Mój koszyk

Odnoszący sukcesy

Hourra

Brawo!

brawo

Twoje zamówienie zostało złożone. Wysłaliśmy Ci wiadomość e-mail.

Blisko

Wysyłanie zakończone!

brawo

Twój paragon jest obecnie przetwarzany. Wkrótce otrzymasz wiadomość e-mail z potwierdzeniem statusu żądania.

Przejdź do zakupów

Zapisz kupony przed przystąpieniem do zakupów u autoryzowanego sprzedawcy . Pamiętaj, żeby zachować paragon!

Zeskanuj paragon

Seminarium

Użyj telefonu komórkowego, aby zrobić zdjęcie paragonu i wysłać je w ciągu 15 dni.

Poproś o zwrot

Jak tylko Twój paragon zostanie zatwierdzony, możesz ubiegać się o zwrot gotówki. Kliknij Rozumiem, aby rozpocząć.

Klikając ikonkę Rozumiem, akceptujesz Nasz regulamin.

Rozumiem

Możesz śledzić wszystkie swoje oszczędności, przechodząc do Moje konto

Brzydkie zęby postarzają – jak temu zapobiec?

Brzydkie zęby postarzają – jak temu zapobiec?

0
Brzydkie, niezadbane zęby mogą optycznie dodawać Ci lat. Sprawdź, jak prawidłowo dbać o higienę jamy ustnej, by zęby były piękne i zdrowe na długie lata.
Zęby mogą optycznie dodawać lub ujmować lat. Podpowiadamy, co zrobić, by były piękne przez długie lata.
  1. Regularnie odwiedzaj dentystę – nie dopuść do rozwijania się próchnicy czy paradontozy. Systematycznie korzystaj z zabiegów profilaktycznych, które wzmocnią zęby.
  2. Używaj sprawdzonych środków do higieny jamy ustnej – to nie tylko pasta, ale także nici dentystyczne czy woda do płukania ust. Zapytaj dentystę, jakie środki pielęgnacyjne są najodpowiedniejsze dla Twoich zębów.
  3. Myj zęby rano i wieczorem, a najlepiej po każdym posiłku – jeśli nie możesz umyć zębów, żuj bezcukrową gumę do żucia. Istotna jest technika szczotkowania zębów. Poproś dentystę o udzielenie odpowiednich rad, jak najefektywniej czyścić zęby.
  4. Po wieczornym myciu zębów nie pij napojów słodzonych, nie jedz słodkich przekąsek – jeśli to zrobiłeś, należy umyć zęby raz jeszcze.
  5. Nie pij zbyt często kawy i herbaty – picie tych napojów ma wpływ na kolor zębów. Jeśli osad z herbaty lub kawy jest widoczny, a zęby są żółte, należy udać się do dentysty np. na piaskowanie zębów.
  6. Pamiętaj o odpowiedniej diecie – unikaj słodyczy, które mogą osiadać w przestrzeniach międzyzębowych i powodować próchnicę. Pamiętaj, że nie tylko jedzenie słodkich batoników, czekolady czy sezamków może mieć zły wpływ na Twoje zęby, również po spożyciu innych węglowodanów, np. bułek czy makaronu, należy umyć zęby. Dbaj o zbilansowaną dietę, bogatą w białko i wapń. Pij mleko i wystrzegaj się słodzonych napojów.
  7. Nigdy nie jest za późno na aparat korygujący zgryz – jeśli Twoje zęby są krzywe warto zainwestować w aparat ortodontyczny, który wpłynie również pozytywnie nie tylko na piękno Twoich zębów, ale także na ich zdrowie – ciasno rosnące zęby stwarzają potencjalną możliwość powstania między nimi próchnicy.
  8. Uważaj na to, by nie uszkodzić mechanicznie delikatnego szkliwa, nie rozgryzaj orzechów, zrezygnuj z bardzo suchych ciastek, nie otwieraj butelek zębami. Jeśli uprawiasz sport, zadbaj o bezpieczeństwo zębów. Warto zainwestować w ochraniacze na zęby, by zapobiec ukruszeniu lub złamaniu zęba np. podczas upadku z roweru.
  9. Dbaj o stan swoich dziąseł, regularnie odwiedzaj dentystę, aby usunął kamień nazębny mogący powodować paradontozę.
  10. Jeśli Twoje zęby nie są śnieżnobiałe, stosuj pasty wybielające, ale korzystaj z nich po konsultacji z dentystą, aby zbyt agresywna pasta nie uszkodziła szkliwa.
Na dbanie o zęby nigdy nie jest za późno! Zacznij od dziś!
0

Dodaj komentarz

Zgoda na pliki cookie