Pomysły na prezent ślubny

Pomysły na prezent ślubny

Odwieczny problem z wyborem właściwego prezentu z okazji ślubu można łatwo rozwiązać, dzięki kilku prostym wskazówkom.


Wybierając prezent bierz pod uwagę przedmioty, które sprawią obdarowanym osobom przyjemność i do tego są praktyczne.

Niektórzy państwo młodzi ułatwiają swoim gościom podjęcie decyzji przygotowując listę prezentów. Jeżeli nie znasz dobrze młodej pary, bezpiecznie jest skorzystać z podpowiedzi. Dzięki liście prezentów zakupy stają się prostsze, zwłaszcza ze względu na to, że przesyłka może zostać dostarczona bezpośrednio pod wskazany przez Ciebie adres.

Niezależnie od miejsca, w którym odbywa się ślub możesz również podarować specjalnie wybrany prezent spoza listy prezentów przygotowanej przez państwa młodych. Przy wyborze podarunku warto kierować się następującymi wskazówkami:

1. Zalecamy szczególną ostrożność
Na niemalże każdym przyjęciu weselnym jest przygotowany specjalny stół na prezenty. Pięknie zapakowane podarunki piętrzą się na nim lub co gorsza mogą spaść na podłogę, dlatego też nie wybieraj przedmiotów, które łatwo jest zniszczyć. Zamiast tego podaruj na przykład zestaw srebrnych świeczników. Postępuj równie ostrożnie z małymi przedmiotami. Zapakuj je w nieco większe pudełko, w ten sposób będziesz miała pewność, że prezent nie zgubi się w transporcie.

Registration

Weź udział w EverydayMe i otrzymuj wyjątkowe oferty!

Weź udział w naszym programie

2. Wybieraj lekkie przedmioty
Jeżeli przyjęcie nie będzie się odbywało w domu państwa młodych, zastanów się nad sposobem dostarczenia prezentu. Zbyt duży lub ciężki prezent może sprawić Tobie lub innym trudność przy przenoszeniu lub podnoszeniu. Waga prezentu nie powinna przekraczać dziesięciu kilogramów. Istnieją firmy oferujące dostarczenie prezentu bezpośrednio państwu młodym tuż przed końcem uroczystości, jednak takie rozwiązanie jest obarczone dość sporym ryzykiem. Dobrym pomysłem na prezent są lekkie oraz eleganckie przedmioty takie jak: ręczniki, szlafroki czy pościel, które dodatkowo mogą być ozdobione haftowanym monogramem.

3. Przedmioty z krótkim terminem przydatności nie są dobrym wyborem
Jedzenie lub rośliny doniczkowe mogą wydawać się oryginalnym pomysłem na prezent, jednak weź pod uwagę to, że państwo młodzi, zaraz po weselu, udadzą się w podróż poślubną, co sprawi, że nie będą mogli rozkoszować się smakiem pomarańczy z Florydy lub fig z Włoch, które po prostu się zepsują. Bardziej praktycznym pomysłem na prezent jest karta podarunkowa, którą nowożeńcy będą mogli zapłacić za kwiaty lub drobne przedmioty dekoracyjne.

4. Wartość sentymentalna
Starannie podejmij decyzje o podarowaniu kosztownego prezentu lub takiego, który posiada wartość sentymentalną. Przyjęcia weselne zazwyczaj trwają dość długo, a do ich obsługi jest zatrudniona firma cateringowa. Niektóre firmy oferują również ochronę osób i mienia podczas uroczystości, jednak pilnowanie stołu z prezentami z pewnością nie będzie priorytetem. Jeżeli chcesz podarować młodej parze wartościowy przedmiot, bezpieczniej będzie to uczynić przy innej okazji , gdy młodzi będę mieli więcej czasu oraz mogli wyrazić swoją wdzięczność. Możesz również podarować zdjęcie przedmiotu zawierające najdrobniejsze szczegóły i ustalić gdzie i kiedy możesz go przekazać.

5. Gotówka zawsze się przydaje
Podarowanie nowożeńcom u progu ich nowej, wspólnej drogi życia gotówki, to bardzo dobry pomysł, który pozwoli im zakupić najbardziej potrzebne przedmioty. Czek wraz z kartką okolicznościową oraz najlepszymi życzeniami znakomicie sprawdzi się jako bardzo praktyczny prezent. Doskonałym pomysłem jest również długoterminowa lokata.

