Wspólne spożywanie posiłków przynosi korzyści!

Wspólne spożywanie posiłków przynosi korzyści!

Choć wiele z nas deklaruje, że wspólne spożywanie posiłków jest bardzo ważne, często o tym zapominamy, powierzając żywienie naszych dzieci szkole, babci czy pobliskiemu barowi, podczas gdy same na szybko wcinamy kanapkę w biurze.


Wspólne posiłki mają jednak wiele zalet i warto poświęcić im więcej uwagi.

Registration

Weź udział w EverydayMe i otrzymuj wyjątkowe oferty!

Weź udział w naszym programie

- wspólne posiłki pozwalają budować rodzinne tradycje i utrwalać relacje między nami. Dzięki nim realizujemy potrzebę akceptacji i przynależności, którą ma każdy z nas – niezależnie od wieku
- rodzinna kolacja to nie tylko dostarczanie organizmowi kalorii! To także czas wymiany informacji, odpoczynku i wytchnienia, kiedy możemy pokazać bliskim, że są dla nas ważni!
- jedząc przed telewizorem czy komputerem – jemy więcej, a to najprostsza droga do nadwagi. Gdy jemy wspólnie, więcej uwagi poświęcamy jedzeniu, jemy dłużej i wolniej, co wyzwala w nas uczucie sytości i ma pozytywny wpływ na układ trawienny!
- celebrowanie wspólnych posiłków sprawia, że nie tylko jemy mniej, ale również odżywiamy się lepiej! Gotując dla większej ilości osób bardziej dbamy o jakość przyrządzanych posiłków.
- badania pokazują, że wspólne rozmowy przy posiłku bardziej wzbogacają słownictwo dzieci niż czytanie im na dobranoc!

Potwierdź dane osobowe

Uzupełnij poniższe informacje, by ukończyć ten etap

Staram sie jeść razem z dziećmi ale róznie to bywa. Mój mąż mnie czasmi denerwuje bo wlączy telewizor wiec wtedy cała uwag skupia sie na nim i cała przyjemność ze wspolnego posiłku pryska

  • Zgłoś

My staramy się również jeść wszyscy razem jeżeli jesteśmy w tym czasie w domu.

  • Zgłoś

My prawie każdy posiłek mamy wspólny tzn. siadają do stołu wszyscy obecni, a nieobecni później wg możliwości. Dzieci rzeczywiście mają więcej fantazji w budowaniu swojego talerza (przy kontroli dorosłych nad balansem białka, węglowodanów itp.). Ale jako mam bliźniaków stwierdzam, że wychowanie i otoczenie nie mają wpływu ani na preferencje żywieniowe ani na odwagę do próbowania innych smaków. Pewne cechy w tym związane z jedzeniem, ludzie/dzieci mają po prostu wrodzone

  • Zgłoś

Adrian

Zgłoszone

Ja staram się kiedy tylko mogę razem z dziećmi jesc

  • Zgłoś

U mnie w domu nie tylko jemy wspolnie wszyscy ale staramy sie rowniez wspolnie gotowac. Moj syn niejaden w ten sposob bardzo polubial surowki bo sam je zawsze doprawia. wiec polecam wspolne gotowanie i jedzenie:):)

  • Zgłoś

Dowiedz się jak...

Jak utrzymać kable w należytym porządku

Nowoczesne mieszkania są wyposażone w coraz większą liczbę urządzeń elektrycznych, co przekłada się na plątaninę kabli w salonie, które wiją się po podłodze niczym elektryczne robaki. Pomożemy Ci rozwiązać ten problem.

Czytaj dalej

Jak pomalować usta w zaledwie 5 prostych krokach

Wyraziste usta są wiecznie modne. To znakomity i prosty sposób na zmianę wizerunku, a ponadto jeden z ważniejszych kobiecych atrybutów. Spróbuj maksymalnie wykorzystać naszą tajną broń kobiecą.

Czytaj dalej

Jak przygotować trzy napoje, które doskonale rozgrzeją Cię w czasie zimy

Kiedy zima daje się nam we znaki, nie ma nic lepszego niż gorący, rozgrzewający napój. Eleganckie kawiarnie posiadają w swojej ofercie bogaty wybór oryginalnie podanych kaw, które możesz również samodzielnie przygotować w domu. Doskonale rozgrzeją Cię podczas mroźnych, zimowych dni.

Czytaj dalej

#MiloscPonadUprzedzenia
Zimowe Igrzyska Olimpijskie
Pyeongchang 2018
#MiloscPonadUprzedzenia
Zimowe Igrzyska
Olimpijskie
Pyeongchang
2018
obejrzyj teraz

Zajrzyj za kulisy Zimowych Igrzysk Olimpijskich Pyeongchang i
zobacz, jak sportowcy, ich rodziny i fani obchodzą Walentynki, dzieląc
się swoimi przesłaniem MIŁOŚCI z całym światem!

obejrzyj teraz
Udostępnij wideo

#MIŁOŚĆPONADUPRZEDZENIA

Pokaz slajdów

Profesjonalne wskazówki stylisty gwiazd, Gabriela Samry

Gabriel Samra, stylista gwiazd, jest w Pyeongchang, gdzie udziela sportowcom profesjonalnych porad, ak wyglądać promiennie pomimo chłodu i zmiennych warunków atmosferycznych! Tutaj dzieli się swoją wiedzą na ten temat, abyś zawsze mogła wyglądać pięknie niezależnie od pogody.

zobacz wskazówki
Pokaz slajdów

#MIŁOŚĆPONADUPRZEDZENIA

#MIŁOŚĆPONADUPRZEDZENIA

Jako P&G pragniemy budować świat, w którym każdy ma takie samo prawo do realizowania swoich marzeń i pasji, bez względu na to kim jest, skąd pochodzi, kogo kocha i jaką wiarę wyznaje. Będąc sponsorem Igrzysk Olimpijskich chcemy uhonorować wszystkie mamy, które pomagają swoim dzieciom przezwyciężać przeciwności losu i dostrzegają drzemiący w nich potencjał, bez względu na to, co sądzą i widzą inni. Wyobraźmy sobie, jak wyglądałby świat, gdybyśmy wszyscy widzieli siebie nawzajem tak, jak widzą nas nasze mamy. #MiloscPonadUprzedzenia

Udostępnij wideo
#MiloscPonadUprzedzenia