Relacje nauczyciel uczeń

Relacje nauczyciel uczeń

Kiedy nasza pociecha idzie do szkoły, najczęściej targają nami silne emocje, a w głowie rodzi się wiele pytań. Czy sobie poradzi? Nawiąże dobre kontakty z rówieśnikami? Czy znajdzie pasję, która w przyszłości wpłynie na wybór zawodu? Czynnikiem, który może potęgować niepokój jest oddanie dziecka pod opiekę innych, obcych osób - nauczycieli. Dlatego tak ważne jest zbudowanie wzajemnego zaufania i dobrej relacji z ludźmi, którzy mają wpływ na kształtowanie naszej latorośli.


Bądź proaktywna

Nie czekaj bezczynnie na to, co przyniesie los. Zainteresuj się opiniami o szkole i nauczycielach odpowiednio wcześnie. W dobie internetu nietrudno je znaleźć. Wybierz szkołę kierując się czymś więcej niż tylko dogodny dojazd. Kiedy już maluch stanie się uczniem, nie unikaj szkolnych zebrań, zwanych potocznie "wywiadówkami". To nie tylko okazja do poznania ocen dziecka, ale też forum wymiany opinii i poglądów. Możesz podjąć dialog z nauczycielem i innymi rodzicami, wejść do samorządu rodziców - mieć faktyczny wpływ na szkołę! Nauczyciele najczęściej liczą się z opiniami matek i ojców, wykorzystaj to i nawiąż z nimi kontakt. Aktywni rodzice mogą pomóc w rozwiązaniu problemów wychowawczych z klasą, zorganizowaniu wycieczki lub dodatkowych zajęć pozalekcyjnych. Możesz też zaoferować swoją indywidualną pomoc - może masz interesującą pracę i opowiesz o niej klasie albo zostaniesz jednym z opiekunów podczas zielonej szkoły?

 

Registration

Weź udział w EverydayMe i otrzymuj wyjątkowe oferty!

Weź udział w naszym programie

Nie podważaj kompetencji nauczyciela

Wielu rodziców ma tendencje do krytyki pod adresem nauczycieli zawsze kiedy ich dziecko osiąga wyniki gorsze od oczekiwanych. To naturalne, że winy nie szuka się w ukochanym urwisie, a wśród innych. Nie wolno jednak zapominać, że nauczyciel ma przekazać wiedzę całej klasie i nie ma żadnego powodu, aby inaczej oceniać akurat naszą pociechę. Prawdopodobnie traktuje ją tak jak inne dzieci - ani lepiej, ani gorzej, najczęściej sprawiedliwie. Sami doskonale pamiętamy, że niektórzy nauczyciele są ostrzejsi i "czwórka" u nich oznacza więcej niż "piątka" u innych. Biorąc pod uwagę tę różnorodność, starajmy się trzymać swoje nerwy na wodzy, kiedy w dzienniczku pojawią się niepożądane stopnie. Krytyka nauczyciela przy dziecku może osłabić motywację do nauki, bezpośrednia rozmowa z nim samym ma sens pod warunkiem, że nie jest oskarżeniem o nieuczciwość, a szukaniem przyczyn słabszych wyników.


Pomysły na pochmurne dni dla całej rodziny
Halloween w Polsce – świętować czy nie?
Jak zapewnić choremu dziecku spokojny sen w nocy?

Czy udało Ci się zbudować dobrą relację z nauczycielem Twojego dziecka? Podziel się swoim doświadczeniem! Czy uważasz, że ten artykuł jest pomocny lub interesujący? Kliknij na ikonkę „lubię to”. Jeśli podoba Ci się ten artykuł, nie zapomnij podzielić się nim z innymi!

Potwierdź dane osobowe

Uzupełnij poniższe informacje, by ukończyć ten etap

Dowiedz się jak...

Jak utrzymać kable w należytym porządku

Nowoczesne mieszkania są wyposażone w coraz większą liczbę urządzeń elektrycznych, co przekłada się na plątaninę kabli w salonie, które wiją się po podłodze niczym elektryczne robaki. Pomożemy Ci rozwiązać ten problem.

Czytaj dalej

Jak pomalować usta w zaledwie 5 prostych krokach

Wyraziste usta są wiecznie modne. To znakomity i prosty sposób na zmianę wizerunku, a ponadto jeden z ważniejszych kobiecych atrybutów. Spróbuj maksymalnie wykorzystać naszą tajną broń kobiecą.

Czytaj dalej

Jak przygotować trzy napoje, które doskonale rozgrzeją Cię w czasie zimy

Kiedy zima daje się nam we znaki, nie ma nic lepszego niż gorący, rozgrzewający napój. Eleganckie kawiarnie posiadają w swojej ofercie bogaty wybór oryginalnie podanych kaw, które możesz również samodzielnie przygotować w domu. Doskonale rozgrzeją Cię podczas mroźnych, zimowych dni.

Czytaj dalej

kupując - pomagasz

ufundować nowe ubrania dla dzieci z domów diecka.

Towarzystwo Nasz Dam

Jak mogę dołączyć do akcji?

Pomaganie innym nigdy nie było łatwiejsze! Kupując środek piorący,
trzeba tylko sięgnąć po specjalne opakowanie Vizir.
Dzięki temu, dzieci z polskich
domów dziecka zyskają nowe ubrania. Przekonaj się, jak w czterech prostych krokach
ubrania trafią do najbardziej potrzebujących dzieci.

Kup oznaczone
produkty Vizir
Kup oznaczone produkty Vizir
Kupując, sponsorujesz
bony do sklepów
odzieżowych dla dzieci
z domów dziecka.
Kupując a sponsorujesz
Dzieci z domów dziecka
otrzymają bony
na zakup ubrań...
Dzieci z domów dziecka otrzymają bony na zakup ubrań...
...i zyskają szansę
na wybór i zakup
nowych ubrań
...i zyskają szansę na wybór i zakup nowych ubrań

Informacje o bonach

Każdemu dziecku wybranemu przez Towarzystwo Nasz Dom,
przekażemy bon o wartości 200 zł na zakup ubrań (w jednej z największych
sieci sklepów w Polsce). Dzieci będą miały okazję wybrać się do sklepów
i samodzielnie kupić wymarzone ubrania.