Mój koszyk

Odnoszący sukcesy

Hourra

Brawo!

brawo

Twoje zamówienie zostało złożone. Wysłaliśmy Ci wiadomość e-mail.

Blisko

Wysyłanie zakończone!

brawo

Twój paragon jest obecnie przetwarzany. Wkrótce otrzymasz wiadomość e-mail z potwierdzeniem statusu żądania.

Przejdź do zakupów

Zapisz kupony przed przystąpieniem do zakupów u autoryzowanego sprzedawcy . Pamiętaj, żeby zachować paragon!

Zeskanuj paragon

Seminarium

Użyj telefonu komórkowego, aby zrobić zdjęcie paragonu i wysłać je w ciągu 15 dni.

Poproś o zwrot

Jak tylko Twój paragon zostanie zatwierdzony, możesz ubiegać się o zwrot gotówki. Kliknij Rozumiem, aby rozpocząć.

Klikając ikonkę Rozumiem, akceptujesz Nasz regulamin.

Rozumiem

Możesz śledzić wszystkie swoje oszczędności, przechodząc do Moje konto

Jak pomóc córce zdobyć pewność siebie?

jak-pomoc-corce-zdobyc-pewnosc-siebie
0
Pokaż córce, jak dzięki Twojemu doświadczeniu może zbudować swoje poczucie pewności siebie…

Obserwuj swoją dorastającą córkę każdego dnia, sposób w jaki zmienia się w dorosłą kobietę, gotową na odkrywanie świata, na swój własny sposób. Najskuteczniej nauczysz ją stawiania czoła wyzwaniom, świecąc dobrym przykładem. Dojrzewanie to czas pełen wyzwań.

 

1. Myśl pozytywnie o swoim ciele

Twoja córka nieustannie Cię obserwuje i nawet, jeżeli nie zdajesz sobie z tego sprawy będzie naśladować Twoje codzienne zachowania. Dlatego też, tak ważne jest dawanie dobrego przykładu. Zachęcaj córkę do pielęgnowania ciała, poprzez docenianie oraz akceptowanie swojej figury, zamiast użalania się przed lustrem lub narzekania na poszczególne części ciała. Podkreślaj swoje atuty używając pozytywnych określeń takich jak: „Moje długi nogi świetnie się spisały podczas ostatniego spaceru!” lub „Uwielbiam moje silne ramiona.”

 

2. Bądź asertywna

Jeżeli z jakiegoś powodu jesteś niezadowolona, od posiłku w restauracji począwszy, a na sposobie, w jaki ktoś rozmawiał z Tobą w supermarkecie skończywszy, bądź wystarczająco pewna siebie i asertywna, aby zachować się stanowczo, ale kulturalnie. Obserwowanie zdecydowanego oraz asertywnego zachowania pokaże Twojej córce, że wcale nie musi tolerować zachowań, które sprawiają, że czujesz się niekomfortowo i nauczy ją skutecznego radzenia sobie z problemami.  

 

3. Pochwal ją, kiedy..

To wspaniale, gdy uda Ci się nauczyć córkę dobrych manier, jednak równie ważne jest nauczenie jej pewności siebie oraz asertywności. Jeżeli zauważysz, że powątpiewa w swoje siły (być może na przykład zaobserwujesz, że przyjaciele będą próbowali przekonać ją, że nie da rady nadzorować prac zespołu w ramach szkolnego projektu) pochwal ją. Uważaj jednak na nagłe napady agresji oraz niegrzeczne zachowanie – doskonale zdajesz sobie sprawę z różnicy pomiędzy nimi, a poza tym swoją wiedzą będziesz również mogła podzielić się z córką.

 

4. Naucz ją, że zdrowie oraz dobre samopoczucie, to coś więcej niż tylko

rozmiar sukienki

Większość młodych dziewczyn rozumie, jak ważne jest zdrowie oraz dobre samopoczucie, jednak często tylko w aspekcie wyglądu zewnętrznego. Bardzo ważne jest, aby Twoja córka doceniała wartość, jaką jest zdrowie, jest to niezmiernie istotny aspekt w pielęgnacji ciała. Zamień słowa w czyny i bądź aktywna każdego dnia. Jeżeli zapewnisz swojej córce właściwe produkty i wyjaśnisz jej, jak ich używać, z pewnością będzie zadowolona i pewna siebie.

Jeżeli Twoja córka obawia się aktywności fizycznej w trakcie menstruacji, zachęć ją do stosowania podpasek Always. Są cienkie, zabezpieczają przed przeciekaniem i zapewniają uczucie świeżości – są idealne dla zdrowych, aktywnych dziewcząt.


5. Pozwól jej zobaczyć, co sprawia, że czujesz się niezręcznie

Pewność siebie wynika z doświadczenia, co w praktyce, od czasu do czasu  oznacza wyjście z własnej  strefy komfortu. Nie staraj się być siłą spokoju 24/7; pozwól, żeby córka zobaczyła, jak denerwujesz się prezentacją, którą przygotowujesz do pracy lub ciężko pracujesz nad dużym projektem. Dzięki temu zrozumie, że rezultaty oraz pewność siebie to wynik uczucia dyskomfortu, a nie poddawania się w dążeniu do realizacji zadnia.

6. …Jednak nie skupiaj się tylko na rezultatach

Niezależnie od tego co wybierze Twoja córka – od sportu, poprzez literaturę, a na programowaniu skończywszy, skoncentruj się na nagradzaniu jej wysiłków, jak również chęci wzięcia udziału. Nie kładź przez cały czas jedynie nacisku na wynik – wspieraj córkę ucząc ją, jak radzić sobie w życiu jednocześnie zyskując pewność siebie, dzięki swoim umiejętnościom oraz zdolnościom, zamiast skupiać się na osiąganiu imponujących wyników.

 

7. Pielęgnuj swoje damskie przyjaźnie

Postawienie na sprawdzoną, damską przyjaźń, stanowi klucz do pielęgnowania i wzmacniania pewności siebie oraz uczucia szczęścia Twojej córki. Pozwól jej zobaczyć, jak cenisz przyjaźń oraz jak ważne jest posiadanie sprawdzonych przyjaciół. W praktyce oznacza to, że będzie Cię naśladować i czerpać korzyści z wspierającej, troskliwej grupy przyjaciół, która ją otacza.

 

8. Zapytaj córkę o zdanie

Pokaż, że jej opinie są dla Ciebie ważne, a ona sama uwierzy w siebie. Zapytaj córkę o zdanie dotyczące projektu, który przygotowujesz do pracy lub na temat programu telewizyjnego, który wspólnie oglądacie. Dzielenie się opiniami oraz wzajemny szacunek dla opinii, które reprezentuje druga strona, to pierwszy krok w budowaniu pewności siebie a dodatkowo zacieśnienie łączącej Was więzi. 

Jak pomóc córce zwiększyć uczucie pewności siebie? Podziel się z nami swoimi doświadczeniami korzystając z funkcji komentarza znajdującego się poniżej. Odwiedź również stronę MyDziewczyny, aby uzyskać informacje oraz porady dotyczące dyskretnej ochrony, dzięki której Twoja córka poczuje się jeszcze bardziej komfortowo.

0

Dodaj komentarz

Zgoda na pliki cookie