Jak przygotować się na powrót do szkoły

Jak przygotować się na powrót do szkoły

Wakacje to najpiękniejszy okres w całym roku dla kazdego kto chodzi do szkoły. Z utęsninieniem czekamy na wakacje, które mijają bardzo szybko. W tym czasie kładziemy się spać późno, wstajemy późno, dzień spędzamy na beztroskich zabawach, bez żadnych obowiązków. Jednakże ten czas kończy się zdecydowanie za szybko a moment powrotu do szkoły to czas trudny dla młodego człowieka jak i jego rodziców.


Obecnie coraz częściej zastanawiamy się, po co jeszcze chodzimy do szkoły, kiedy wszystko jest dostępne online i wystarczy kilka kliknięć myszką, by znaleźć odpowiedź na każde nurtujące nas pytanie. Chcesz się dowiedzieć kiedy pierwszy człowiek wylądował na księżycu? Sprawdź sobie w google. Chcesz posłuchać muzyki? Wejdź na youtube. Ile jest 67 procent ze 110? Po to właśnie masz kalkulator w komórce, by się dowiedzieć.

Pomimo tego, że wszystkie informacje możemy znaleźć, przebierając palcami na klawiaturze komputera dwadzieścia cztery godziny na dobę, szkoła oferuje nam znacznie więcej, niż rozwiązywanie równań czy zapamiętywanie informacji. Nie chodzi jedynie o to, że nauka w klasie jest znacznie efektywniejsza niż minuty spędzone przed małym ekranem komputera. Co przede wszystkim przemawia za budynkiem szkolnym, to kontakty i znajomości, które zawierasz z nowymi kolegami i nauczycielami.

Powrót do szkoły może być trudny. By ułatwić Wam zadanie, przygotowaliśmy 10 sposobów, by lądowanie po wakacjach było nieco łagodniejsze, a start szkoły o wiele przyjemniejszy!

1. Zaczynaj dzień wcześniej

Nie oczekujmy od dzieci, że jeśli kładły się spać o dwunastej w nocy, to dadzą radę wstać o 6:45 – 7:00. Mniej więcej na tydzień przed rozpoczęciem roku szkolnego, należy zacząć chodzić spać o rozsądnej godzinie i wstawać wcześnie. Ten sposób jest znacznie efektywniejszy. 

2. Przygotuj listę rzeczy do zrobienia

Zrób listę wszystkiego, co trzeba kupić i zrobić. Poczujesz satysfakcję ze spełnionego zadania i będziesz mieć pewność, że ze wszystkim będziesz na czas bez zbędnego stresu.

3. Przygotuj wszystko wieczór wcześniej

Tracenie godziny rano na przetrzepywanie szaf w poszukiwaniu odpowiedniego ubrania być może brzmi dla Ciebie znajomo. Naucz dziecko przygotowania wszystkiego dzień wcześniej. I spakujcie plecak/torbę dzień wcześniej. Tym samym zaoszczędzisz mnóstwo czasu rano, wyśpisz się, a może nawet uda Ci się zrobić drugie śniadanie.

4. Śniadanie. Poważnie.

Śniadanie! Obowiązkowo, każdego dnia. Dostarczy to dziecku potrzebnej energii do zrobienia tego, co jest zaplanowane. Pamiętaj, mózg, tak jak samochód, potrzebuje paliwa, a dzieci potrzebują dobrego paliwa.

Registration

Weź udział w EverydayMe i otrzymuj wyjątkowe oferty!

Weź udział w naszym programie

5. Zaplanuj dojazd do szkoły

Jedziecie autobusem, rowerem, a może pociągiem? Upewnij się, że wszystko dobrze zaplanowałeś i jesteś pewnien,  że zdążysz do szkoły na czas. Sprawdź czy masz ze sobą naładowany telefon. Naucz dziecko samodzielnego poruszania się w zależności od możliwości i wieku dziecka.

6. Sprawdź plan zajęć dziecka i rozmieszczenia klas

Sprawdź grafik zajęć i postaraj się przewidzieć ile czasu zajmie Twojemu dziecku przejście z jednej klasy do drugiej. Jeśli masz taką możliwość, przejdź się wcześniej do szkoły i sprawdź dokładnie ile to zajmuje. Jest to szczególnie ważne, jeśli jest to duża szkoła, a Twoje dziecko zaczyna naukę. Dzięki temu unikniesz gubienia się dziecka po korytarzach, mylenia klas i niepotrzebnych tłumaczeń.

