Jak być dobrą matką

Jak być dobrą matką?

Chyba każda matka chciałaby być tą najlepszą na świecie. Dawać swoim dzieciom tak dużo z siebie, jak tylko się da. Uczymy się tego powoli, dzień po dniu, ale wciąż przytrafiają się błędy i sytuacje, w których nie wiemy jak się zachować. Czasami brakuje cierpliwości, a czasami coś szwankuje z powodu jej nadmiaru. Jak być dobrą matką?


Wymagaj od siebie tyle, ile jesteś w stanie dać!

Nie musisz wcale być idealna, żeby być najlepszą dla swojej pociechy. Dążenie do jakiegoś nieosiągalnego pułapu może rodzić wyrzuty sumienia, które nigdy nie działają na nas dobrze. Każdy ma prawo do chwil słabości, ważne żeby umieć się do nich przyznać i uczyć na błędach. Nie możesz zawsze wypaść najlepiej. Przemęczenie, stres czy zniecierpliwienie dotykają każdego, a zapominając o tym kopiesz pod sobą dołek. Stawiaj sobie tylko realne wymagania, ale staraj się je realizować w stu procentach!

 

Poznaj dziecko jak najlepiej

Registration

Weź udział w EverydayMe i otrzymuj wyjątkowe oferty!

Weź udział w naszym programie

Akceptuj indywidualność i niepowtarzalność swojego dziecka. Nie ma jednej, sprawdzonej i skutecznej metody wychowawczej. Kluczem do sukcesu jest poznanie swojej pociechy i wypracowanie własnych sposobów na radzenie sobie z nią. Każde dziecko jest inne, jedyne w swoim rodzaju, a jego charakter jest niemniej złożony niż u osoby dorosłej. Staraj się jak najlepiej poznać zarówno dobre, jak i te gorsze strony swojego potomstwa. To klucz do sukcesu!

 

Nie zatracaj się!

Nie jesteś tylko matką. Pamiętaj o swoich innych rolach społecznych: żony, przyjaciółki, koleżanki czy pracownika. Staraj się rozwijać, mieć pasje i zainteresowania. Nie chodzi o to, by poświęcać dziecku mniej czasu, ale by nie wpaść w rutynę i marazm. Im szczęśliwsza będziesz sama, tym więcej dobrego możesz zaoferować swoim małym. One doskonale wyczuwają Twój nastrój, dlatego robiąc coś dla siebie, działasz też na ich korzyść!

Potwierdź dane osobowe

Uzupełnij poniższe informacje, by ukończyć ten etap

Dowiedz się jak...

Jak utrzymać kable w należytym porządku

Nowoczesne mieszkania są wyposażone w coraz większą liczbę urządzeń elektrycznych, co przekłada się na plątaninę kabli w salonie, które wiją się po podłodze niczym elektryczne robaki. Pomożemy Ci rozwiązać ten problem.

Czytaj dalej

Jak pomalować usta w zaledwie 5 prostych krokach

Wyraziste usta są wiecznie modne. To znakomity i prosty sposób na zmianę wizerunku, a ponadto jeden z ważniejszych kobiecych atrybutów. Spróbuj maksymalnie wykorzystać naszą tajną broń kobiecą.

Czytaj dalej

Jak przygotować trzy napoje, które doskonale rozgrzeją Cię w czasie zimy

Kiedy zima daje się nam we znaki, nie ma nic lepszego niż gorący, rozgrzewający napój. Eleganckie kawiarnie posiadają w swojej ofercie bogaty wybór oryginalnie podanych kaw, które możesz również samodzielnie przygotować w domu. Doskonale rozgrzeją Cię podczas mroźnych, zimowych dni.

Czytaj dalej