Jak dbać o zdrowie

Jak dbać o zdrowie: katar sienny, przeziębienia i rumień zakaźny

Zadbaj o zdrowie już teraz i zwiększ swoje szanse na zachowanie go, co pozwoli Ci w pełni wykorzystać nadchodzące cieplejsze dni i lepszą pogodę.


Ważne: W przypadku złego samopoczucia i problemów zdrowotnych nie podejmuj leczenia na własną rękę. W takim przypadku zasięgnij porady farmaceuty lub lekarza.

Zdrowie wiosną

Katar sienny

 • Wielu osobom katar sienny kojarzy się z latem, jednak pyłki mogą mieć wpływ na nasze zdrowie już marcu i kwietniu.
 • Porozmawiaj z farmaceutą o najwłaściwszych dla Ciebie lekach przeciwhistaminowych (niektóre z nich lepiej zacząć brać zanim rozwiną się poważniejsze objawy).
 • Na zewnątrz noś ściśle przylegające do twarzy okulary przeciwsłoneczne i regularnie przemywaj twarz wodą, aby zmyć alergeny powodujące katar sienny.
 • Unikaj innych substancji drażniących, takich jak dym papierosowy.

Przeczytaj również:

Przepisy na zdrowe i lekkie sałatki


Wiosenne przeziębienia

 • Wahania temperatury mogą zwiększyć podatność na przeziębienia i inne choroby związane z przechłodzeniem organizmu.
 • Odpoczynek oraz przyjmowanie leków zalecane są w celu złagodzenia objawów przeziębienia. Niestety nie ma lekarstwa, które jest w stanie od ręki wyleczyć przeziębienie, które na dobre zagościło w naszym organizmie.
 • Unikaj przemęczenia, zapewniając sobie odpowiednią ilość snu. Myj ręce po podróży publicznym transportem i wyrzucaj jednorazowe chusteczki po wydmuchaniu nosa.
 • Jeśli ktoś z Twoich domowników jest przeziębiony, utrzymuj w czystości główne ogniska wirusa, w szczególności kurki w łazience, drzwiczki od lodówki i pilota od telewizora.

Registration

Weź udział w EverydayMe i otrzymuj wyjątkowe oferty!

Weź udział w naszym programie

Zobacz także:

Zabiegi spa - jakie wybrać?


Rumień zakaźny

 • Choroba ta potocznie znana jest pod nazwą „zespół spoliczkowanego dziecka” ponieważ częstym jej objawem są mocno zaczerwienione policzki. Schorzenie to często pojawia się wiosną głównie u dzieci od 3 do 15 lat. Początkowo może objawiać się czerwoną, marmurkową wysypką na całym ciele.
 • Typowe objawy to ból głowy, wysoka temperatura i swędzenie skóry.
 • Dzieci zwykle przechodzą te chorobę łagodnie, z objawami przypominającymi przeziębienie, jednak warto skonsultować ich stan z lekarzem, by upewnić się, że nie jest to nic poważniejszego.
 • Kontakt z rumieniem zakaźnym może być niewskazany dla kobiet w ciąży, osób mających problemy z układem krążenia oraz osób z osłabionym układem immunologicznym. W powyższych przypadkach należy natychmiast zasięgnąć porady lekarskiej.

Ostatnio dodane:

Zabawy dla dzieci na świeżym powietrzu


Rozsądna wskazówka
Zacznij używać kremu z filtrem UV już podczas pierwszych bardziej słonecznych dni, a jeśli masz zamiar po zimie zacząć uprawiać więcej sportów na świeżym powietrzu, sprawdź czy Twój sprzęt jest sprawny i gotowy (szczególnie obuwie).

Potwierdź dane osobowe

Uzupełnij poniższe informacje, by ukończyć ten etap

Dowiedz się jak...

Jak utrzymać kable w należytym porządku

Nowoczesne mieszkania są wyposażone w coraz większą liczbę urządzeń elektrycznych, co przekłada się na plątaninę kabli w salonie, które wiją się po podłodze niczym elektryczne robaki. Pomożemy Ci rozwiązać ten problem.

Czytaj dalej

Jak pomalować usta w zaledwie 5 prostych krokach

Wyraziste usta są wiecznie modne. To znakomity i prosty sposób na zmianę wizerunku, a ponadto jeden z ważniejszych kobiecych atrybutów. Spróbuj maksymalnie wykorzystać naszą tajną broń kobiecą.

Czytaj dalej

Jak przygotować trzy napoje, które doskonale rozgrzeją Cię w czasie zimy

Kiedy zima daje się nam we znaki, nie ma nic lepszego niż gorący, rozgrzewający napój. Eleganckie kawiarnie posiadają w swojej ofercie bogaty wybór oryginalnie podanych kaw, które możesz również samodzielnie przygotować w domu. Doskonale rozgrzeją Cię podczas mroźnych, zimowych dni.

Czytaj dalej