Zwierzęta i wakacje

Zwierzęta i wakacje

Czworonożny przyjaciel to prawdziwy skarb. Wierny pupil zawsze z utęsknieniem czeka na właściciela. Z radością powita go wracającego z pracy, czy z zakupów. Co zrobić, gdy nie chcemy zostawić naszego zwierzaka pod inną opieką, niż nasza, a zarazem czeka nas długa podróż? Jak bezpiecznie i wygodnie zabrać pupila na wakacje?


Przygotowując się do przewożenia zwierzęcia, należy wziąć pod uwagę wiele aspektów. Jeśli uwzględnimy je, podróż będzie na pewno bezpieczniejsza. I nie jest ważne, czy mamy do czynienia z 3-kilogramowym kotem, czy z 50-kilogramowym psem.

Podróż samochodem

To stosunkowo najłatwiejszy sposób transportu zwierzaka. Wystarczy kupić odpowiedni transporter i umieścić w nim pupila. Zwierzaki nie przepadają za plastikowymi klateczkami, jednak dla ich, i naszego bezpieczeństwa, warto w niego zainwestować. Przyda się on również w każdym innym środku transportu - również w komunikacji miejskiej. W samochodzie zwierzątka mogą być przewożone bez problemu - nawet bez klatki.

Nie mogą jednak luzem chodzić po samochodzie. W samochodach typu kombi, van lub hatchback, przewozi się zwierzę w bagażniku, który nie powinien być od góry zamknięty półką, aby zwierzę mogło oddychać i nie bało się małej, ciemnej przestrzeni. Kilka godzin przed podróżą nie należy karmić zwierzaka. Stres, którego może przysporzyć mu podróż, często powoduje problemy z układem pokarmowym. Pamiętajmy o tym szczególnie, gdy cierpi on na chorobę lokomocyjną.

Nie zapominajmy o postojach. Co 2-3 godziny należy robić krótkie przerwy, podczas których zwierzak będzie mógł załatwić swoje fizjologiczne potrzeby, napić się wody czy przespacerować. Pamiętaj również, żeby nie zostawiać zwierzaka samego w samochodzie! Jeśli musisz to zrobić, niech to będzie krótka chwila - zwierzakowi pozostaw dostęp do wody i uchylone okna. Nagrzany samochód stanowi śmiertelne zagrożenie dla Twojego pupila!

Pies na promie

Registration

Weź udział w EverydayMe i otrzymuj wyjątkowe oferty!

Weź udział w naszym programie

Jeśli wybierasz się w podróż promem - możesz być spokojny. Większość z nich akceptuje możliwość zwierzęcej podróży. Wystarczy zabukować odpowiedni bilet, wraz z dopłatą za zwierzaka. Najczęściej czeka na niego klatka pod pokładem, gdzie możesz go odwiedzać. Wiele promów pozwala też na swobodne spacery ze zwierzakiem po pokładzie.

Musi być on jednak na smyczy i nie może być wprowadzany do restauracji i barów. Przed podróżą warto też podać pupilowi środek uspokajający, na który dostaniesz receptę u weterynarza - to załagodzi jego niepokój i nerwy w nowym, nieznanym otoczeniu. Oczywiście zarówno na promie niezbędne są wszelkie badania. Bez nich czworonóg nie będzie mógł podróżować.

Samolot

Przewóz zwierzaka może odbywać się w kabinie pasażerskiej lub w luku bagażowym samolotu. Wszystko to zależy od masy zwierzęcia wraz z klatką lub transporterem, w którym jest przewożony. Zależnie od linii lotniczych, waga i wymiary transporterów dopuszczonych do przewozu, różni się. Przeważnie górna granica mieści się w przedziale około 6-10 kg. Wówczas Twój zwierzak może towarzyszyć Ci na pokładzie - w kabinie pasażerskiej.

Cięższe zwierzęta muszą być przewożone w luku bagażowym. Klatka lub transporter powinny pozwalać psu na stanie, obrócenie się oraz położenie. Opiekun musi zatroszczyć się o wszystkie wymagane zaświadczenia oraz dokumenty. Pies musi być poddany badaniom weterynaryjnym. Musi być również łatwy do zidentyfikowania (tatuaż, chip), dotyczy to lotów międzynarodowych. Zwierzak musi mieć zapewnione jedzenie i wodę na czas podróży. Można także wrzucić mu do klatki zabawkę, żeby się nie nudził podczas lotu. Jeśli Twój pupil jest płochliwy i nerwowy, przyda się podanie my łagodnych środków uspokajających.

Cztery łapy w Twoim aucie
Jak wyruszyć w podróż z najlepszym przyjacielem człowieka.

Potwierdź dane osobowe

Uzupełnij poniższe informacje, by ukończyć ten etap

dzięki za przydatne informacje :)

  • Zgłoś

Dowiedz się jak...

Jak utrzymać kable w należytym porządku

Nowoczesne mieszkania są wyposażone w coraz większą liczbę urządzeń elektrycznych, co przekłada się na plątaninę kabli w salonie, które wiją się po podłodze niczym elektryczne robaki. Pomożemy Ci rozwiązać ten problem.

Czytaj dalej

Jak pomalować usta w zaledwie 5 prostych krokach

Wyraziste usta są wiecznie modne. To znakomity i prosty sposób na zmianę wizerunku, a ponadto jeden z ważniejszych kobiecych atrybutów. Spróbuj maksymalnie wykorzystać naszą tajną broń kobiecą.

Czytaj dalej

Jak przygotować trzy napoje, które doskonale rozgrzeją Cię w czasie zimy

Kiedy zima daje się nam we znaki, nie ma nic lepszego niż gorący, rozgrzewający napój. Eleganckie kawiarnie posiadają w swojej ofercie bogaty wybór oryginalnie podanych kaw, które możesz również samodzielnie przygotować w domu. Doskonale rozgrzeją Cię podczas mroźnych, zimowych dni.

Czytaj dalej

kupując - pomagasz

ufundować nowe ubrania dla dzieci z domów diecka.

Towarzystwo Nasz Dam

Jak mogę dołączyć do akcji?

Pomaganie innym nigdy nie było łatwiejsze! Kupując środek piorący,
trzeba tylko sięgnąć po specjalne opakowanie Vizir.
Dzięki temu, dzieci z polskich
domów dziecka zyskają nowe ubrania. Przekonaj się, jak w czterech prostych krokach
ubrania trafią do najbardziej potrzebujących dzieci.

Kup oznaczone
produkty Vizir
Kup oznaczone produkty Vizir
Kupując, sponsorujesz
bony do sklepów
odzieżowych dla dzieci
z domów dziecka.
Kupując a sponsorujesz
Dzieci z domów dziecka
otrzymają bony
na zakup ubrań...
Dzieci z domów dziecka otrzymają bony na zakup ubrań...
...i zyskają szansę
na wybór i zakup
nowych ubrań
...i zyskają szansę na wybór i zakup nowych ubrań

Informacje o bonach

Każdemu dziecku wybranemu przez Towarzystwo Nasz Dom,
przekażemy bon o wartości 200 zł na zakup ubrań (w jednej z największych
sieci sklepów w Polsce). Dzieci będą miały okazję wybrać się do sklepów
i samodzielnie kupić wymarzone ubrania.