliki cookie