Jak zachęcić dzieci do czytania książek?

Jak zachęcić dzieci do czytania książek?

Ileż to czasu spędziłam na czytaniu książek, kiedy byłam małą dziewczynką! Mieliśmy telewizję, ale ja zawsze wolałam książki.


Moje dzieci są jednak zupełnie inne.

Oto moje pociechy wylegujące się na sofie z nieodłącznym tabletem. Razem grają w gry, powtarzają angielski (co jest bardzo praktyczne) i serfują po Internecie, oczywiście pod moim czujnym okiem. Jednak nigdy nie sięgają po książki. Jak zachęcić dzieci do czytania książek?

Dzisiejszego wieczora czas na zmiany, ponieważ zamierzam schować wszystkie gadżety, włącznie z kablem telewizyjnym! To drastyczne, ale niezbędne posunięcie. Nonszalancko wyciągnę z półki wszystkie dobre książki, łącznie z tą, która mnie zainspirowała, kiedy byłam dzieckiem. Złożę swojemu synowi propozycję nie do odrzucenia, a będzie nią „Mały Książę”. Mój syn nie będzie się krzywił, słuchając opowieści o pilotach, asteroidach i odległych planetach.

Registration

Weź udział w EverydayMe i otrzymuj wyjątkowe oferty!

Weź udział w naszym programie

Moja córka od kilku lat jest gotowa zmierzyć się z „Dumą i Uprzedzeniem”. Która z sióstr Bennet stanie się jej ulubienicą? Z pewnością nie będzie to Elizabeth, bo delikatnie mówiąc – obie są bardzo cyniczne. Kto wie, może tak jak ja zakocha się w panu Darcym? Długo śniłam o poznaniu mężczyzny takiego jak on, ale zamiast niego spotkałam mojego męża. Niestety pan Darcy jest tylko jeden! Jestem pewna, że mój plan się powiedzie, a dzieci choć na chwilę porzucą tablet, w czasie kiedy ja będę mogła rozkoszować się długo wyczekiwanymi chwilami relaksu. Jeśli mój pomysł na zachęcenie dzieci do czytania książek nie wypali, przynajmniej będę mogła ściągnąć dla nas e-booka.

Przeczytaj również:

Jak nauczyć dziecko rysować?
Pomóż swoim dzieciom ładniej rysować


Potwierdź dane osobowe

Uzupełnij poniższe informacje, by ukończyć ten etap

Najlepszą zachętą do czytania jest czytanie dzieciom od najmłodszych lat. Osobiście bardzo lubię wieczorne czytanie z moimi dziećmi,.

  • Zgłoś
nehr24

nehr24

Zgłoszone

Ja też czytam dzieciaczkowi do snu :) Bardzo lubi moja córeczka gdy sięgamy po nową książkę, pełną obrazków. Kolejna nowa magiczna przygoda. :)

  • Zgłoś
Bianca

Bianca

Zgłoszone

Moim dzieciakom także czytałam ksiażki do snu, córcia teraz czyta juz sama czasem jest 10-11 w nocy a ona nadal czyta muszę ją zmuszac by gasiła światło, mój synek ma 9 lat, ale do tej pory lubi jak mu czytam, a jak szybko zasypia przy tym... :)

  • Zgłoś

Kiedy moja córka była mniejsza to ja czytałam jej książeczki teraz kiedy umie czytać to ona mi je czyta.Fajna sprawa.

  • Zgłoś

Czytanie dziecku do snu pozwala na wyciszenie maluszka, rozwija jego wyobraźnie i zwiększa zasób słów które dziecko poznaje. Moja siostrzenica uwielbiała jako mała dziewczynka gdy po przeczytaniu bajki zadawałam jej pytania, prosiłam o pokazanie np. motylków, policzenie chmurek itp. Miała przy tym mnóstwo radości - do dziś uwielbia czytac

  • Zgłoś

Dowiedz się jak...

Jak utrzymać kable w należytym porządku

Nowoczesne mieszkania są wyposażone w coraz większą liczbę urządzeń elektrycznych, co przekłada się na plątaninę kabli w salonie, które wiją się po podłodze niczym elektryczne robaki. Pomożemy Ci rozwiązać ten problem.

Czytaj dalej

Jak pomalować usta w zaledwie 5 prostych krokach

Wyraziste usta są wiecznie modne. To znakomity i prosty sposób na zmianę wizerunku, a ponadto jeden z ważniejszych kobiecych atrybutów. Spróbuj maksymalnie wykorzystać naszą tajną broń kobiecą.

Czytaj dalej

Jak przygotować trzy napoje, które doskonale rozgrzeją Cię w czasie zimy

Kiedy zima daje się nam we znaki, nie ma nic lepszego niż gorący, rozgrzewający napój. Eleganckie kawiarnie posiadają w swojej ofercie bogaty wybór oryginalnie podanych kaw, które możesz również samodzielnie przygotować w domu. Doskonale rozgrzeją Cię podczas mroźnych, zimowych dni.

Czytaj dalej