Porady na święta poza domem

Porady na święta poza domem

Większość z nas przywykła do spędzania Bożego Narodzenia w domu i nie wyobraża sobie spędzić ich w innym miejscu.


A może jednak byłby to dobry pomysł?

Kilkanaście lat temu ponad 90% Polaków deklarowało, że nie chciałoby spędzać Świąt Bożego Narodzenia z dala od domu rodzinnego. Dziś – kiedy wszyscy żyjemy szybciej i intensywniej – coraz większy odsetek naszych rodaków decyduje się na połączenie ulubionych Świąt z zimowym wypoczynkiem. Dla jednych jest to ucieczka przed żmudnym sprzątaniem i przygotowywaniem pyszności na wigilijny stół, dla innych – jedyny czas w ciągu roku, kiedy mogą złapać chwilę wytchnienia. Dla tych, którzy wahają się czy nie podjąć spontanicznej decyzji i nie wyjechać na świąteczny relaks lastminute, mamy kilka rad.

Wybierz odpowiednie miejsce

Nie jest tajemnicą, że różnimy się w preferencjach spędzania wolnego czasu i sposobach odpoczynku. Jedni najlepiej ładują akumulatory aktywnie udzielając się na narciarskich stokach, inni – wolą leniwie spędzać czas na skąpanej słońcem plaży w ciepłych krajach. Niełatwo jest postanowić, gdy chcemy wyjechać całą rodziną. Dlatego decyzję o wyborze docelowego miejsca powinniście podjąć wspólnie. Oczywiście najczęstszym kierunkiem świątecznych wypraw Polaków są polskie Tatry. Pamiętajcie jednak, że niezwykły urok świąt spędzonych w górach mogą zepsuć Wam kolejki i korki. Może więc lepiej zdecydować się na mniejszą miejscowość niż Zakopane? Weźcie pod uwagę również fakt, że Morze Bałtyckie jest piękne o każdej porze roku, a zimą morskie powietrze zawiera największe stężenie jodu. Wyprawa nad morze może być wiec świetnym kompromisem zawartym między miłośnikami szusowania a wielbicielami gorących plaż!

Zbierz komplet informacji

Aby uniknąć przykrych niespodzianek powinniście zebrać jak najwięcej informacji odnośnie turystycznych atrakcji oferowanych przez dane miejsce. Weźcie pod uwagę, że wiele z nich może być w świąteczny czas nieczynnych. Warto nawiązać kontakt z organizatorami wycieczek czy właścicielami pensjonatu, do którego się wybieracie, aby pozyskać rzetelne informacje.

Zaplanuj wigilijną kolację

Registration

Weź udział w EverydayMe i otrzymuj wyjątkowe oferty!

Weź udział w naszym programie

Wiele osób wyjeżdża po to, aby nie spędzać czasu na kuchennych pracach. Dowiedz się czy w hotelu, do którego się wybierasz będzie serwowane wigilijne menu. Jeśli nie – poszukaj pobliskich restauracji i zarezerwuj stolik na ten wyjątkowy wieczór.

Zadbaj o atmosferę

Świąteczny wypoczynek nie musi oznaczać całkowitej rezygnacji ze świątecznej atmosfery. Co więcej –nie warto rezygnować choć z odrobiny Świąt! W końcu dzieci je uwielbiają. Warto więc do bagażu zapakować kilka płyt ze świąteczną muzyką i zabrać niewielkie ozdoby, które będą namiastką rodzinnego domu.

Poznawaj lokalną kulturę

Święta w różnych zakątkach Polski i świata mają własną specyfikę. Korzystaj z niej – próbuj lokalnych przysmaków, słuchaj miejscowych kolęd i poznawaj regionalne tradycje.

Potwierdź dane osobowe

Uzupełnij poniższe informacje, by ukończyć ten etap

Nieee to nie takie święta! U mnie musi być zima i śnieg! Chyba że była bym samotna to może może..

  • Zgłoś

Dowiedz się jak...

Jak utrzymać kable w należytym porządku

Nowoczesne mieszkania są wyposażone w coraz większą liczbę urządzeń elektrycznych, co przekłada się na plątaninę kabli w salonie, które wiją się po podłodze niczym elektryczne robaki. Pomożemy Ci rozwiązać ten problem.

Czytaj dalej

Jak pomalować usta w zaledwie 5 prostych krokach

Wyraziste usta są wiecznie modne. To znakomity i prosty sposób na zmianę wizerunku, a ponadto jeden z ważniejszych kobiecych atrybutów. Spróbuj maksymalnie wykorzystać naszą tajną broń kobiecą.

Czytaj dalej

Jak przygotować trzy napoje, które doskonale rozgrzeją Cię w czasie zimy

Kiedy zima daje się nam we znaki, nie ma nic lepszego niż gorący, rozgrzewający napój. Eleganckie kawiarnie posiadają w swojej ofercie bogaty wybór oryginalnie podanych kaw, które możesz również samodzielnie przygotować w domu. Doskonale rozgrzeją Cię podczas mroźnych, zimowych dni.

Czytaj dalej

Head & Shoulders Menthol

Head & Shoulders Menthol

"

Skuteczność w walce z łupieżem to jedno i najważniejsze ale w połączeniu z uczuciem świeżości, który daje i z tym cudownym zapachem czyni ten szampon bezkonkurencyjnym.

"

przez Ambasadora
TesterG142713

Szampon Head & Shoulders Menthol

Szampon Head & Shoulders Menthol

"

Jak dla mnie największe zalety szamponu Head & Shoulders to jego wydajność i konsystencja. To wyraźnie odróżnia go od innych szamponów, których dotychczas używałem. A jeśli chodzi o działanie przeciwłupieżowe sprawdził się idealnie u mnie i u znajomych, którzy podzielili się ze mną opinią.

"

przez Ambasadora