Jak wybrać najlepszą nianię?

Jak wybrać najlepszą nianię?

Urlop macierzyński lub wychowawczy kiedyś się skończy. Po okresie, kiedy całe dnie spędzałaś ze swoim maluchem, wrócisz do pracy, a Twoje dziecko będzie spędzać czas pod opieką… No właśnie - kogo? Warto zastanowić się nad tym już teraz. Wiele z nas angażuje do opieki nad dzieckiem członkinie rodziny - babcie lub ciocie. Jeśli nie mamy takiej możliwości czasem decydujemy się na żłobek. Coraz popularniejsze staje się jednak zatrudnianie niani. Jak ją wybrać, abyśmy mogły spokojnie pracować, wiedząc, że nasz skarb jest pod dobrą opieką?


Znalezienie niani wcale nie jest zadaniem łatwym. W końcu jest to osoba, której na kilka godzin dziennie zamierzamy powierzyć nasze największe szczęście. Dlatego warto rozpocząć poszukiwania nawet kilka miesięcy wcześniej, gdy będziesz wiedziała kiedy zamierzasz wrócić do zawodowego życia. Istnieje kilka sposobów poszukiwania. Niewątpliwie wśród mam najbardziej cenione są nianie „z polecenia”. Być może któraś z Twoich koleżanek zamierza zakończyć współpracę z nianią, ponieważ dziecko idzie do szkoły? Warto popytać znajomych. Świadomość, że w Twoim domu zagości sprawdzona osoba da Ci duży bufor bezpieczeństwa i zapewni komfort spokojnej pracy. Możesz również skorzystać z usług agencji opiekunek, które profesjonalnie weryfikują kwalifikacje niań. Innym sposobem jest zamieszczenie ogłoszenia w prasie lub internecie. W tym przypadku musisz kierować się kilkoma zasadami.

Przede wszystkim zastanów się nad swoimi oczekiwaniami. Czy chcesz, aby niania zajmowała się głównie zabawą z dzieckiem, czy także wykonywała część prac domowych? W przypadku małego dziecka, możliwe jest połączenie tych zadań. Gdy maluch śpi niania może prasować, ugotować zupę czy zrobić pranie. Jednak w przypadku kilkulatków, które mają masę energii, połączenie tego może stać się niemożliwe. Idealnie wysprzątany dom i ciekawie spędzony czas z dzieckiem nie idą ze sobą w parze. Warto zdać sobie z tego sprawę i precyzyjnie przedstawić oczekiwania potencjalnej kandydatce.

Pamiętaj, że osoba odpowiedzialna za Twoje dziecko musi być pełnoletnia. Należy wystrzegać się nastolatek, które chcą po prostu dorobić. Dorosłe osoby mają prawo do zawierania umów cywilnoprawnych, co zwiększa ich poczucie odpowiedzialności i staranność wykonywanych zadań. Decydując się na osobę starszą, zwróć uwagę na jej stan zdrowia i kondycję. Kilkuletnie dzieci są niezwykle szybkie i potencjalna niania musi za nimi nadążyć.

Registration

Weź udział w EverydayMe i otrzymuj wyjątkowe oferty!

Weź udział w naszym programie

Nie wahaj się przed sprawdzeniem referencji kandydatki. Sam list referencyjny potwierdzający jej doświadczenie i kwalifikacje w opiece nad dziećmi nie jest wiarygodny. W końcu każdy może sam sobie go napisać. Zapytaj potencjalną nianię o możliwość rozmowy z poprzednimi pracodawcami i poproś o kontakt.

Zanim zatrudnisz nianię, sprawdź jak reaguje na nią Twoje dziecko. Zaproś ją na dzień testowy, a gdy będziesz zadowolona zastosuj okres przejściowy. Poproś nianię, aby przychodziła do Was na kilka godzin dziennie, kiedy Ty jesteś w domu. Będziesz mogła poobserwować kontakt jaki ma z Twoją pociechą, aktywności jakie proponuje, czy jest kreatywna i czy maluch się nie nudzi.

Gdy po żmudnym procesie rekrutacji niani, znalazłaś wreszcie tę idealną, nadal bądź czujna! Pytaj, rozmawiaj, obserwuj. W końcu chodzi tu o dobro Twojego największego skarba!

Potwierdź dane osobowe

Uzupełnij poniższe informacje, by ukończyć ten etap

Ja sama kiedyś zajmowała się opieką mając 2 dzieci swoich.Błędem jest wybieranie niani która nie ma dzieci.Bo błędne jest myślenie że taka niania będzie lepiej traktować swoje niż czyjeś dziecko.To nie jest prawdą taka mama traktuje dzieci równo.Bo dzieci się kocha wszystkie czy nasze czy nie !.

  • Zgłoś

Ja sama kiedyś zajmowała się opieką mając 2 dzieci swoich.Błędem jest wybieranie niani która nie ma dzieci.Bo błędne jest myślenie że taka niania będzie lepiej traktować swoje niż czyjeś dziecko.To nie jest prawdą taka mama traktuje dzieci równo.Bo dzieci się kocha wszystkie czy nasze czy nie !.

  • Zgłoś

Dowiedz się jak...

Jak utrzymać kable w należytym porządku

Nowoczesne mieszkania są wyposażone w coraz większą liczbę urządzeń elektrycznych, co przekłada się na plątaninę kabli w salonie, które wiją się po podłodze niczym elektryczne robaki. Pomożemy Ci rozwiązać ten problem.

Czytaj dalej

Jak pomalować usta w zaledwie 5 prostych krokach

Wyraziste usta są wiecznie modne. To znakomity i prosty sposób na zmianę wizerunku, a ponadto jeden z ważniejszych kobiecych atrybutów. Spróbuj maksymalnie wykorzystać naszą tajną broń kobiecą.

Czytaj dalej

Jak przygotować trzy napoje, które doskonale rozgrzeją Cię w czasie zimy

Kiedy zima daje się nam we znaki, nie ma nic lepszego niż gorący, rozgrzewający napój. Eleganckie kawiarnie posiadają w swojej ofercie bogaty wybór oryginalnie podanych kaw, które możesz również samodzielnie przygotować w domu. Doskonale rozgrzeją Cię podczas mroźnych, zimowych dni.

Czytaj dalej