Rok szkolny się zbliża

Rok szkolny się zbliża

Witaj szkoło! Jak się przygotować na POCZĄTEK ROKU SZKOLNEGO.


Początek roku szkolnego, zwłaszcza dla pierwszoklasistów i ich rodziców, oznacza nerwowe kompletowanie wyprawki i obawy związane z tym, czy dziecko podoła obowiązkom szkolnym. By zminimalizować stres towarzyszący rozpoczęciu roku szkolnego, warto się do niego dobrze przygotować i odpowiednio zorganizować ten czas.

Początek roku szkolnego – jak się do niego przygotować?

Rodzice większości pierwszoklasistów martwią się, czy ich dziecko osiągnęło pełną gotowość szkolną: czy malec poradzi sobie w szkole, czy szybko wdroży się do nowych obowiązków, jakim będzie uczniem, czy w nowym miejscu znajdzie kolegów i jak będzie odbierany przez nauczycieli i wychowawców.

Dla rodziców jest to bardzo duża zmiana, bo tak jak dziecko chodziło do przedszkola to nic wielkiego się nie stało jeśli przyszło troszkę później, lub jeśli było chore to nie było potrzeby nadrabiania zaległości. Teraz to się zmieni.

Dla rodziców to też zmiana dotychczasowych obowiązków. Niestety ich przybędzie. Czasami nie zdajemy sobie sprawy, ale szkoła to cała masa obowiązków, w tym również tych domowych no i oczywiście większa dbałość o budżet – bo jak się okazuje zakup wyprawki dla pierwszoklasisty to spory wydatek, dlatego warto jest zaopatrywać się w produkty dobrej jakości, wydajne, zarówno te codziennego użytku, do sprzątania, zmywania, ale też ubrania czy buty.

Registration

Weź udział w EverydayMe i otrzymuj wyjątkowe oferty!

Weź udział w naszym programie

Co zrobić, by zmniejszyć obawy towarzyszące rozpoczęciu roku szkolnego?

Jeszcze przed początkiem roku szkolnego postaraj się szybko i sprawnie przyzwyczaić dziecko do nowego rytmu dnia i czekających go obowiązków.

  • Porozmawiaj z dzieckiem na temat szkoły: przypomnij, że już niedługo wracacie do ustalonego rytmu dnia, rannego wstawania i obowiązków.
  • Jeśli podczas wakacji dziecko późno się kładło, niech zacznie chodzić spać około godziny 21, dzięki czemu łatwiej przyzwyczai się do porannej pobudki.
  • Skompletuj wyprawkę szkolną dla dziecka.
  • Zadbaj o to, by dziecko miało dobrze zorganizowane miejsce do pracy (biurko, fotel do biurka, lampkę).
  • By uniknąć porannej nerwówki, warto wieczorem spakować plecak, wyprasować i przygotować ubrania na następny dzień, zaplanować i wstępnie przygotować śniadanie.
  • Nie zapomnij o śniadaniu, które daje energię na cały dzień, a także o drugim śniadaniu. Przypilnuj, by dziecko zapakowało je do plecaka.
  • Po szkole sprawdzaj zeszyty dziecka, jeśli trzeba pomagaj mu w odrobieniu lekcji, a przynajmniej skontroluj, czy o niczym nie zapomniało.
  • Znajdź również czas na to, by porozmawiać z dzieckiem o tym, co działo się w szkole.
  • Nie zapominaj też o zabawie! Ważne, by dziecko miało odskocznię od szkoły i czas na zabawę – weekend to czas na pójście na spacer, rower, zaproszenie kolegów do domu.

A najwazniejszą kwestią jest Wasz wspólny czas, bo dla dziecka nowa szkoła, nowe znajomości to też spory stres, więc korzystajmy z każdej wolnej chwili i spędzajmy go razem.

Jakie korzyści płyną z zajęć pozaszkolnych?
Odkryj zalety płynące z uczęszczania przez Twoje dziecko na zajęcia pozaszkolne.

Potwierdź dane osobowe

Uzupełnij poniższe informacje, by ukończyć ten etap

Warto przeczytac :)

  • Zgłoś

Dowiedz się jak...

Jak utrzymać kable w należytym porządku

Nowoczesne mieszkania są wyposażone w coraz większą liczbę urządzeń elektrycznych, co przekłada się na plątaninę kabli w salonie, które wiją się po podłodze niczym elektryczne robaki. Pomożemy Ci rozwiązać ten problem.

Czytaj dalej

Jak pomalować usta w zaledwie 5 prostych krokach

Wyraziste usta są wiecznie modne. To znakomity i prosty sposób na zmianę wizerunku, a ponadto jeden z ważniejszych kobiecych atrybutów. Spróbuj maksymalnie wykorzystać naszą tajną broń kobiecą.

Czytaj dalej

Jak przygotować trzy napoje, które doskonale rozgrzeją Cię w czasie zimy

Kiedy zima daje się nam we znaki, nie ma nic lepszego niż gorący, rozgrzewający napój. Eleganckie kawiarnie posiadają w swojej ofercie bogaty wybór oryginalnie podanych kaw, które możesz również samodzielnie przygotować w domu. Doskonale rozgrzeją Cię podczas mroźnych, zimowych dni.

Czytaj dalej

kupując - pomagasz

ufundować nowe ubrania dla dzieci z domów diecka.

Towarzystwo Nasz Dam

Jak mogę dołączyć do akcji?

Pomaganie innym nigdy nie było łatwiejsze! Kupując środek piorący,
trzeba tylko sięgnąć po specjalne opakowanie Vizir.
Dzięki temu, dzieci z polskich
domów dziecka zyskają nowe ubrania. Przekonaj się, jak w czterech prostych krokach
ubrania trafią do najbardziej potrzebujących dzieci.

Kup oznaczone
produkty Vizir
Kup oznaczone produkty Vizir
Kupując, sponsorujesz
bony do sklepów
odzieżowych dla dzieci
z domów dziecka.
Kupując a sponsorujesz
Dzieci z domów dziecka
otrzymają bony
na zakup ubrań...
Dzieci z domów dziecka otrzymają bony na zakup ubrań...
...i zyskają szansę
na wybór i zakup
nowych ubrań
...i zyskają szansę na wybór i zakup nowych ubrań

Informacje o bonach

Każdemu dziecku wybranemu przez Towarzystwo Nasz Dom,
przekażemy bon o wartości 200 zł na zakup ubrań (w jednej z największych
sieci sklepów w Polsce). Dzieci będą miały okazję wybrać się do sklepów
i samodzielnie kupić wymarzone ubrania.