Jak wybrać odpowiednie biurko dla dziecka

Jak wybrać odpowiednie biurko dla dziecka

Odrabianie pracy domowej jest mało przyjemne zarówno dla dzieci, jak i rodziców. Zacznij od zapewnienia dziecku komfortowego miejsca pracy, w którym wygodnie będzie mogło odrabiać lekcje. Odpowiednie biurko umożliwi mu lepszą koncentrację, a mamie przywróci uśmiech na twarzy!


Dobrze dopasowane biurko na długo zapewni Twojemu dziecku zdrowie oraz satysfakcję z odrabiania zadań domowych. Porządne biurko nie tylko pomaga w skupieniu uwagi, ale również w zachowaniu prawidłowej postawy ciała.

Jak wybrać odpowiednie biurko oraz krzesło

Poznaj zasady, których warto przestrzegać kupując biurko. Wskazówki dotyczą każdego dziecka niezależnie od jego wieku:

  • Wysokość biurka: niewłaściwa wysokość biurka może zmusić dziecko do podnoszenia rąk podczas pisania oraz rysowania. Dodatkowy wysiłek fizyczny włożony w utrzymanie wyprostowanej postawy ciała może spowodować zmęczenie mięśni.
  • Wysokość krzesła: jeżeli dziecko siedząc na krześle nie dotyka nogami podłogi, wówczas będzie mu niewygodnie. Również stopy oparte na podłodze zapewniają dodatkową stabilizację niezbędną do prawidłowej koncentracji.
  • Równo ustawione biurko: zbyt nisko ustawione biurko może spowodować konieczność pochylania się do przodu, a w konsekwencji ból mięśni karku.
  • Zbyt mocno nachylony blat biurka: jeżeli blat biurka jest zbyt mocno nachylony w stosunku do dziecka, wymusza to konieczność pochylenia się do przodu i uniemożliwia zachowanie właściwej pozycji ciała podczas czytania, a to może przyczynić się do bólu pleców.
  • Mała powierzchnia blatu: zbyt mała powierzchnia blatu biurka może powodować problemy ze stawami palców oraz dłoni na skutek częstego zginania (zginanie dłoni ku podłodze) lub trzymania ku górze (podnoszenia dłoni ku górze, bez podparcia), jak również nadmiernego skręcania stawów.

Kupując biurko dla dziecka koniecznie weź pod uwagę następujące informacje:

biodra, kolana oraz stopy dziecka w pozycji siedzącej powinny być ustawione mniej więcej pod kątem 90 stopni;

Registration

Weź udział w EverydayMe i otrzymuj wyjątkowe oferty!

Weź udział w naszym programie

dla niektórych dzieci pomocna jest poduszka, która unosi miednicę, do góry, a przez to pomaga prosto siedzieć.

Niektóre dzieci wolą, gdy blat biurka jest ustawiony nieco wyżej (w takiej sytuacji świetnie sprawdza się specjalna, trójkątna podstawka), która zachęca do prawidłowego ułożenia nadgarstków, ramion oraz utrzymania wyprostowanego tułowia.

Niewłaściwe biurko, słabe wyniki w nauce

Ergonomia bada zależność pomiędzy człowiekiem, a jego miejscem pracy. W przypadku wykonywania przez większość dnia pracy w pozycji siedzącej, wybór właściwego biurka i krzesła, decyduje o Twojej efektywności oraz samopoczuciu. W przypadku dziecka, które odrabia pracę domową ergonomia miejsca do nauki, wpływa na utrwalenie właściwej postawy ciała oraz osiąganie dobrych wyników w nauce. Niewłaściwie dopasowane krzesło oraz biurko może znacząco wpływać na przykład na szybkość umiejętności pisania.

Odpowiednio dopasowane biurko korzystnie wpływa nie tylko na naukę, ale również niweluje potencjalne problemy zdrowotne takie jak: ból pleców, a wszystko dzięki utrwalaniu właściwej postawy ciała.

Zbyt niskie lub wysokie biurko oraz krzesło, może przyczyniać się do nadwyrężenia mięśni pleców, karku, ramion oraz nadgarstków. Warto również nauczyć dziecko jak zadbać o porządek na biurku, co również pozytywnie wpłynie na osiągnięcia w nauce!

Miejsce do nauki dla dziecka
Przygotuj się do nowego roku szkolnego z listą zakupów zawierającą wszystkie niezbędne artykuły.

Potwierdź dane osobowe

Uzupełnij poniższe informacje, by ukończyć ten etap

Niby takie proste, kupić i jest, a tu po przeczytaniu artykułu, widać, że pozory mylą. Wartościowy artykul

  • Zgłoś
digicz

digicz

Zgłoszone

Szkoda że nie ma niczego pod względem architektonicznym, sama interesuję się od dawna dekoratorstwem wnętrz i jest wiele aspektów które w takim artykule powinno się pojawić.

  • Zgłoś
digicz

digicz

Zgłoszone

Szkoda że nie ma niczego pod względem architektonicznym, sama interesuję się od dawna dekoratorstwem wnętrz i jest wiele aspektów które w takim artykule powinno się pojawić.

  • Zgłoś

Artykół bardzo pomocny. Właśnie jestem na etapie organizowania biurka dla mojego dziecka. Muszę się dobrze do tego przygotować i wybrać odpowiednią wysokość biurka i ustawienie w pokoju.

  • Zgłoś
Head & Shoulders Menthol

Head & Shoulders Menthol

"

Skuteczność w walce z łupieżem to jedno i najważniejsze ale w połączeniu z uczuciem świeżości, który daje i z tym cudownym zapachem czyni ten szampon bezkonkurencyjnym.

"

przez Ambasadora
TesterG142713

Szampon Head & Shoulders Menthol

Szampon Head & Shoulders Menthol

"

Jak dla mnie największe zalety szamponu Head & Shoulders to jego wydajność i konsystencja. To wyraźnie odróżnia go od innych szamponów, których dotychczas używałem. A jeśli chodzi o działanie przeciwłupieżowe sprawdził się idealnie u mnie i u znajomych, którzy podzielili się ze mną opinią.

"

przez Ambasadora