Jak pomóc synowi zyskać pewność siebie

Jak pomóc synowi zyskać pewność siebie

Okres dojrzewania może być trudny zwłaszcza dla chłopców. Poznaj nasze praktyczne porady, które pomogą Ci podnieść poczucie pewności siebie Twojego syna, tak aby śmiało stawiał czoła wyzwaniom, które postawi przed nim życie …


1.Przypomnij mu o jego umiejętnościach
Nagradzaj syna za dobre, powtarzające się zachowania – może na przykład był uprzejmy dla innego kolegi ze szkoły? Czy szkolny projekt został zwieńczony sukcesem? Bądź sprawiedliwa – nie przesadzaj z nagrodami oraz komplementami. Jeżeli powiesz mu, że jest świetny we wszystkim, zacznie wątpić w Twoje słowa. Bardzo ważne, aby nie stał się beztroski i nauczył się również ufać swojemu instynktowi. 

2.Zachęcaj go do wytrwałej pracy
Najsprytniejszym rozwiązaniem może być zasugerowanie synowi, aby równolegle ze studiami podjął pracę na pół etatu, co oczywiście może spotkać się z posępnym spojrzeniem (lub nawet czymś gorszym…). Odpowiedzialność oznacza, że zacznie doceniać siebie w bardziej dojrzały i pewny sposób, a także zdobędzie umiejętności, które mogą mu się przydać w przyszłości. Szacunek oraz zaufanie w miejscu pracy mogą mieć korzystny wpływ na poczucie własnej wartości, a to w praktyce oznacza, że zacznie dokładać się  do czynszu lub zakupów, a Ciebie będzie rozpierać duma (nawet, gdy temu zaprzecza…).

3.Zaproś jego przyjaciół do domu
Kluczem do budowania wysokiej samooceny oraz pewności siebie, jest zachęcanie syna do nawiązywania przyjaźni, dlatego też zapraszanie szkolnych kolegów do domu może okazać się dobrym posunięciem. Daj mu do zrozumienia, że jego przyjaciele są mile widziani w domu - być może raz w tygodniu mogą wspólnie zjeść kolację lub pooglądać filmy? Poznając przyjaciół syna dowiadujesz się kim są i jednocześnie nawiązujesz z nimi relacje, przez co nie będziesz czuła się skrępowana, kiedy będziesz potrzebowała ich wsparcia w sprawach dotyczących swojego syna. 

4.Rozmawiaj z nim otwracie
…a on postąpi dokładnie tak samo w stosunku do Ciebie. Okres dojrzewania to bardzo emocjonalny czas, z licznymi wyzwaniami – a chłopcy przeważnie nie są tak bardzo  komunikatywni, jak dziewczynki, jeżeli chodzi o  szukanie wsparcia. Rozmawiaj z nim otwarcie (lub poproś jego ojca albo krewnego, jeżeli uważasz, że to rozwiązanie lepiej się sprawdzi) o tym czego oczekuje i upewnij się, że  ma pod ręką odpowiednie kosmetyki. Produkty Head & Shoulders zapewniają zdrowe włosy do 100% bez łupieżu. Szampon Men Ultra Total Care Anti-dandruff 2in1 został opracowany specjalnie z myślą o włosach I skórze głowy mężczyzn, co jeszcze skuteczniej pomaga zwiększyć poczucie pewności siebie. 

Registration

Weź udział w EverydayMe i otrzymuj wyjątkowe oferty!

Weź udział w naszym programie

5.Zachęcaj syna do aktywności fizycznej
Wiele badań wskazuje na to, że młodzież regularnie uprawiająca sport, cechuje się wyższą samooceną, dlatego tak ważne jest zachęcanie nastoletnich chłopców do aktywności fizycznej. Sporty grupowe – niezależnie czy w czasie zajęć szkolnych czy też w ramach zajęć dodatkowych – pomogą zaufać innym członkom zespołu, a także zbudować zdrowe relacje. Twój syn natomiast będzie miał poczucie, że coś udało mu się osiągnąć. Regularne uprawianie sportu przez nastolatki uczy je sposobu dbania o swoje ciało oraz zdrowie, co zaprocentuje z pewnością w przyszłości – przyczyniasz się do zwiększenia pewności siebie swojego syna, sprawiasz, że będzie zdrowy i szczęśliwy (z pewnością później Ci za to podziękuje).

Uważasz, że  zapomnieliśmy o przydatnej poradzie dotyczącej wychowywania chłopców w sposób, który zwiększa ich poczucie pewności siebie? Podziel się z nami swoimi pomysłami. Odwiedź stronę Head & Shoulders aby  poznać więcej  porad oraz wskazówek dotyczących pielęgnacji włosów.Przedstawione produkty

Potwierdź dane osobowe

Uzupełnij poniższe informacje, by ukończyć ten etap

Bardzo przydatny artykuł, wychowywanie dzieci jest bardzo trudne, moje dzieci sa jeszcze małe ale kiedy wejda w wiek dorastania to napewo skorzystam z porad.

  • Zgłoś

Dowiedz się jak...

Jak utrzymać kable w należytym porządku

Nowoczesne mieszkania są wyposażone w coraz większą liczbę urządzeń elektrycznych, co przekłada się na plątaninę kabli w salonie, które wiją się po podłodze niczym elektryczne robaki. Pomożemy Ci rozwiązać ten problem.

Czytaj dalej

Jak pomalować usta w zaledwie 5 prostych krokach

Wyraziste usta są wiecznie modne. To znakomity i prosty sposób na zmianę wizerunku, a ponadto jeden z ważniejszych kobiecych atrybutów. Spróbuj maksymalnie wykorzystać naszą tajną broń kobiecą.

Czytaj dalej

Jak przygotować trzy napoje, które doskonale rozgrzeją Cię w czasie zimy

Kiedy zima daje się nam we znaki, nie ma nic lepszego niż gorący, rozgrzewający napój. Eleganckie kawiarnie posiadają w swojej ofercie bogaty wybór oryginalnie podanych kaw, które możesz również samodzielnie przygotować w domu. Doskonale rozgrzeją Cię podczas mroźnych, zimowych dni.

Czytaj dalej

Head & Shoulders Menthol

Head & Shoulders Menthol

"

Skuteczność w walce z łupieżem to jedno i najważniejsze ale w połączeniu z uczuciem świeżości, który daje i z tym cudownym zapachem czyni ten szampon bezkonkurencyjnym.

"

przez Ambasadora
TesterG142713