Przygotowania i powrót do szkoły

Przygotowania i powrót do szkoły

Poznaj nowe pomysły innych rodziców dotyczące bezproblemowego powrotu do szkoły po wakacjach.


Przygotuj się na nowy rok szkolny

Powrót do szkoły? Oto informacje od rodziców dzieci idących po wakacjach do 5-tej klasy, którzy doskonale już wiedzą, z jakimi sytuacjami wiąże się rozpoczęcie roku szkolnego. Czego się nauczyli? Dzielimy się z Wami poradami mam oraz nauczycieli, dzięki którym będziecie gotowi na nowy rok szkolny.

Stawiaj przed dziećmi wyzwania

Nieustannie stawiaj przed swoimi dziećmi wyzwania i nawet podczas wakacji wygospodarujcie czas na naukę czytania oraz podstawy matematyki. (Mogę w tym momencie usłyszeć, jak Twoje dzieci ciężko wzdychają, ale z pewnością wszystkim to wyjdzie na dobre.) Dopilnuj również, aby Twoje dzieci wywiązały się z wakacyjnych zadań. Aleksandra Nowak, mama Kasi i Julka z Koszalina, uważa, że nawet latem bardzo ważne jest realizowanie zadań powierzonych dzieciom przez rodziców. „Moje dzieci zawsze otrzymują zadania do zrealizowania, które wymagają systematyczności”.

Zorganizuj dla dzieci zajęcia pozaszkolne

Lato to mnóstwo wolnego czasu, dlatego też spodziewaj się, że wcześniej czy później usłyszysz powtarzane jak mantrę: „Nudzi mi się”. Aleksandra uważa, że wprost przeciwnie – latem zawsze jest coś fajnego do robienia. Z pewnością dzieci mogą znaleźć coś dla siebie, wybierając spośród letnich obozów, różnych sportów, ofert pływalni czy też letnich półkolonii. Zdaniem Aleksandry, lato to idealny moment na wypróbowanie nowych zainteresowań i wybranie tych, które będą dzieciom najbardziej odpowiadały. Dokładnie tak stało się z córką Aleksandry, uczennicą 6 klasy, która próbuje swoich sił na zajęciach z aktorstwa i lekcjach śpiewu. Jedna czy dwie lekcje nie są tak bardzo kosztowne, a mogą pomóc odkryć prawdziwe zainteresowania Twojego dziecka.

Registration

Weź udział w EverydayMe i otrzymuj wyjątkowe oferty!

Weź udział w naszym programie

Zredukuj stres związany z powrotem do szkoły

Czy powrót do szkoły bywa stresujący? Przeważnie jest łatwo go opanować po szczerej rozmowie rodziców z dzieckiem. Według Moniki Hoffman, samotnej matki, najlepszym sposobem na zniwelowanie skutków stresu jest wyjaśnienie dziecku, czego może się spodziewać. „Największym wyzwaniem, jakie pamiętam ze szkoły jest znalezienie swojego miejsca. Dlatego też staram się być bezpieczną przystanią dla swojego dziecka”. Monika Hoffman stara się rozładować napiętą sytuację zanim nastąpi eskalacja problemu.„Razem z dzieckiem omawiamy punkt widzenia drugiej strony konfliktu, żeby wzbogacić swoje doświadczenia. Kluczem do sukcesu jest otwartość na rozwiązywanie problemów i jednoczesne zapewnienie dziecku poczucia bezpieczeństwa.

Ustal nowy rytuał zasypiania

Plan dnia? Jaki plan dnia? Jeżeli w czasie wakacji Twoje dzieci nieco odwykły od rytmu dnia, warto szybko wdrożyć plan naprawczy. Zacznij od wyznaczenia nowej pory, kiedy dzieci powinny położyć się do łóżka w czasie roku szkolnego. Rano obudź je, wspólnie zjedzcie śniadanie i punktualnie ruszajcie na podbój szkoły.

Koledzy

Powrót do szkoły oznacza odnowienie relacji z kolegami i czasami nowe grono przyjaciół. Żeby zapewnić swojej córce Ani duże grono znajomych, Monika zachęca ją do nawiązywania nowych przyjaźni w czasie wakacji. Pyta wówczas swoją córkę, czy ma ochotę zaprosić do domu swoją nowo poznaną przyjaciółkę. Córka Moniki po wakacjach idzie do 6-tej klasy, dlatego też znajoma twarz może okazać się bardzo dużym wsparciem, zwłaszcza na początku roku szkolnego. To ułatwi jej również zawieranie zupełnie nowych znajomości.

