Pierwszy dzień w szkole

Pierwszy dzień w szkole

Już za kilka tygodni wakacyjna laba będzie tylko wspomnieniem – nasze pociechy we wrześniu rozpoczną naukę. Dla tych, które po raz pierwszy przekroczą progi szkolnych murów, będzie to szczególny dzień pełen emocji. Nowe otoczenie, nowi koledzy i nowy tryb życia powodują, że większość dzieci na początku roku szkolnego odczuwa ogromny stres. Dlatego warto wcześniej przygotować je do tego wydarzenia i oswoić małego ucznia z nową sytuacją.


Po pierwsze: rozmawiaj!
Aby zminimalizować niepokój dziecka przed wkroczeniem w nowe otoczenie, powinnaś z nim dużo rozmawiać. Na kilka tygodni przed rozpoczęciem nauki dokładnie opowiedz maluchowi jak będzie wyglądało rozpoczęcie roku szkolnego oraz kolejne dni. Przedstawiaj wszystko w bardzo pozytywnym świetle, sięgając pamięcią do swoich dziecięcych lat. Skoncentruj się na nowych przyjaźniach, interesujących zajęciach, zabawach oraz szkolnych wycieczkach w ciekawe miejsca. Wyjaśnij dziecku, że każdy człowiek chodzi do szkoły, opowiedz o tym, czego będzie się uczyło i dlaczego ta nauka jest ważna. Dobrym pomysłem jest również pokazanie malcowi swoich szkolnych fotografii.

Po drugie: przyzwyczajaj!
Rozpoczęcie nauki wiąże się z wprowadzeniem w życie dziecka zupełnie nowych zwyczajów. Zacznij więc od wprowadzenia nowej rutyny – jeśli będzie musiało wstawać wcześniej, stopniowo kładź je wcześniej spać i wcześniej budź. Pozwoli mu to wyregulować zegar biologiczny pod kątem chodzenia do szkoły. Warto także pobawić się z dzieckiem w szkołę. Zabawa będzie świetną okazją, aby w ciekawy sposób pokazać młodemu człowiekowi jak będzie przebiegała lekcja i oswoić go z rolą nauczyciela. Nie wahaj się pokazać jak będzie wyglądała droga do szkoły. Jeśli pokonywać będziecie ją pieszo, wytłumacz, że na początku będziecie chodzić razem, a niedługo malec będzie chodził sam, dlatego warto, aby ją zapamiętał. Opowiedz także kto i kiedy będzie go codziennie odbierał oraz odpowiedz na wszystkie pytania frapujące Twoją pociechę.

Registration

Weź udział w EverydayMe i otrzymuj wyjątkowe oferty!

Weź udział w naszym programie

Po trzecie: zapewnij spokojną atmosferę!
Pierwszy dzień w szkole to stres nie tylko dla dziecka, lecz również dla większości rodziców. Jednak musisz postarać się, aby maluch nie odczuł Twojego podenerwowania. Zadbaj o spokój – rozpocznij szkolne przygotowania wcześniej, aby 1 września mieć pewność, że wszystko jest zapięte na ostatni guzik. Zabierz dziecko na zakupy i zaangażuj je w przygotowania uczniowskiego zestawu. Pozwól, aby samo wybrało plecak, piórnik, zeszyty czy kredki – otoczone przez przedmioty, które mu się podobają, będzie czuło się spokojniej.

Po czwarte: interesuj się szkołą!
Większość rodziców po skończonych lekcjach pyta: „Byłeś grzeczny?”. Takie pytanie wcale nie zachęca dziecka do opowiadania o tym, co działo się za szkolnymi murami. W drodze powrotnej do domu staraj się dowiedzieć czego dziś Twój maluch się nauczył, w co bawił się na przerwach, co mu się najbardziej podobało. Nie koncentruj się tylko na lekcjach, bo szkoła to przecież - jak sama na pewno pamiętasz - także wiele ważnych towarzyskich wydarzeń!

Potwierdź dane osobowe

Uzupełnij poniższe informacje, by ukończyć ten etap

Dowiedz się jak...

Jak utrzymać kable w należytym porządku

Nowoczesne mieszkania są wyposażone w coraz większą liczbę urządzeń elektrycznych, co przekłada się na plątaninę kabli w salonie, które wiją się po podłodze niczym elektryczne robaki. Pomożemy Ci rozwiązać ten problem.

Czytaj dalej

Jak pomalować usta w zaledwie 5 prostych krokach

Wyraziste usta są wiecznie modne. To znakomity i prosty sposób na zmianę wizerunku, a ponadto jeden z ważniejszych kobiecych atrybutów. Spróbuj maksymalnie wykorzystać naszą tajną broń kobiecą.

Czytaj dalej

Jak przygotować trzy napoje, które doskonale rozgrzeją Cię w czasie zimy

Kiedy zima daje się nam we znaki, nie ma nic lepszego niż gorący, rozgrzewający napój. Eleganckie kawiarnie posiadają w swojej ofercie bogaty wybór oryginalnie podanych kaw, które możesz również samodzielnie przygotować w domu. Doskonale rozgrzeją Cię podczas mroźnych, zimowych dni.

Czytaj dalej

#MiloscPonadUprzedzenia
Zimowe Igrzyska Olimpijskie
Pyeongchang 2018
#MiloscPonadUprzedzenia
Zimowe Igrzyska
Olimpijskie
Pyeongchang
2018
obejrzyj teraz

Zajrzyj za kulisy Zimowych Igrzysk Olimpijskich Pyeongchang i
zobacz, jak sportowcy, ich rodziny i fani obchodzą Walentynki, dzieląc
się swoimi przesłaniem MIŁOŚCI z całym światem!

obejrzyj teraz
Udostępnij wideo

#MIŁOŚĆPONADUPRZEDZENIA

Pokaz slajdów

Profesjonalne wskazówki stylisty gwiazd, Gabriela Samry

Gabriel Samra, stylista gwiazd, jest w Pyeongchang, gdzie udziela sportowcom profesjonalnych porad, ak wyglądać promiennie pomimo chłodu i zmiennych warunków atmosferycznych! Tutaj dzieli się swoją wiedzą na ten temat, abyś zawsze mogła wyglądać pięknie niezależnie od pogody.

zobacz wskazówki
Pokaz slajdów

#MIŁOŚĆPONADUPRZEDZENIA

#MIŁOŚĆPONADUPRZEDZENIA

Jako P&G pragniemy budować świat, w którym każdy ma takie samo prawo do realizowania swoich marzeń i pasji, bez względu na to kim jest, skąd pochodzi, kogo kocha i jaką wiarę wyznaje. Będąc sponsorem Igrzysk Olimpijskich chcemy uhonorować wszystkie mamy, które pomagają swoim dzieciom przezwyciężać przeciwności losu i dostrzegają drzemiący w nich potencjał, bez względu na to, co sądzą i widzą inni. Wyobraźmy sobie, jak wyglądałby świat, gdybyśmy wszyscy widzieli siebie nawzajem tak, jak widzą nas nasze mamy. #MiloscPonadUprzedzenia

Udostępnij wideo
#MiloscPonadUprzedzenia