Jak uszyć spódnicę dla dziewczynki

Jak uszyć spódnicę dla dziewczynki?

3 szybkie, łatwe i inspirujące pomysły na uszycie spódnicy w weekend.


Jak uszyć spódnicę dla małej królewny?

Uszycie spódnicy zgodnie z naszymi wskazówkami jest naprawdę proste. Dodatkowo możesz ją wykonać w dowolnym rozmiarze, od takiej dla lalki Barbie do tej, którą będziesz mogła podarować bliskiej Ci osobie.. Wybierz śliczną tkaninę w dziewczęcym stylu, nie wahaj się sięgnąć po używaną tkaninę, najlepiej z obszytym lub haftowanym brzegiem, czy przyciąć starą spódnicę do nowego pożądanego rozmiaru. Jeśli trafisz na ładną tkaninę, ale uznasz, że lepszy byłby inny kolor, sięgnij po środki do farbowania tkanin w niskich temperaturach. Białe adamaszkowe tkaniny, z których dawniej szyto obrusy, znajdują wiele nowych zastosowań; wystarczy je tylko ufarbować, by uwydatnić ich unikalne wzory.

Do uszycia spódnicy potrzebne będą:

 • kawałek wstążki o odpowiedniej długości do wykończenia spódnicy koronką lub lamówką
 • centymetr krawiecki
 • barwnik do farbowania tkanin w niskiej temperaturze
 • szeroka elastyczna guma dopasowana pod względem długości do obwodu talii
 • duża agrafka
 • igła do szycia ręcznego
 • nici
 • guziki i ozdoby pasmanteryjne
Registration

Weź udział w EverydayMe i otrzymuj wyjątkowe oferty!

Weź udział w naszym programie


Jak uszyć spódnicę:

 1. Będziesz potrzebowała prostokątny kawałek tkaniny o 10 cm dłuższy niż długość gotowej spódnicy oraz odpowiednio szeroki, żeby zrobić falbanki. Jeśli przed rozpoczęciem szycia chcesz ufarbować tkaninę, postępuj zgodnie z instrukcją na opakowaniu barwnika do tkanin.
 2. Wypierz i wyprasuj tkaninę, tak, aby się wykurczyła, a następnie podwinięty dół spódnicy przeszyj dwukrotnie, górną jej część przeszyj tylko raz. Przeprasowane żelazkiem brzegi będą wyglądały schludniej. Jeżeli tkanina posiada wykończony już brzeg, możesz go wykorzystać na dół swojej spódnicy, zamiast go obszywać.
 3. Dolny brzeg spódnicy starannie wykończ overlockiem lub przyszyj ręcznie. Z kolei górny szew spódnicy przeszyj prostym ściegiem. Upewnij się, że powstały w ten sposób tunel na gumę jest odpowiedniej szerokości.
 4. Jeśli chcesz do spódnicy doszyć kieszenie, wystarczy obszyć kwadratowy kawałek tkaniny ze wszystkich czterech stron, a następnie przyszyć go z trzech stron do spódnicy we właściwym miejscu.
 5. Przełóż spódnicę na lewą stronę, złóż ją na pół, a następnie, używając prostego ściegu, przeszyj wzdłuż brzegów na całej długości aż do wysokości talii. Pamiętaj, aby w tym miejscu zostawić niezszyty fragment na tunel do wciągnięcia gumy. Zakończ ścieg, a następnie przewróć spódnicę na prawą stronę.
 6. Przypnij agrafkę do jednego końca gumy. Włóż i przeciągaj gumę przez tunel. Zwróć uwagę, by koniec gumy nie został wciągnięty. Po przeprowadzeniu gumy przez zszyty materiał połącz agrafką jej dwa końce. Sprawdź, czy guma nie przekręciła się w czasie wciągania, jeśli tak się stało – popraw ją.
 7. Po przeciągnięciu gumy przez tunel mocno zszyj jej końce, a następnie zszyj otwór służący do wciągnięcia gumy. Wyprasuj spódnicę. Dodatkowo możesz ozdobić ją guzikami lub innymi ozdobami pasmanteryjnymi.Potwierdź dane osobowe

Uzupełnij poniższe informacje, by ukończyć ten etap

Dowiedz się jak...

Jak utrzymać kable w należytym porządku

Nowoczesne mieszkania są wyposażone w coraz większą liczbę urządzeń elektrycznych, co przekłada się na plątaninę kabli w salonie, które wiją się po podłodze niczym elektryczne robaki. Pomożemy Ci rozwiązać ten problem.

Czytaj dalej

Jak pomalować usta w zaledwie 5 prostych krokach

Wyraziste usta są wiecznie modne. To znakomity i prosty sposób na zmianę wizerunku, a ponadto jeden z ważniejszych kobiecych atrybutów. Spróbuj maksymalnie wykorzystać naszą tajną broń kobiecą.

Czytaj dalej

Jak przygotować trzy napoje, które doskonale rozgrzeją Cię w czasie zimy

Kiedy zima daje się nam we znaki, nie ma nic lepszego niż gorący, rozgrzewający napój. Eleganckie kawiarnie posiadają w swojej ofercie bogaty wybór oryginalnie podanych kaw, które możesz również samodzielnie przygotować w domu. Doskonale rozgrzeją Cię podczas mroźnych, zimowych dni.

Czytaj dalej