Potwierdź dane osobowe

Uzupełnij poniższe informacje, by ukończyć ten etap

JOWITA

JOWITA

Zgłoszone

Dobra organizacja dnia szkolniaka to podstawa. Naczelną zasadą jest regularność wytrwałość w postanowieniach. Jeśli sama jesteś osobą, która wstaje bardzo wcześnie rano, spraw aby twoje dziecko wstawało również o wczesnej porze, na pewno pomocny będzie zegarek. Następnie śniadanie, droga do szkoły, zajęcia, hobby pozaszkolne, odrabianie lekcji, kolacja i zasypianie również o stałej porze tak aby nadmiernie nie obciążyć dziecka obowiązkami.

  • Zgłoś
JOWITA

JOWITA

Zgłoszone

Dobra organizacja dnia szkolniaka to podstawa. Naczelną zasadą jest regularność wytrwałość w postanowieniach. Jeśli sama jesteś osobą, która wstaje bardzo wcześnie rano, spraw aby twoje dziecko wstawało również o wczesnej porze, na pewno pomocny będzie zegarek. Następnie śniadanie, droga do szkoły, zajęcia, hobby pozaszkolne, odrabianie lekcji, kolacja i zasypianie również o stałej porze tak aby nadmiernie nie obciążyć dziecka obowiązkami.

  • Zgłoś

Podstawą jest dobra organizacja, powrót do ram, które dziecko zna. Określony rytm dnia pozwoli mu spokojnie i bez stresu wejść w nowy rok szkolny.

  • Zgłoś
Aniko

Aniko

Zgłoszone

Najważniejsze jest, by samemu nie okazywać stresu. Szkoła ma kojarzyć się z czymś fajnym i tak trzeba dzieci nastawić ��

  • Zgłoś

Dodaj komentarz...kobiety.zawsze.sol.pienkne.a.makijasz.podkresla.to

  • Zgłoś

Dowiedz się jak...

Jak utrzymać kable w należytym porządku

Nowoczesne mieszkania są wyposażone w coraz większą liczbę urządzeń elektrycznych, co przekłada się na plątaninę kabli w salonie, które wiją się po podłodze niczym elektryczne robaki. Pomożemy Ci rozwiązać ten problem.

Czytaj dalej

Jak pomalować usta w zaledwie 5 prostych krokach

Wyraziste usta są wiecznie modne. To znakomity i prosty sposób na zmianę wizerunku, a ponadto jeden z ważniejszych kobiecych atrybutów. Spróbuj maksymalnie wykorzystać naszą tajną broń kobiecą.

Czytaj dalej

Jak przygotować trzy napoje, które doskonale rozgrzeją Cię w czasie zimy

Kiedy zima daje się nam we znaki, nie ma nic lepszego niż gorący, rozgrzewający napój. Eleganckie kawiarnie posiadają w swojej ofercie bogaty wybór oryginalnie podanych kaw, które możesz również samodzielnie przygotować w domu. Doskonale rozgrzeją Cię podczas mroźnych, zimowych dni.

Czytaj dalej

kupując - pomagasz

ufundować nowe ubrania dla dzieci z domów diecka.

Towarzystwo Nasz Dam

Jak mogę dołączyć do akcji?

Pomaganie innym nigdy nie było łatwiejsze! Kupując środek piorący,
trzeba tylko sięgnąć po specjalne opakowanie Vizir.
Dzięki temu, dzieci z polskich
domów dziecka zyskają nowe ubrania. Przekonaj się, jak w czterech prostych krokach
ubrania trafią do najbardziej potrzebujących dzieci.

Kup oznaczone
produkty Vizir
Kup oznaczone produkty Vizir
Kupując, sponsorujesz
bony do sklepów
odzieżowych dla dzieci
z domów dziecka.
Kupując a sponsorujesz
Dzieci z domów dziecka
otrzymają bony
na zakup ubrań...
Dzieci z domów dziecka otrzymają bony na zakup ubrań...
...i zyskają szansę
na wybór i zakup
nowych ubrań
...i zyskają szansę na wybór i zakup nowych ubrań

Informacje o bonach

Każdemu dziecku wybranemu przez Towarzystwo Nasz Dom,
przekażemy bon o wartości 200 zł na zakup ubrań (w jednej z największych
sieci sklepów w Polsce). Dzieci będą miały okazję wybrać się do sklepów
i samodzielnie kupić wymarzone ubrania.