Jak rozwijać kreatywność dziecka?

Jak rozwijać kreatywność dziecka?

Spraw by Twoje dziecko było sobą, samo poszukiwało rozwiązań. Nie tłum jego indywidualności. Oto kilka zasad, które pomogą Ci ukształtować swoje dziecko, tak by rozwijało swoją kreatywność i dążyło do tego by być wyjątkowe.


Podstawową potrzebą małego dziecka jest ruch. Pomaga on dać upust energii, a także pobudza mózg do pracy. Maluch nie rozwinie się dobrze bez aktywności fizycznej. Jak więc nie przeszkadzać dziecku w rozwoju i chęci poznawania świata? Oto kilka rad.

  1. Daj dziecku swobodę. Nieustanna obecność, poczucie, że czuje się obserwowane nie działa na malucha pozytywnie.
  2. Pokazuj świat taki jakim jest. Gdy wybierasz się z dzieckiem na krótki spacer do parku, pozwól mu pozbierać patyki i kamienie. Pokaż zwykłe domowe czynności domowe, zachęć do współuczestnictwa. Dziecko będzie wiedziało, że jest członkiem społeczności, a nie tylko obserwuje ją z boku.
  3. Pozwól samodzielnie doświadczać. Jeśli dajesz dziecku zabawkę, której do tej pory nie widziało, niech samo spróbuje się nią pobawić. Na pewno znajdzie dla niej nietypowe zastosowanie. Nie zawsze musisz mówić dziecku, jak ma wykonać konkretną czynność. Dziecko ma swoją, własną logikę i często ma wyjątkowo ciekawe pomysły.
  4. Nie porównuj. Pamiętaj, że każde dziecko rozwija się w swoim tempie. Nie staraj się więc stawiać dziecka w pozycji gorszego, jeśli nie udało mu się czegoś opanować.
  5. Umiejętnie chwal dziecko. Wtedy będzie „chciało mu się chcieć” poznawać świat i rozwijać kreatywność. Ciesząc się z osiągnięć dziecka, nazwij konkretne czynności, które doprowadziły je do celu.
Registration

Weź udział w EverydayMe i otrzymuj wyjątkowe oferty!

Weź udział w naszym programie

Dobra rada: Rozwijanie kreatywności to dawanie dziecku „mądrej swobody”, strzeż się krytykowania, nakazywania i zakazywania, czy dawania gotowych rozwiązań.

To wszystko zabija inicjatywę dziecka, sprawia, że nie ma ono poczucia wpływu na efekt działania. Wystarczy jednak dać maluchowi większą przestrzeń, pozwolić działać samodzielnie (oczywiście w ramach zdrowego rozsądku, reagując w momencie niebezpieczeństwa), a jego satysfakcja z osiągnięcia sukcesu będzie ogromna. Dziecko będzie też zmotywowane do dalszych działań.

Iwona 32

Potwierdź dane osobowe

Uzupełnij poniższe informacje, by ukończyć ten etap

Niedługo Wielkanoc, więc i u nas przygotowania. Wczoraj robiliśmy kolorowe koguciki z wydmuszek oraz jajka z nitek. Świetna zabawa.

  • Zgłoś

Dowiedz się jak...

Jak utrzymać kable w należytym porządku

Nowoczesne mieszkania są wyposażone w coraz większą liczbę urządzeń elektrycznych, co przekłada się na plątaninę kabli w salonie, które wiją się po podłodze niczym elektryczne robaki. Pomożemy Ci rozwiązać ten problem.

Czytaj dalej

Jak pomalować usta w zaledwie 5 prostych krokach

Wyraziste usta są wiecznie modne. To znakomity i prosty sposób na zmianę wizerunku, a ponadto jeden z ważniejszych kobiecych atrybutów. Spróbuj maksymalnie wykorzystać naszą tajną broń kobiecą.

Czytaj dalej

Jak przygotować trzy napoje, które doskonale rozgrzeją Cię w czasie zimy

Kiedy zima daje się nam we znaki, nie ma nic lepszego niż gorący, rozgrzewający napój. Eleganckie kawiarnie posiadają w swojej ofercie bogaty wybór oryginalnie podanych kaw, które możesz również samodzielnie przygotować w domu. Doskonale rozgrzeją Cię podczas mroźnych, zimowych dni.

Czytaj dalej

kupując - pomagasz

ufundować nowe ubrania dla dzieci z domów diecka.

Towarzystwo Nasz Dam

Jak mogę dołączyć do akcji?

Pomaganie innym nigdy nie było łatwiejsze! Kupując środek piorący,
trzeba tylko sięgnąć po specjalne opakowanie Vizir.
Dzięki temu, dzieci z polskich
domów dziecka zyskają nowe ubrania. Przekonaj się, jak w czterech prostych krokach
ubrania trafią do najbardziej potrzebujących dzieci.

Kup oznaczone
produkty Vizir
Kup oznaczone produkty Vizir
Kupując, sponsorujesz
bony do sklepów
odzieżowych dla dzieci
z domów dziecka.
Kupując a sponsorujesz
Dzieci z domów dziecka
otrzymają bony
na zakup ubrań...
Dzieci z domów dziecka otrzymają bony na zakup ubrań...
...i zyskają szansę
na wybór i zakup
nowych ubrań
...i zyskają szansę na wybór i zakup nowych ubrań

Informacje o bonach

Każdemu dziecku wybranemu przez Towarzystwo Nasz Dom,
przekażemy bon o wartości 200 zł na zakup ubrań (w jednej z największych
sieci sklepów w Polsce). Dzieci będą miały okazję wybrać się do sklepów
i samodzielnie kupić wymarzone ubrania.