Hura!

hooray

Twoje zamówienie zostało złożone. Wysłaliśmy Ci e-mail.

Zamknij

Mój koszyk

Twoje próbki

Wybierz próbkę do zamówienia

cashback

Sprawdź dostępne oferty dostosowane do Ciebie!

Wybierz swój adres wysyłki

Audiobooki dla dzieci

Audiobooki dla dzieci

0
Czym są audiobooki? Czy to to samo, co książka mówiona i e-książka? Jak mogą z nich korzystać dzieci? Gdzie je dostać i w jakiej cenie?  Zainteresowanie, tą formą „czytania” wciąż rośnie i zyskuje w Polsce coraz większą popularność. 
Książki na płytach CD dostępne są w niektórych księgarniach lub sklepach internetowych, ich ceny wahają się od 6 zł. do ok. 60 zł. za pakiet kilku płyt. Natomiast E-book (inaczej: eBook, książka elektroniczna) to treść zapisana w formie elektronicznej, przeznaczona do odczytania na nośniku elektronicznym. Wśród zalet książek mówionych warto wspomnieć, że książka w tej formie może towarzyszyć dziecku w różnych okolicznościach; stanowi zatem dobre rozwiązanie dla lubiących czytać, ale nie mających na to czasu. Audiobooki dają też możliwość wielokrotnego przesłuchiwania ulubionych fragmentów, co w przypadku wielu małych czytelników – słuchaczy jest bezcenną odpowiedzią na ich potrzeby. W idealnej sytuacji audiobook zachęca małego odbiorcę do sięgnięcia po papierową wersję książki – należy pamiętać, że nic nie zastąpi czasu spędzonego wspólnie przy czytaniu książek dzieciom! Najlepszym lektorem zawsze jest rodzic, który czytając dzieli z dzieckiem przeżywane emocje oraz refleksje rodzące się przy lekturze. Tej możliwości nie oferują audiobooki. Warto jednak sięgnąć po książkę mówioną jako kolejną – obok książki czytanej przez dziecko lub rodzica – formę obcowania ze słowem pisanym. Rodzice obserwując reakcję dziecka będą wiedzieć, czy audiobooki to książki przyszłości, czy może tradycyjna książka jest niezastąpiona? Oto kilka propozycji dla dzieci w wieku przedszkolnym i szkolnym.
Pippi: Pippi pończoszka, Pippi na południowym Pacyfiku, Pippi wchodzi na pokład
Wspaniała seria trzech audiobooków o przygodach małej rudowłosej Pippi, której perypetie mogą nauczyć dziecko samodzielności, niezależności i poczucia humoru. Seria składa się z trzech płyt, z których każda jest odrębną całością. Audiobooki są kierowane do dzieci w wieku od 6 do 8 lat i zostały wydane tak, aby nie tylko bawić, ale też uczyć i rozwijać dziecięcą wyobraźnię. Każda z płyt zawiera blisko trzy godziny opowieści o przygodach dzielnej Pippi oraz Książkę do Nieczytania, która zachęca dzieci do wspólnej zabawy podczas słuchania historii małej bohaterki. Autorem ilustracji jest wybitny grafik, Piotr Socha.
Baśnie dookoła świata, Fairy tales from around the Word
Baśnie z całego świata zebrane na dwóch płytach CD w języku polskim i angielskim. To dziesięć opowieści, m.in. z Chin, Rosji czy Pakistanu. Dzieci zapoznają się z kulturą różnych krajów, osłuchując się przy okazji z językiem angielskim. Pozycja, która bawi i uczy w bardzo dobrej interpretacji Beaty Turskiej, z rysunkami Martyny Żółtaszek.
Bajki spod Pazura
7 płyt z bajkami czytanymi przez aktora Cezarego Pazurę. Klasyka literatury dziecięcej (m.in. Czerwony Kapturek, Pinokio, Trzy Świnki), która zyskuje nową wartość dzięki świetnej, dowcipnej aranżacji lektora. Pozycja do wspólnego słuchania dla rodziców i dzieci. Całość wzbogacona jest ciekawą oprawą graficzną Joanny Jung.
Kaczka dziwaczka i inne wiersze… Zaczarowany świat wierszy Jana Brzechwy 
40 wierszy Jana Brzechwy w świetnej interpretacji Piotra Fronczewskiego. Doskonała propozycja dla dzieci najmłodszych oraz tych troszkę starszych. Rodzice przypomną sobie wiersze swojego dzieciństwa.
Wiersze Wandy Chotomskiej 
4 płyty CD z wierszami autorki ponad 200 książek dla dzieci. Wiersze są już znane przez cztery pokolenia czytelników. Kolekcja wierszy została wzbogacona przez utwory Antonio Vivaldiego pt. Cztery pory roku. Ilustracje okładek zostały wykonane przez znanego i cenionego artystę plastyka Edwarda Lutczyna.
Baśnie z czterech stron świata
Pełna przygód książka mówiona, która odkryje przed dziećmi nieznane zakątki świata. Do posłuchania opowieści z najdalszych zakątków kuli ziemskiej: Danii, Serbii, Niemiec, Francji, Litwy, Hiszpanii, Nepalu, Mongolii, Persji, Armenii, Japonii, Maroka, Brazylii, z dalekiej Australii i wielu innych ciekawych miejsc w interpretacji aktora – Jerzego Zelnika
 
0

Dodaj komentarz

Myślimy, że polubisz