Praca i dzieci – jak osiągnąć równowagę między życiem rodzinnym a zawodowym?

Praca i dzieci – jak osiągnąć równowagę między życiem rodzinnym a zawodowym?

W ferworze codziennych obowiązków zdarza nam się zatracać kwestie związanie z życiem rodzinnym. Coraz więcej kobiet odkłada decyzję o założeniu rodziny na później. Słuszność takiego wyboru może podlegać dyskusji. Umiar i równowaga służą każdej sferze życia, dlatego warto zastanowić się nad planem zapanowania nad codziennością. Z pomocą przyjdą Ci nasze podpowiedzi na połączenie przyjemnego życia rodzinnego z pożytecznym oraz dającym satysfakcję rozwojem zawodowym.


Wyznacz sobie cele

Pogrupuj swoje cele według hierarchii ważności, potrzeb i możliwości. Zastanów się nad tym, czego naprawdę w danym momencie potrzebujesz - rodziny, rozwoju, a może rozrywki? Czy Twoja kondycja finansowa jest stabilna i możesz sobie pozwolić na realizację wymarzonych zamierzeń? W przypadku decyzji o założeniu lub powiększeniu rodziny potrzebujesz oparcia, stabilizacji emocjonalnej i finansowej. Nie bój się planować działań i wydatków.

 

Dziel się obowiązkami

Registration

Weź udział w EverydayMe i otrzymuj wyjątkowe oferty!

Weź udział w naszym programie

Nie staraj się być kobietą–orkiestrą za wszelką cenę! Przedyskutuj z partnerem i dziećmi kwestię podziału zadań. Często obawiamy się bieżących, realnych obowiązków związanych z prowadzeniem gospodarstwa domowego. Kobieca doba to życie na pełnych obrotach. Pielęgnacja, wychowanie dzieci, dbanie o dom i domowników to czynności, których nie możemy odłożyć na później. Jednocześnie pragniemy pozostać aktywne zawodowo, towarzysko i kulturalnie. Dojrzały partner z pewnością zrozumie Twoje obawy, wystarczy mu o nich powiedzieć. Podzielcie się obowiązkami wedle upodobań, dni tygodnia lub innego schematu. Korzystajcie z dobrodziejstwa posiadania dziadków, opiekunki czy możliwości wzięcia urlopu macierzyńskiego lub tacierzyńskiego. Tobie będzie dużo lżej, zaś Twój partner będzie czuł się potrzebny.

 

Nie daj się wykluczyć

Dla zachowania równowagi między życiem rodzinnym a służbowym, dbaj o dom i jego mieszkańców, ale nie pozwól sobie na to, by wypaść z zawodowego rynku. Jeśli przebywasz na urlopie macierzyńskim, zadbaj o poprawne relacje z pracodawcą. W wolnych chwilach szlifuj umiejętności przydatne w Twoim zawodzie. Zapisz się na kurs językowy, studia podyplomowe czy warsztaty w lokalnym ośrodku kultury. Dodatkowe zajęcia dadzą Ci szansę na kontakt z nowymi ludźmi, podniosą kwalifikacje oraz wpłyną pozytywnie na Twoje samopoczucie.

Potwierdź dane osobowe

Uzupełnij poniższe informacje, by ukończyć ten etap

Ważne by mieć wsparcie

  • Zgłoś

Dowiedz się jak...

Jak utrzymać kable w należytym porządku

Nowoczesne mieszkania są wyposażone w coraz większą liczbę urządzeń elektrycznych, co przekłada się na plątaninę kabli w salonie, które wiją się po podłodze niczym elektryczne robaki. Pomożemy Ci rozwiązać ten problem.

Czytaj dalej

Jak pomalować usta w zaledwie 5 prostych krokach

Wyraziste usta są wiecznie modne. To znakomity i prosty sposób na zmianę wizerunku, a ponadto jeden z ważniejszych kobiecych atrybutów. Spróbuj maksymalnie wykorzystać naszą tajną broń kobiecą.

Czytaj dalej

Jak przygotować trzy napoje, które doskonale rozgrzeją Cię w czasie zimy

Kiedy zima daje się nam we znaki, nie ma nic lepszego niż gorący, rozgrzewający napój. Eleganckie kawiarnie posiadają w swojej ofercie bogaty wybór oryginalnie podanych kaw, które możesz również samodzielnie przygotować w domu. Doskonale rozgrzeją Cię podczas mroźnych, zimowych dni.

Czytaj dalej

kupując - pomagasz

ufundować nowe ubrania dla dzieci z domów diecka.

Towarzystwo Nasz Dam

Jak mogę dołączyć do akcji?

Pomaganie innym nigdy nie było łatwiejsze! Kupując środek piorący,
trzeba tylko sięgnąć po specjalne opakowanie Vizir.
Dzięki temu, dzieci z polskich
domów dziecka zyskają nowe ubrania. Przekonaj się, jak w czterech prostych krokach
ubrania trafią do najbardziej potrzebujących dzieci.

Kup oznaczone
produkty Vizir
Kup oznaczone produkty Vizir
Kupując, sponsorujesz
bony do sklepów
odzieżowych dla dzieci
z domów dziecka.
Kupując a sponsorujesz
Dzieci z domów dziecka
otrzymają bony
na zakup ubrań...
Dzieci z domów dziecka otrzymają bony na zakup ubrań...
...i zyskają szansę
na wybór i zakup
nowych ubrań
...i zyskają szansę na wybór i zakup nowych ubrań

Informacje o bonach

Każdemu dziecku wybranemu przez Towarzystwo Nasz Dom,
przekażemy bon o wartości 200 zł na zakup ubrań (w jednej z największych
sieci sklepów w Polsce). Dzieci będą miały okazję wybrać się do sklepów
i samodzielnie kupić wymarzone ubrania.