Wybór szkoły podstawowej

Wybór szkoły podstawowej

Szkoła podstawowa to dla wielu z nas najważniejszy etap edukacji.


Często to właśnie wtedy ukierunkowujemy się na przyszłość, od najmłodszych lat lubiąc niektóre przedmioty bardziej niż inne. To wtedy nawiązujemy pierwsze przyjaźnie, odkrywamy swoje pasje, rozwijamy zainteresowania i zdobywamy wiedzę o świecie. Dlatego tak niezwykle ważny jest wybór szkoły podstawowej, który wielu rodzicom spędza sen z powiek. Czy postawić na elitarne otoczenie posyłając dziecko do prywatnej szkoły czy może lepiej umożliwić mu kontakt z dziećmi z różnych środowisk zapisując do państwowej placówki? Zdecydować się na szkołę najbliżej miejsca zamieszkania czy może lepiej wcześnie nauczyć dziecko samodzielności i dojazdów na dłuższe dystanse?

Wybierając szkołę dla naszego dziecka, musimy wziąć pod uwagę wiele czynników. Musimy przy tym pamiętać, że szkoła, która dla jednego dziecka będzie najlepszym wyborem, wcale nie musi być nim dla innego – przy wyborze placówki powinniśmy wziąć pod uwagę charakter i indywidualne potrzeby naszego malucha.

Lokalizacja
Rozpoczęcie nauki w szkole podstawowej wymusza pewien tryb życia. Gdy Twoje dziecko trafi do pierwszej klasy nie będzie miało już porannej swobody takiej jak w przedszkolu, do którego można przyjść kilkadziesiąt minut wcześniej lub później. Dlatego warto rozważyć wybór szkoły podstawowej znajdującej się na naszej codziennej trasie do pracy lub relatywnie blisko miejsca naszego zatrudnienia. Wspólne podróże narzucą Wam poranny rytuał i pozwolą spędzać więcej czasu razem. W sytuacji, gdy odprowadzaniem i przyprowadzaniem dziecka ze szkoły będzie zajmować się babcia, ciocia czy opiekunka, dobrze jest postawić na szkołę najbliżej miejsca zamieszkania. Dalsze podróże mogą być zbyt wyczerpujące dla osób starszych, a także męczące dla samego dziecka.

Wielkość
Szkoły mieszczące się w dużych budynkach zwykle dysponują lepszą infrastrukturą – zarówno jeśli chodzi o zajęcia sportowe, jak i możliwość organizowania zajęć pozalekcyjnych. Wiąże się z tym jednak większa liczba uczniów, a co za tym idzie – trudniejsza aklimatyzacja w początkowych miesiącach edukacji i mniejsze poczucie bezpieczeństwa. Dla nieśmiałych i spokojniejszych pociech lepszym wyborem wydaje się bardziej kameralna placówka, w której dziecko szybciej nawiąże kontakt z rówieśnikami, a ewentualne problemy łatwiej będzie zidentyfikować.

Registration

Weź udział w EverydayMe i otrzymuj wyjątkowe oferty!

Weź udział w naszym programie

Rankingi
Wielu rodziców wybór szkoły podstawowej często opiera na publikowanych rankingach, powstających na podstawie wyników egzaminów szóstoklasistów. Wysokie miejsce szkoły w tych publikacjach pozytywnie świadczy o podejściu nauczycieli czy realizacji programu nauczania. Rankingi te trzeba jednak traktować z dystansem – nie powinniśmy traktować ich jako najważniejszego kryterium wyboru szkoły. Warto przy tym pamiętać jak ważna jest rola rodziców w edukacji szkolnej, jeśli w przedszkolu przekażemy naszemu dziecku odpowiedni poziom ambicji, to w każdej szkole poradzi sobie ze zdobywaniem wiedzy i rozwijaniem swoich zainteresowań!

Przeczytaj również:

Zabawy dla dzieci na świeżym powietrzu
Cudownie jest wyjść na dwór i trochę się rozruszać!


Potwierdź dane osobowe

Uzupełnij poniższe informacje, by ukończyć ten etap

Dowiedz się jak...

Jak utrzymać kable w należytym porządku

Nowoczesne mieszkania są wyposażone w coraz większą liczbę urządzeń elektrycznych, co przekłada się na plątaninę kabli w salonie, które wiją się po podłodze niczym elektryczne robaki. Pomożemy Ci rozwiązać ten problem.

Czytaj dalej

Jak pomalować usta w zaledwie 5 prostych krokach

Wyraziste usta są wiecznie modne. To znakomity i prosty sposób na zmianę wizerunku, a ponadto jeden z ważniejszych kobiecych atrybutów. Spróbuj maksymalnie wykorzystać naszą tajną broń kobiecą.

Czytaj dalej

Jak przygotować trzy napoje, które doskonale rozgrzeją Cię w czasie zimy

Kiedy zima daje się nam we znaki, nie ma nic lepszego niż gorący, rozgrzewający napój. Eleganckie kawiarnie posiadają w swojej ofercie bogaty wybór oryginalnie podanych kaw, które możesz również samodzielnie przygotować w domu. Doskonale rozgrzeją Cię podczas mroźnych, zimowych dni.

Czytaj dalej

kupując - pomagasz

ufundować nowe ubrania dla dzieci z domów diecka.

Towarzystwo Nasz Dam

Jak mogę dołączyć do akcji?

Pomaganie innym nigdy nie było łatwiejsze! Kupując środek piorący,
trzeba tylko sięgnąć po specjalne opakowanie Vizir.
Dzięki temu, dzieci z polskich
domów dziecka zyskają nowe ubrania. Przekonaj się, jak w czterech prostych krokach
ubrania trafią do najbardziej potrzebujących dzieci.

Kup oznaczone
produkty Vizir
Kup oznaczone produkty Vizir
Kupując, sponsorujesz
bony do sklepów
odzieżowych dla dzieci
z domów dziecka.
Kupując a sponsorujesz
Dzieci z domów dziecka
otrzymają bony
na zakup ubrań...
Dzieci z domów dziecka otrzymają bony na zakup ubrań...
...i zyskają szansę
na wybór i zakup
nowych ubrań
...i zyskają szansę na wybór i zakup nowych ubrań

Informacje o bonach

Każdemu dziecku wybranemu przez Towarzystwo Nasz Dom,
przekażemy bon o wartości 200 zł na zakup ubrań (w jednej z największych
sieci sklepów w Polsce). Dzieci będą miały okazję wybrać się do sklepów
i samodzielnie kupić wymarzone ubrania.