Zasady randkowania

Zasady randkowania

Pożegnanie z dotychczasowym partnerem i ponowne wkroczenie w świat randkowania może trochę onieśmielać. Nie obowiązują tu żadne zasady, ale i tak możesz mieć parę pytań.


Co jest najważniejsze?
Krok 1: Bądź sobą.
Krok 2: Rób co tylko chcesz, o ile nie narusza to zasady określonej w kroku nr 1.

Takie są podstawowe reguły umawiania się na randki. Ale choć stanowią one dobre wskazówki dla tych, którzy bez zastanowienia wchodzą w świat randkowania, czasami potrzebujesz rady, która dotyczy nieco bardziej konkretnej sytuacji.

Kto proponuje randkę?
On. Albo ty. To pytanie sięga czasów, w których kobiety cierpliwie czekały, aż mężczyzna zaproponuje spotkanie. Jednak w dzisiejszych czasach nie jest ważne, kto pierwszy zdecyduje się na ten krok. Mimo to napotkasz wiele rad udzielanych w dobrej wierze i sugerujących, że kobieta żyjąca w XXI wieku powinna trzymać się dwudziestowiecznej zasady i czekać na jego pierwszy krok, aby nie zrazić potencjalnego kandydata zbytnią śmiałością. Z drugiej strony, czy naprawdę chcesz być z facetem, którego męskie ego ucierpi, jeśli dziewczyna zaproponuje mu spotkanie przy lampce wina?

Kto płaci rachunek ?
Ten dylemat jest jednym z najtrudniejszych do rozstrzygnięcia, najprawdopodobniej dlatego że jest obciążony kwestią okazywania władzy (jeżeli on płaci, czy będzie oczekiwał czegoś w zamian?). Można rozwiązać problem w ten sposób, że płaci ten, kto proponuje spotkanie, co oznacza, że możesz zaproponować restaurację lub inne miejsce, na które cię stać. Jeżeli nadal nie wydaje ci się to właściwym rozwiązaniem i wolisz zapłacić za siebie, zaproponuj podzielenie rachunku na pół.

Czy istnieje alternatywa dla „kolacji i kina”?
Twoją pierwszą randką może z powodzeniem być chat online, więc nie musicie trzymać się jakiegoś określonego wzoru, o ile możecie porozmawiać. Pomyśl też o spotkaniu w większej grupie – to łagodzi presję związaną z koniecznością przebywania z mało jeszcze znaną osobą sam na sam przez długie godziny, a oprócz tego daje ci wyobrażenie o tym, jaki on jest w swoim naturalnym środowisku (tj. wśród swoich przyjaciół).

Registration

Weź udział w EverydayMe i otrzymuj wyjątkowe oferty!

Weź udział w naszym programie

Czy powinnam mu powiedzieć, że spotykam się z innymi facetami?
Jeżeli nie padły jeszcze wyznania miłości, obie strony powinny wiedzieć (i akceptować fakt), że kiedy druga osoba jest „zajęta”, może to oznaczać, że „je sushi z kimś innym”. A zatem jeżeli niezobowiązująco spotykasz się z kilkoma różnymi mężczyznami, bez poruszania kwestii wyłączności, tak naprawdę nie masz obowiązku informowania każdego z nich o tym, że są jeszcze inni.

A randki z kolegami z pracy?
W wielu firmach umawianie się na randki ze współpracownikami jest wyraźnie zabronione w regulaminie. W takim przypadku ryzykowanie kariery, po to by iść na randkę nie jest rozsądne. Ale jeżeli takie zasady nie obowiązują w twojej firmie, nie masz obowiązku informowania swojego szefa o tym, że idziesz na kolację z kolegą z pracy. Gdy wspólne wyjścia przemienią się w coś poważniejszego, wówczas warto napomknąć o tym swojemu przełożonemu (nawet gdy nie masz takiego obowiązku). Jeśli poruszysz ten temat pierwsza (zanim zostaniesz „przyłapana” przez kogoś z biura), możesz przedstawić swoje argumenty i wykazać, że twój prywatny związek nie będzie miał wpływu na wyniki w pracy.

Czy aby zerwać znajomość należy się z nim spotkać w cztery oczy?
Byłaś na jednej randce lub nawet na trzech, ale nie jesteś zainteresowana kontynuowaniem tej znajomości. Co teraz? Oprzyj decyzję na waszej relacji (nawet tak krótkiej). Jeżeli kontaktowaliście się głównie drogą mailową i SMS-ami, wówczas email kończący znajomość będzie na miejscu. Jeżeli rozmawialiście przez telefon, po prostu zadzwoń do niego. A jeżeli on należy do szerszego kręgu twoich przyjaciół i nadal będziecie widywać się od czasu do czasu, najlepiej zerwać z nim osobiście.

© Gallo Images

Potwierdź dane osobowe

Uzupełnij poniższe informacje, by ukończyć ten etap

Dowiedz się jak...

Jak utrzymać kable w należytym porządku

Nowoczesne mieszkania są wyposażone w coraz większą liczbę urządzeń elektrycznych, co przekłada się na plątaninę kabli w salonie, które wiją się po podłodze niczym elektryczne robaki. Pomożemy Ci rozwiązać ten problem.

Czytaj dalej

Jak pomalować usta w zaledwie 5 prostych krokach

Wyraziste usta są wiecznie modne. To znakomity i prosty sposób na zmianę wizerunku, a ponadto jeden z ważniejszych kobiecych atrybutów. Spróbuj maksymalnie wykorzystać naszą tajną broń kobiecą.

Czytaj dalej

Jak przygotować trzy napoje, które doskonale rozgrzeją Cię w czasie zimy

Kiedy zima daje się nam we znaki, nie ma nic lepszego niż gorący, rozgrzewający napój. Eleganckie kawiarnie posiadają w swojej ofercie bogaty wybór oryginalnie podanych kaw, które możesz również samodzielnie przygotować w domu. Doskonale rozgrzeją Cię podczas mroźnych, zimowych dni.

Czytaj dalej

Head & Shoulders Menthol

Head & Shoulders Menthol

"

Skuteczność w walce z łupieżem to jedno i najważniejsze ale w połączeniu z uczuciem świeżości, który daje i z tym cudownym zapachem czyni ten szampon bezkonkurencyjnym.

"

przez Ambasadora
TesterG142713

Szampon Head & Shoulders Menthol

Szampon Head & Shoulders Menthol

"

Jak dla mnie największe zalety szamponu Head & Shoulders to jego wydajność i konsystencja. To wyraźnie odróżnia go od innych szamponów, których dotychczas używałem. A jeśli chodzi o działanie przeciwłupieżowe sprawdził się idealnie u mnie i u znajomych, którzy podzielili się ze mną opinią.

"

przez Ambasadora