Media społecznościowe a rozwój kariery zawodowej

Media społecznościowe a rozwój kariery zawodowej

„Nie mogę teraz, mam straszny zasów na fejsie” – głosi słynne internetowe powiedzonko, ironicznie odnoszące się do trudnego i dotyczącego niemal wszystkich zagadnienia „priorytetów życia online”. Ilu z nas czas przelewa się przez palce na Facebooku, Twitterze lub na stronach ze śmiesznymi obrazkami? Ilu z nas marnuje czas w serwisach społecznościowych, zamiast wziąć się za robotę? I czy musi tak być? Nie, nie musi! Z narzędzi społecznościowych można z powodzeniem korzystać w pracy. Trzeba tylko wiedzieć, jak… i z których.


Dla uproszczenia, wszystkie opcje wymieńmy w punktach:

1. Facebook – zdziwieni, że zaczynamy właśnie od niego? Cóż, niesłusznie. Facebook to największy serwis społecznościowy świata.
Oczywiście, możesz na nim ukryć swoje konto przed potencjalnym lub aktualnym pracodawcą, ale... nie musisz.
Pamiętaj, że profil osobowy może stać się Twoją wizytówką i może przedstawiać Cię w bardzo korzystnym, profesjonalnym świetle.

Dobra rada: I bądź pewna, że przed przyjęciem do pracy Twój potencjalny pracodawca obejrzy Twój profil z góry na dół.

2. Linkedin i Goldenline – dwa serwisy o charakterze czysto zawodowym, więc nie mogło ich tu zabraknąć.
Oba dają ogromne możliwości. Postaraj się aktualizować je na bieżąco (nie tylko miejsca pracy, ale też umiejętności!
To właśnie dzięki nim, będą mogli Cię znaleźć przyszli pracodawcy).
Spróbuj też załatwić sobie profesjonalne zdjęcie profilowe – zdjęcie z szalonej karnawałowej imprezy, portret z ulubionym pupilem, czy też pamiatka odważnej sesji na plaży może nie być do końca właściwe.

Registration

Weź udział w EverydayMe i otrzymuj wyjątkowe oferty!

Weź udział w naszym programie

Dobra rada : Warto też korzystać z zamkniętych grup dyskusyjnych – dają spore możliwości w kwestii zdobywania nowych znajomości.

3. Twitter – idealna platforma do publikowania i dzielenia się treściami branżowymi: artykułami, komentarzami, felietonami, zdjęciami. Szybki i łatwy w obsłudze. Błyskotliwe i merytoryczne twitty znakomicie mogą budować Twoja pozycję i osobistą markę na rynku.

Dobra rada: pisz o tym co istotne, zaskakujące, niespotykane i odkrywcze, ale krótko i zwięźle. Najlepsze wpisy zawierają się w jednym zdaniu.


Wszystkie powyższe miejsca dają możliwość szukania, poznawania i dołączania się do sieci znajomych osób pracujących w firmach, o których marzymy. Za ich pomocą łatwo możesz sprawdzić, kim jest Twój wymarzony szef, o czym pisze, czym się interesuje i jakich ma znajomych.
Odpowiedzi na te pytania z całą pewnością pomagają trafić do właściwej firmy i szybko się w niej zaaklimatyzować.

Potwierdź dane osobowe

Uzupełnij poniższe informacje, by ukończyć ten etap

Dowiedz się jak...

Jak utrzymać kable w należytym porządku

Nowoczesne mieszkania są wyposażone w coraz większą liczbę urządzeń elektrycznych, co przekłada się na plątaninę kabli w salonie, które wiją się po podłodze niczym elektryczne robaki. Pomożemy Ci rozwiązać ten problem.

Czytaj dalej

Jak pomalować usta w zaledwie 5 prostych krokach

Wyraziste usta są wiecznie modne. To znakomity i prosty sposób na zmianę wizerunku, a ponadto jeden z ważniejszych kobiecych atrybutów. Spróbuj maksymalnie wykorzystać naszą tajną broń kobiecą.

Czytaj dalej

Jak przygotować trzy napoje, które doskonale rozgrzeją Cię w czasie zimy

Kiedy zima daje się nam we znaki, nie ma nic lepszego niż gorący, rozgrzewający napój. Eleganckie kawiarnie posiadają w swojej ofercie bogaty wybór oryginalnie podanych kaw, które możesz również samodzielnie przygotować w domu. Doskonale rozgrzeją Cię podczas mroźnych, zimowych dni.

Czytaj dalej