6. Sprawdź, gdzie odbędzie się ślub
Nowożeńcy z pewnością zaplanowali podróż poślubną, dlatego też mogą nie mieć ochoty dźwigać ciężkich prezentów po zakończonym przyjęciu. W podróży poślubnej prezent może łatwo się uszkodzić, zgubić lub zostać skradziony. Dobrym rozwiązaniem jest podarowanie prezentu nieco wcześniej lub jego równowartości na przykład na karcie podarunkowej do ulubionej restauracji nowożeńców.

Jak ubrać dziecko na wesele?
Wesele, począwszy od przygotowań, aż po wielki dzień to wyjątkowe dla wszystkich wydarzenie. Dzieci również bardzo lubią wesela, ale w co się ubrać na wesele?

Potwierdź dane osobowe

Uzupełnij poniższe informacje, by ukończyć ten etap

Na pewno skorzystam. Zawsze tylko koperty. Tym razem spróbuję czegoś innego;)

  • Zgłoś

Ja zawsze mam dylemat co kupić ale zawsze kończyło się to kopertą z pieniędzmi. Wskazówki bardzo mi się przydadzą , wiem czy kierować się przy indywidualnym wyborze prezentu.

  • Zgłoś

Dziękuję. To bardzo pomocny artykuł. Pozdrawiam

  • Zgłoś

Cenne wskazówki. Dobrze jest zrobić mały wywiad wśród bliskich państwa młodych co im się przyda. Po co wydawać pieniądze na zbędne i niepotrzebne gadżety.

  • Zgłoś

Gotówka najbardziej się przyda,ale nowożeńcy zapomną ile kasy dostali. Np koledzy z pracy kupują prezent, żeby było coś pamiątkowego. Warto kupić coś pożytecznego ale nie tak banalnego jak pościel, ręczniki czy blender. Fajnym pomysłem jest ozdobna karafka i komplet szklanek lub kieliszków, z wygrawerowaną dedykacją. Lub shaker z wiaderkiem do chłodzenia. Albo zestaw founde. Modne są też bilety na róźne eventy, do restauracji, filharmonii itp.

  • Zgłoś

Dowiedz się jak...

Jak utrzymać kable w należytym porządku

Nowoczesne mieszkania są wyposażone w coraz większą liczbę urządzeń elektrycznych, co przekłada się na plątaninę kabli w salonie, które wiją się po podłodze niczym elektryczne robaki. Pomożemy Ci rozwiązać ten problem.

Czytaj dalej

Jak pomalować usta w zaledwie 5 prostych krokach

Wyraziste usta są wiecznie modne. To znakomity i prosty sposób na zmianę wizerunku, a ponadto jeden z ważniejszych kobiecych atrybutów. Spróbuj maksymalnie wykorzystać naszą tajną broń kobiecą.

Czytaj dalej

Jak przygotować trzy napoje, które doskonale rozgrzeją Cię w czasie zimy

Kiedy zima daje się nam we znaki, nie ma nic lepszego niż gorący, rozgrzewający napój. Eleganckie kawiarnie posiadają w swojej ofercie bogaty wybór oryginalnie podanych kaw, które możesz również samodzielnie przygotować w domu. Doskonale rozgrzeją Cię podczas mroźnych, zimowych dni.

Czytaj dalej

kupując - pomagasz

ufundować nowe ubrania dla dzieci z domów diecka.

Towarzystwo Nasz Dam

Jak mogę dołączyć do akcji?

Pomaganie innym nigdy nie było łatwiejsze! Kupując środek piorący,
trzeba tylko sięgnąć po specjalne opakowanie Vizir.
Dzięki temu, dzieci z polskich
domów dziecka zyskają nowe ubrania. Przekonaj się, jak w czterech prostych krokach
ubrania trafią do najbardziej potrzebujących dzieci.

Kup oznaczone
produkty Vizir
Kup oznaczone produkty Vizir
Kupując, sponsorujesz
bony do sklepów
odzieżowych dla dzieci
z domów dziecka.
Kupując a sponsorujesz
Dzieci z domów dziecka
otrzymają bony
na zakup ubrań...
Dzieci z domów dziecka otrzymają bony na zakup ubrań...
...i zyskają szansę
na wybór i zakup
nowych ubrań
...i zyskają szansę na wybór i zakup nowych ubrań

Informacje o bonach

Każdemu dziecku wybranemu przez Towarzystwo Nasz Dom,
przekażemy bon o wartości 200 zł na zakup ubrań (w jednej z największych
sieci sklepów w Polsce). Dzieci będą miały okazję wybrać się do sklepów
i samodzielnie kupić wymarzone ubrania.