Utrata pracy a rola mężczyzny w rodzinie

Utrata pracy a rola mężczyzny w rodzinie

Czasy się zmieniają, a wraz z nimi zmieniają się tradycyjne role, jakie odgrywają poszczególni członkowie rodziny. Jeśli to Ty pracujesz i utrzymujesz dom, Twój mąż prawdopodobnie nie czuje się z tym dobrze. Dowiedz się, jak radzić sobie z trudną sytuacją „odwrócenia ról” w domu.


Registration

Weź udział w EverydayMe i otrzymuj wyjątkowe oferty!

Weź udział w naszym programie

Utrzymanie równowagi w rodzinie to bardzo delikatna sprawa. Role odgrywane przez poszczególnych członków różnią się swoją specyfiką i niezależnie od zmian, jakie zaszły w ostatnich latach, trudno nam w pełni zaakceptować fakt, że to kobieta jest osobą utrzymującą rodzinę. Przypadki, w których mężczyzna zostaje w domu i przejmuje obowiązki z tym związane wymagają szczególnej ostrożności…

W dzisiejszych czasach mężczyźni często wiedzą jak zająć się domem i w związku z tym nie potrzebują ciągłej obecności żony, jak to było dawniej. Oczywiście to nie oznacza, że lubią obowiązki domowe i wysprzątają całe mieszkanie kiedy żona jest w pracy. Nie oczekuj, że Twój mąż podczas Twojej nieobecności zrobi wszystko, co Ty byś zrobiła będąc na jego miejscu.

Spróbuj zrozumieć jego położenie po tym, jak został bezrobotny. To nie był jego wybór, jak mogło być w Twoim przypadku, kiedy zrezygnowałaś z pracy po urodzeniu dzieci. Jemu jest ciężko zaadaptować się do nowej sytuacji. Co więcej – on wcale nie chce się zaadaptować i to jest całkiem normalne! On chce odnaleźć drogę na rynek pracy, podjąć nową pracę, która pozwoli mu wesprzeć finansowo rodzinę i odzyskać dobre samopoczucie.

Podkreślaj, że utrata pracy może spotkać każdego i jest tylko sytuacją przejściową. Zasugeruj swojemu partnerowi alternatywne ścieżki kariery, może takie, o których sam by nie pomyślał. Zachęć go do rejestracji w dobrej agencji pośrednictwa pracy i nie pozwól by czekał, aż telefon sam zadzwoni! W międzyczasie pokaż mu, że może przyjemnie wykorzystać wolny czas, np. bawiąc się z dziećmi, uczestnicząc w zajęciach pozaszkolnych, chodząc na spacery, uprawiając sport czy realizując swoje hobby.

Jeśli chodzi o dom, po utracie pracy wkład mężczyzny w rodzinie może być różny. Zaangażuj go w wykonywanie czynności, które niekoniecznie są związane z takimi pracami jak sprzątanie czy gotowanie (chyba że stanowią jego hobby), a bardziej z zarządzaniem (opłacanie rachunków, naprawy, itp.). Miłość, cierpliwość i dobre intencje pomogą Wam przejść przez wszystko. Pamiętaj o tym i przekaż to swojemu mężowi.

Chcesz podzielić się swoją opinią? Dodaj komentarz. Czy uważasz, że ten artykuł jest pomocny lub interesujący? Kliknij na ikonkę „lubię to“. Jeśli podoba Ci się ten artykuł, nie zapomnij podzielić się nim z innymi!

Potwierdź dane osobowe

Uzupełnij poniższe informacje, by ukończyć ten etap

Dowiedz się jak...

Jak utrzymać kable w należytym porządku

Nowoczesne mieszkania są wyposażone w coraz większą liczbę urządzeń elektrycznych, co przekłada się na plątaninę kabli w salonie, które wiją się po podłodze niczym elektryczne robaki. Pomożemy Ci rozwiązać ten problem.

Czytaj dalej

Jak pomalować usta w zaledwie 5 prostych krokach

Wyraziste usta są wiecznie modne. To znakomity i prosty sposób na zmianę wizerunku, a ponadto jeden z ważniejszych kobiecych atrybutów. Spróbuj maksymalnie wykorzystać naszą tajną broń kobiecą.

Czytaj dalej

Jak przygotować trzy napoje, które doskonale rozgrzeją Cię w czasie zimy

Kiedy zima daje się nam we znaki, nie ma nic lepszego niż gorący, rozgrzewający napój. Eleganckie kawiarnie posiadają w swojej ofercie bogaty wybór oryginalnie podanych kaw, które możesz również samodzielnie przygotować w domu. Doskonale rozgrzeją Cię podczas mroźnych, zimowych dni.

Czytaj dalej