Problemy dziecka w przedszkolu

Problemy dziecka w przedszkolu

Czy Twoje dziecko wraca z przedszkola osowiałe? Być może gorzej śpi lub czuje się źle z rana? Nie bagatelizuj tego! Bardzo często są to pierwsze oznaki problemów w przedszkolu . Porozmawiaj z nim i sprawdź czego dotyczy jego niepokojące zachowanie.


Może się zdarzyć, że nic złego się nie dzieje, ale jeśli ten nastrój będzie utrzymywał się dłużej – wybierz się do przedszkola i wybadaj sytuację. Chociaż często rodzicom wydaje się, że ich dziecko miga się od obowiązków, to istnieje ryzyko poważniejszych problemów w przedszkolu. Przyjrzyj się im od razu, a być może uchronisz swoją pociechę przed przykrymi konsekwencjami, które mogą mieć wpływ na całe późniejsze życie.

Nie bagatelizuj – zareaguj
Możesz nie zdawać sobie z tego sprawy, ale dzieci bywają wobec siebie bardzo okrutne. Nie musi wcale chodzić o przemoc fizyczną – przemoc psychiczna boli głębiej i znacznie dłużej. Zacznij zwracać uwagę czy Twoje dziecko nie nosi śladów po bójce. Jeśli tak – porozmawiaj z nim, spytaj co się stało. Może była to tylko nic nie znacząca sprzeczka, ale warto takie sprawy wyjaśniać od razu.

Pamiętaj: Dzieci przyjmują krytykę znacznie głębiej niż dorośli.

Na pewno znasz sytuacje kiedy jedno dziecko krzyczy na drugie: „ty głupku!”. Dla Ciebie jest to nic nie znacząca uwaga, ale prawdopodobnie Twoja pociecha faktycznie mogła w to uwierzyć. Zareaguj, zanim narodzą się w nim kompleksy! Wyjaśnij całą sytuację, jeśli masz taką możliwość, również z tym drugim dzieckiem.

Kontaktuj się z nauczycielem
Problemy w przedszkolu nie dotyczą tylko rówieśników. Zdarzają się także przypadki, gdy dzieci czują się niezrozumiane przez opiekuna grupy. Nie osądzaj go jednak od razu – pod jego opieką znajduje się około dwudziestu maluchów. Zacznij od rozmowy ze swoim dzieckiem, wypytaj o całą sprawę. Być może Twój maluch czuje się zwyczajnie pominięty? A może stosowana przez nauczyciela metoda nie jest odpowiednia dla Twojej pociechy?

Registration

Weź udział w EverydayMe i otrzymuj wyjątkowe oferty!

Weź udział w naszym programie

Pamiętaj: Każde dziecko jest istotą indywidualną i przyswaja wiedzę w inny sposób.

Kiedy poznasz sytuację z perspektywy malucha, porozmawiaj z nauczycielem. Nie pomijaj tego kroku, kierując się od razu do gabinetu dyrektora. Nauczyciel Twojego dziecka mógł zwyczajnie nie zauważyć istniejącego problemu w przedszkolu. Porozmawiaj z nim i wyjaśnij swoje niepokoje. Każdą sytuacje da się wyjaśnić!

Zaufanie to podstawa
Nie traktuj swojego dziecka jak dorosłego i nie zostawiaj go sam na sam z problemami, nawet jeśli wydają Ci się nieistotne. W wielu przypadkach kompleksy z dzieciństwa towarzyszą nam w dorosłym życiu. Wyplenienie ich jest trudne i często wymaga pomocy specjalisty.
Takich sytuacji można uniknąć. Pokaż swojemu dziecku, że może Ci zaufać i nie bagatelizuj jego problemów. Pomożesz mu w ten sposób zbudować pewność siebie i stworzysz mocną więź ze swoją pociechą.

Potwierdź dane osobowe

Uzupełnij poniższe informacje, by ukończyć ten etap

w dzisiejszych czasach dziadkowie i babcie podróżują po świecie. Obowiązek wychowania dziecka spada na biednych zapracowanych rodziców. Kontakt z nauczycielem to podstawa kiedy sami nie możemy sobie poradzić. System nagród jest lepszy od systemu kar. Dziecko uczy sie przez własne doświadczenie. My możemy wskazać kierunek udzielić rady.

  • Zgłoś

Dzieci przyjmują krytykę znacznie głębiej niż dorośli - to prawda, trzeba bardzo uważać.

  • Zgłoś

Tak, z dzieckiem trzeba rozmawiać. Dawać wskazówki, porady a w razie potrzeby wkraczać do akcji. Obserwujmy pilnie nasze dzieci i kochajmy.

  • Zgłoś

Witam wszystkich wskazowki bardzi cenne mam chrzesnice w przeczkolu tez codziennie jest znia problem ze niechce chodzic do przeczkola mowi ze jest taka kolezanka jej co sie przechwala i wlasnie o tym artykol mowi zawsze trzeba rozmawiac z dzieckiem

  • Zgłoś

super artykuł i naprawdę fajne wskazówki

  • Zgłoś

Dowiedz się jak...

Jak utrzymać kable w należytym porządku

Nowoczesne mieszkania są wyposażone w coraz większą liczbę urządzeń elektrycznych, co przekłada się na plątaninę kabli w salonie, które wiją się po podłodze niczym elektryczne robaki. Pomożemy Ci rozwiązać ten problem.

Czytaj dalej

Jak pomalować usta w zaledwie 5 prostych krokach

Wyraziste usta są wiecznie modne. To znakomity i prosty sposób na zmianę wizerunku, a ponadto jeden z ważniejszych kobiecych atrybutów. Spróbuj maksymalnie wykorzystać naszą tajną broń kobiecą.

Czytaj dalej

Jak przygotować trzy napoje, które doskonale rozgrzeją Cię w czasie zimy

Kiedy zima daje się nam we znaki, nie ma nic lepszego niż gorący, rozgrzewający napój. Eleganckie kawiarnie posiadają w swojej ofercie bogaty wybór oryginalnie podanych kaw, które możesz również samodzielnie przygotować w domu. Doskonale rozgrzeją Cię podczas mroźnych, zimowych dni.

Czytaj dalej

kupując - pomagasz

ufundować nowe ubrania dla dzieci z domów diecka.

Towarzystwo Nasz Dam

Jak mogę dołączyć do akcji?

Pomaganie innym nigdy nie było łatwiejsze! Kupując środek piorący,
trzeba tylko sięgnąć po specjalne opakowanie Vizir.
Dzięki temu, dzieci z polskich
domów dziecka zyskają nowe ubrania. Przekonaj się, jak w czterech prostych krokach
ubrania trafią do najbardziej potrzebujących dzieci.

Kup oznaczone
produkty Vizir
Kup oznaczone produkty Vizir
Kupując, sponsorujesz
bony do sklepów
odzieżowych dla dzieci
z domów dziecka.
Kupując a sponsorujesz
Dzieci z domów dziecka
otrzymają bony
na zakup ubrań...
Dzieci z domów dziecka otrzymają bony na zakup ubrań...
...i zyskają szansę
na wybór i zakup
nowych ubrań
...i zyskają szansę na wybór i zakup nowych ubrań

Informacje o bonach

Każdemu dziecku wybranemu przez Towarzystwo Nasz Dom,
przekażemy bon o wartości 200 zł na zakup ubrań (w jednej z największych
sieci sklepów w Polsce). Dzieci będą miały okazję wybrać się do sklepów
i samodzielnie kupić wymarzone ubrania.