7. Rozmowa i przygotowanie dziecka

Ważna jest Twoja rozmowa z dzickiem i ustalenie ważnych kwestii i celów na nowy rok szkolny. Ważnym elementem dobrej organizacji jest wybranie zajęć dodatkowych i ułożenie ich w grafik, którego będziecie się trzymać wspólnie. Pamiętaj najważniejsza w tym wszystkim jest logistyka i potrzeby dziecka.

8. Twoja praca, czas wolny, szkoła i czas wolny dziecka

Połączenie tych wszystkich elementów jest bardzo trudne, wręcz niemożliwe do zrobienia. Przy dobrej organizacji można to połączyć. Nie ma takiej możliwości aby mieć wszystko. Wiadomo, że coś ucierpi – ważne jest ustalenie priorytetów i szczegółowego plau działania. Rekomendujemy założenie planu wspólnego dla wszystkich domowników, gdzie będzie wiadomo co i kiedy ma do zrobienia – wtedy będzie zdecydowanie łatwiej.

9. Budżet

Co by nie powiedzieć, to jest bardzo kosztowny okres. Upewnij się, że Twój budżet to wytrzyma.

10. Czas i dobra zabawa.

Rok szkolny to czas na naukę i rozwój osobisty. Twoje dziecko stanie się inteligentną i wykształconą osobą. Stawia sobie trudne zadania do wykonania, ale nie daj mu wciągnąć się w wyścig szczurów, ulegając presji otoczenia. Ludzie będą go szanować za to, kim naprawdę jest.

Po prostu pamiętaj, że czas spędzony w szkole ma być najlepszym okresem w jego życiu. 

Potwierdź dane osobowe

Uzupełnij poniższe informacje, by ukończyć ten etap

Dowiedz się jak...

Jak utrzymać kable w należytym porządku

Nowoczesne mieszkania są wyposażone w coraz większą liczbę urządzeń elektrycznych, co przekłada się na plątaninę kabli w salonie, które wiją się po podłodze niczym elektryczne robaki. Pomożemy Ci rozwiązać ten problem.

Czytaj dalej

Jak pomalować usta w zaledwie 5 prostych krokach

Wyraziste usta są wiecznie modne. To znakomity i prosty sposób na zmianę wizerunku, a ponadto jeden z ważniejszych kobiecych atrybutów. Spróbuj maksymalnie wykorzystać naszą tajną broń kobiecą.

Czytaj dalej

Jak przygotować trzy napoje, które doskonale rozgrzeją Cię w czasie zimy

Kiedy zima daje się nam we znaki, nie ma nic lepszego niż gorący, rozgrzewający napój. Eleganckie kawiarnie posiadają w swojej ofercie bogaty wybór oryginalnie podanych kaw, które możesz również samodzielnie przygotować w domu. Doskonale rozgrzeją Cię podczas mroźnych, zimowych dni.

Czytaj dalej

kupując - pomagasz

ufundować nowe ubrania dla dzieci z domów diecka.

Towarzystwo Nasz Dam

Jak mogę dołączyć do akcji?

Pomaganie innym nigdy nie było łatwiejsze! Kupując środek piorący,
trzeba tylko sięgnąć po specjalne opakowanie Vizir.
Dzięki temu, dzieci z polskich
domów dziecka zyskają nowe ubrania. Przekonaj się, jak w czterech prostych krokach
ubrania trafią do najbardziej potrzebujących dzieci.

Kup oznaczone
produkty Vizir
Kup oznaczone produkty Vizir
Kupując, sponsorujesz
bony do sklepów
odzieżowych dla dzieci
z domów dziecka.
Kupując a sponsorujesz
Dzieci z domów dziecka
otrzymają bony
na zakup ubrań...
Dzieci z domów dziecka otrzymają bony na zakup ubrań...
...i zyskają szansę
na wybór i zakup
nowych ubrań
...i zyskają szansę na wybór i zakup nowych ubrań

Informacje o bonach

Każdemu dziecku wybranemu przez Towarzystwo Nasz Dom,
przekażemy bon o wartości 200 zł na zakup ubrań (w jednej z największych
sieci sklepów w Polsce). Dzieci będą miały okazję wybrać się do sklepów
i samodzielnie kupić wymarzone ubrania.