Jaki plecak dla pierwszoklasisty?

Jaki plecak dla pierwszoklasisty?

Co należy wziąć pod uwagę, zanim kupisz swojemu dziecku pierwszy szkolny plecak? Jeżeli będziesz kierować się nie tylko szkolną modą i tradycją, twoje dziecko może nosić taki plecak przez lata.


Dla pierwszoklasistów plecak stanowi pierwszy namacalny akcent szkolny. Dlatego są naprawdę podekscytowani, kiedy kupujesz im pierwszą torbę. Ale dla nas rodziców wybranie odpowiedniego produktu z ogromnej oferty dostępnej w sklepach stanowi trudne zadanie. Czy lepiej kupić tradycyjny model ze sztywnym stelażem, czy też prosty ale wygodny „wakacyjny” plecak? A może ulec pokusie i kupić walizkę na kółkach? Albo torbę na ramię?
Zgodnie z rozporządzeniem przyjętym w 2005 roku, maksymalne dopuszczalne obciążenie toreb szkolnych dla dzieci z klas I-IV wynosi 3kg. Ale jeśli masz dzieci w wieku szkolnym, dobrze wiesz, że zwykle noszą dużo większe ciężary. Chociaż w niektórych szkołach uczniowie nie muszą codziennie zabierać do domu wszystkich przyborów szkolnych, nie zapominajmy, że będą sami nosić swoje torby.

Wybierzmy taką torbę szkolną, która pozwoli równomiernie rozłożyć ciężar na plecach dziecka. Dzięki sztywnemu stelażowi zawartość torby nie będzie przesuwać się na bok, a w ten sposób możemy zapobiec skrzywieniom kręgosłupa. Najlepiej gdy wewnątrz torby znajdują się przegródki, aby dzieci mogły spakować swoje książki i przybory szkolne w sposób zorganizowany. To prawda, że – biorąc pod uwagę inne rodzinne wydatki – zakup kosztownego, ergonomicznego tornistra może obciążyć domowy budżet, ale zwykle warto wydać na niego więcej, aby dziecko mogło z niego korzystać przez kilka lat.

Upewnij się, że paski na ramię są wystarczająco szerokie, aby nie wpijały się w ramiona dziecka, zaś powierzchnia stykająca się z jego plecami powinna być sztywna, ale niezbyt twarda. Torby na ramię, które są obecnie bardzo modne, przenoszą ciężar na jedną stronę ciała, co jest raczej niezdrowe dla rosnącego dziecka, bo może powodować urazy pleców i skrzywienie kręgosłupa. Walizki na kółkach są praktyczne, ale niewygodne na schodach i krawężnikach – w tych miejscach dzieci będą musiały je podnieść, przybierając niezgrabną postawę. Idealna torba szkolna powinna mieć odpowiedni rozmiar, ale nawet małe dzieci mogą ją nosić bez większego wysiłku. Byłoby lepiej, gdybyś zabrała swoje dziecko na takie zakupy – w ten sposób możesz jednocześnie spełnić jego oczekiwania związane z modą i swoją potrzebę praktycznego zakupu.

Registration

Weź udział w EverydayMe i otrzymuj wyjątkowe oferty!

Weź udział w naszym programie

Potwierdź dane osobowe

Uzupełnij poniższe informacje, by ukończyć ten etap

My polecamy tornistry Herlitza - idealnie nadają się dla dzieci, które muszą dźwigać dużo książek do szkoły. Teraz w naszej apce znajdziecie je na promocji w bdsklepie ❤ mzakupy,com/s?v=plecak

  • Zgłoś

Dowiedz się jak...

Jak utrzymać kable w należytym porządku

Nowoczesne mieszkania są wyposażone w coraz większą liczbę urządzeń elektrycznych, co przekłada się na plątaninę kabli w salonie, które wiją się po podłodze niczym elektryczne robaki. Pomożemy Ci rozwiązać ten problem.

Czytaj dalej

Jak pomalować usta w zaledwie 5 prostych krokach

Wyraziste usta są wiecznie modne. To znakomity i prosty sposób na zmianę wizerunku, a ponadto jeden z ważniejszych kobiecych atrybutów. Spróbuj maksymalnie wykorzystać naszą tajną broń kobiecą.

Czytaj dalej

Jak przygotować trzy napoje, które doskonale rozgrzeją Cię w czasie zimy

Kiedy zima daje się nam we znaki, nie ma nic lepszego niż gorący, rozgrzewający napój. Eleganckie kawiarnie posiadają w swojej ofercie bogaty wybór oryginalnie podanych kaw, które możesz również samodzielnie przygotować w domu. Doskonale rozgrzeją Cię podczas mroźnych, zimowych dni.

Czytaj dalej

#MiloscPonadUprzedzenia
Zimowe Igrzyska Olimpijskie
Pyeongchang 2018
#MiloscPonadUprzedzenia
Zimowe Igrzyska
Olimpijskie
Pyeongchang
2018
obejrzyj teraz

Zajrzyj za kulisy Zimowych Igrzysk Olimpijskich Pyeongchang i
zobacz, jak sportowcy, ich rodziny i fani obchodzą Walentynki, dzieląc
się swoimi przesłaniem MIŁOŚCI z całym światem!

obejrzyj teraz
Udostępnij wideo

#MIŁOŚĆPONADUPRZEDZENIA

Pokaz slajdów

Profesjonalne wskazówki stylisty gwiazd, Gabriela Samry

Gabriel Samra, stylista gwiazd, jest w Pyeongchang, gdzie udziela sportowcom profesjonalnych porad, ak wyglądać promiennie pomimo chłodu i zmiennych warunków atmosferycznych! Tutaj dzieli się swoją wiedzą na ten temat, abyś zawsze mogła wyglądać pięknie niezależnie od pogody.

zobacz wskazówki
Pokaz slajdów

#MIŁOŚĆPONADUPRZEDZENIA

#MIŁOŚĆPONADUPRZEDZENIA

Jako P&G pragniemy budować świat, w którym każdy ma takie samo prawo do realizowania swoich marzeń i pasji, bez względu na to kim jest, skąd pochodzi, kogo kocha i jaką wiarę wyznaje. Będąc sponsorem Igrzysk Olimpijskich chcemy uhonorować wszystkie mamy, które pomagają swoim dzieciom przezwyciężać przeciwności losu i dostrzegają drzemiący w nich potencjał, bez względu na to, co sądzą i widzą inni. Wyobraźmy sobie, jak wyglądałby świat, gdybyśmy wszyscy widzieli siebie nawzajem tak, jak widzą nas nasze mamy. #MiloscPonadUprzedzenia

Udostępnij wideo
#MiloscPonadUprzedzenia